حامد اسماعیلیون کیست ؟ [+عکس]

[ad_1]

بیوگرافی حامد اسماعیلیون : وی زاده ۲۱ اسفند ۱۳۵۵، نویسنده و قصـه‌نویس ایرانی است. او برای برخی کتاب‌هایش جایزه هوشنگ گلشیری را دریافت کرد.

جام جم می‌گوید: یکی دیگر از این شخصیت‌ها که خود اپوزیسیون هم به او بی‌اطمینان هستند، حامد اسماعیلیون است که برخی درباره او می‌گویند برای چی او تا نزد از فوت همسر و دخترش در هواپیمای اوکراینی هیچ واکنشی نداشت. بیوگرافی اسماعیلیون، بیوگرافی پریسا اقبالیان و دخترشان را در ادامه بخوانید.

بیوگرافی حامد اسماعیلیون

حامد اسماعیلیون متولد ۲۱ اسفند ۱۳۵۵ در کرمانشاه است. پدر و مادر او اهل شهر اراک در استان مرکزی بودند و به سبب اشتغال پدر در شرکت نفت به کرمانشاه مهاجرت کرده‌بودند. اسماعیلیون دورهٔ کودکی و نوجوانی را در همین شهر گذرانده و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۹ در تبریز به تحصیل در رشتهٔ دندانپزشکی مشغول بوده‌است.

پس از اون مدتی در گلستان و مازندران و در نهایت به وقت هفت سال در تهران زندگی و کار کرده‌است. اسماعیلیون در سال ۱۳۸۹ به دنبالِ خانواده به کانادا مهاجرت کرد و هم‌حالا در ریچموندهیلِ کانادا زندگی می‌کند.

افشاگری از بیوگرافی حامد اسماعیلیون و همسرش پریسا اقبالیان [+عکس]
بیوگرافی حامد اسماعیلیون

در سال 1374 که 19 ساله بود با قبولی در دانشگاه تبریز راهی این شهر شد و سال 1378 در 23 سالگی با دختر هم کلاسی اش «پریسا اقبالیان» دوست شد. این زوج دندانپزشک مدتی سپس در 15 دی 1379 باهم ازدواج کردند که ثمره اش تولد یک فرزند دختر بنام «ری را» در سال 1389 بود.

پریسا اقبالیان متولد 6 تیر 1356 در ساری، فرزند اول خانواده است، مادرش «مینا خدادادی» معلم بازنشسته و پدرش «قاسم» کارشناس سازمان منابع طبیعی بود. یک خواهر و برادر کوچکتر بنام «امیر» و «پرنیان» داشت و سال 1374 با رتبه 300 در دانشگاه سراسری تبریز در رشته دندانپزشکی پذیرفته شد.

جذاب است بفهمید که او یکی از طرفداران سفت و مقاوم تحریم‌ایرانی‌هاست، در همین مهرماه که دولت کانادا محمدجواد نازک، وزیر گذشته خارجه کشورمان و ۱۶ نفر دیگر را که عمدتا از مسئولان گذشته جمهوری اسلامی بودند به اتهام نقض حقوق بشر تحریم کرد، اسماعیلیون در توییتی گفت که «جواد نازک، علی‌لاریجانی، حسین شریعتمداری و چند نفر دیگر به فهرست تحریم‌های هدفدار در کانادا اضافه شدند. جنایتکاران جایی در دنیای آزاد ندارند.». این اظهارات او موجب شده تا برخی هواداران جریان اصلاح‌طلب رنجیده و نسبت به اون واکنش منفی علامت دهند.

به‌طور مثال برخی از کاربرانی که هویت سایبری و فعال رسانه‌ای دارند در واکنش به اسماعیلیون، اظهار کردند که او زیاده‌روی کرده و تصمیم دارد تمام رقبای خود و منتقدان به نظام را کنار بزند. همچنین این کاربران مدعی شدند که اسماعیلیون تا قبل از ماجرای فوت کرد دختر و همسرش، هیچ‌گونه عناد و دشمنی با جمهوری اسلامی نداشته و حالا از روی دشمنی درون عرصه سیاست شده است.

مرگ همسر و دختر

پریسا اقبالیان همسر و ری‌را اسماعیلیون (۹ ساله) تنها فرزند حامد اسماعیلیون در سانحه سقوط هواپیمای پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین در سحر چهارشنبه مورخ ۱۸ دی ماه سال ۱۳۹۸ که از فرودگاه امام خمینی عازم کی‌یف پایتخت اوکراین بود با دو راکت سپاه پاسداران جمهوری اسلامی که به فاصله ۲۳ ثانیه از یکدیگر شلیک شد، کشته شدند.

در حالیکه فضای هوایی سرزمین بعلت کوشش‌های نظامی باید بسته می‌شده، این هواپیما که قرار بود در ساعت ۵:۱۵ سحر پرواز داشته باشد با تأخیر یک ساعته در ساعت ۶:۱۲ سحر به پرواز حقوق. تنها چند دقیقه پس از پرواز در دور و بر شهر پرند سقوط کرد و کلیه مسافران و خدمه پرواز اون جان باختند.

افشاگری از بیوگرافی حامد اسماعیلیون و همسرش پریسا اقبالیان [+عکس]
بیوگرافی حامد اسماعیلیون

حامد اسماعیلیون با انتشار یادداشتی در ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ در اینترنت حس خود را به این شکل بیان کرد:

برای به خاک سپردنِ آرزوهای پریسایم چشمهای ری‌رایم عازم تهرانم. در میان ما سه نفر عاشقانه‌های زیادی هست که تا مرگم نزد من خواهد ماند و اون را عریان نخواهم کرد. امیدوارم اون روز زودتر برسد. هیچ از چند و چون پرواز اوکراین نمی‌دانم و می‌روم که اون چشمان درخشان را به خاک بسپارم. توان پاسخگویی به هیچ پیغامی را ندارم و راهی هیچستانم. مرا ببخشید.

وی پس از مرگ خانواده‌اش، خود را نویسندهٔ نانجیب معرفی نمود.

نویسندگی اسماعیلیون

با آخر تحصیلات دانشگاهی برای وقت ها در وبلاگ «گم شده در عظیم راه» می نوشت تا اینکه سال 1387 کتاب «آویشن زیبا نیست» را چاپ کرد که برنده جایزه بهترین مجموعه قصـه اول در بنیاد گلشیری شد و تا به امروز چاپ هفتم را هم رد کرده است.

سال 1389 کتاب «قناری دوباره» را چاپ کرد و سال 1391 «کتاب پزشک داتیس» علاوه برای جایزه بهترین رمان اول در بنیاد گلشیری نامش را نیز سر آسیبها رها کرد.

آثار حامد اسماعیلیون

  • آویشن زیبا نیست (۱۳۸۷)
  • قناری‌دوباره (۱۳۸۹)
  • پزشک داتیس (۱۳۹۱)
  • گاماسیاب ماهی ندارد (۱۳۹۲)
  • توکای آبی (۱۳۹۷)
  • تابستانی با پنج تیر
  • خاطرات بریده‌ی صدراعظم
  • در این خانه برف می‌بارد

اخبار زیادتر:

[ad_2]