حامد اسماعیلیون کیست و الان کجاست؟

[ad_1]

در این مطلب از صفحه اقتصاد به توضیحاتی درباره اینکه حامد اسماعیلیون کیست و الان کجاست پرداخته شده است.
حامد اسماعیلیون در ۲۱ اسفند ۱۳۵۵ در کرمانشاه به دنیا آمد. دندانپزشک و قصـه‌نویس ایرانی و از نسل نوی نویسندگان ادبیات فارسی است. او برای کتاب‌های آویشن خوشگل نیست و پزشک داتیس، جایزهٔ هوشنگ گلشیری را دریافت کرد.

بیوگرافی حامد اسماعیلیون

حامد اسماعیلیون زادهٔ ۲۱ اسفند ۱۳۵۵ در کرمانشاه است. پدر و مادر او اهل شهر اراک در استان مرکزی بودند و به‌سبب اشتغال پدر در شرکت نفت به کرمانشاه مهاجرت کرده‌ بودند. حامد اسماعیلیون دورهٔ کودکی و نوجوانی را در همین شهر گذرانده و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۹ در دانشگاه تبریز به تحصیل در رشتهٔ دندان‌پزشکی مشغول بوده‌ است. پس از اون مدتی در گلستان و مازندران و در نهایت به زمان هفت سال در تهران زندگی و کار کرده‌ است. اسماعیلیون در سال ۱۳۸۹ به دنبالِ خانواده به کانادا مهاجرت کرد و هم‌الآن در ریچموندهیلِ کانادا زندگی می‌کند.

شهرت حامد اسماعیلیون

با آخر تحصیلات دانشگاهی برای زمان ها در وبلاگ «گم شده در عظیم راه» می نوشت تا اینکه سال 1387 کتاب «آویشن خوشگل نیست» را چاپ کرد که برنده جایزه بهترین مجموعه قصـه اول در بنیاد گلشیری شد و تا به امروز چاپ هفتم را هم رد کرده است.

سال 1389 کتاب «قناری دوباره» را چاپ کرد و سال 1391 «کتاب پزشک داتیس» علاوه برای جایزه بهترین رمان اول در بنیاد گلشیری نامش را نیز سر زبان ها رها کرد.

کتاب ها

● آویشن خوشگل نیست – 1378

● قناری‌ دوباره – 1389

● پزشک داتیس – 1391

● گاماسیاب ماهی ندارد – 1392

● توکای آبی – 1397

● تابستانی با پنج تیر – 1401

● خاطرات بریده‌ صدراعظم – 1401

● در این خانه برف می‌ بارد – 1401

ازدواج

در سال 1374 که 19 ساله بود با قبولی در دانشگاه تبریز راهی این شهر شد و سال 1378 در 23 سالگی با دختر هم کلاسی اش «پریسا اقبالیان» دوست شد.

Polish ۲۰۲۲۱۰۱۷ ۱۶۵۹۲۶۴۲۵

این زوج دندانپزشک مدتی سپس در 15 دی 1379 باهم ازدواج کردند که ثمره اش تولد یک فرزند دختر بنام «ری را» در سال 1389 بود.

پریسا اقبالیان همسر حامد اسماعیلیون که بود؟

پریسا اقبالیان متولد 6 تیر 1356 در ساری، فرزند اول خانواده است، مادرش «مینا خدادادی» معلم بازنشسته و پدرش «قاسم» کارشناس سازمان منابع طبیعی بود.

یک خواهر و برادر کوچکتر بنام «امیر» و «پرنیان» داشت و سال 1374 با رتبه 300 در دانشگاه سراسری تبریز در رشته دندانپزشکی پذیرفته شد.

مرگ همسر و دختر اسماعیلیان

پریسا اقبالیان همسر و ری‌را اسماعیلیون (۹ ساله) تنها فرزند حامد اسماعیلیون در سانحهٔ هدف قرار گرفتن هواپیمای پرواز شمارهٔ ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین در سحر چهارشنبه مورخ ۱۸ دی‌ماه سال ۱۳۹۸ که از فرودگاه امام خمینی عازم کی‌یف پایتخت اوکراین بود با  راکت سپاه پاسداران کشته شدند. همچنین کلیهٔ مسافران و خدمهٔ پرواز اون کشته شدند.

حامد اسماعیلیون با انتشار یادداشتی در ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ در اینترنت حس خود را به این شکل بیان کرد:

برای به خاک سپردنِ آرزوهای پریسایم چشمهای ری‌رایم عازم تهرانم. در بین ما سه نفر عاشقانه‌های زیادی هست که تا مرگم نزد من خواهد ماند و اون را عریان نخواهم کرد. امیدوارم اون روز زودتر برسد. هیچ از چند و چون پرواز اوکراین نمی‌دانم و می‌روم که اون چشمان درخشان را به خاک بسپارم. توان پاسخگویی به هیچ پیغامی را ندارم و راهی هیچستانم. مرا ببخشید.

حامد اسماعیلیون سپس از تحویل جسم همسر و دخترش، آنها را به سرزمین کانادا منتقل و در قبرستان الگین‌ میلز قسمت 27 قطعه‌ 1014 به خاک سپرد.

Polish ۲۰۲۲۱۰۱۷ ۱۶۵۹۰۲۹۳۷

حامد اسماعیلیون در روز ۹ مهر ۱۴۰۱ مطابق ۱ اکتبر ۲۰۲۲ طی فراخوانی، تمامی ایرانیان مقیم خارج را به تظاهرات علیه جمهوری اسلامی دعوت کرد و این تظاهرات در بیش از ۱۵۰ شهر در قاره های اروپا و آمریکا شکل گرفت.

 

[ad_2]