حلیم خوردن حداد عادل سوژه کاربران فضای غیر واقعی شد + ویدیو

[ad_1]

روز قبل ویدیویی از حلیم خوردن حداد عادل در جریان نشست اساتید دانشگاه تهران منتشر و سوژه کاربران فضای غیر واقعی شد.

در این ویدیو می‌بینیم که غلامعلی حداد عادل، از اساتید دانشگاه تهران و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی که وقت سخنرانی حجت الاسلام سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنار او نشسته، به راه‌ای شگفت آور شروع به حلیم خوردن می‌کند و سپس از کمی توقف، برای خودش از فلاسک چای می‌ریزد. فیلم حلیم خوری حداد عادل را می‌توانید در انتهای مطلب مشاهده کنید.

حلیم خوردن حداد عادل سوژه کاربران فضای مجازی شد + ویدیو

بیوگرافی غلامعلی حداد عادل

غلامعلی حداد عادل متولد سال ۱۳۲۴ در تهران، سیاستمدار، استاد دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، عضو مجمع تشیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین عضو شورای سازمان تحقیق و برنامه ریزی آموزشی است. او که در سال‌های اولیه پس از انقلاب نقش کلیدی در تالیف کتب درسی جدید برای مدارس داشت، در سال ۱۳۹۳ علامت افتخاری جهادگر عرصه فرهنگ و هنر را دریافت کرد.

او پنجمین رئیس مجلس شورای اسلامی و در دوره های ششم تا نهم نماینده مردم تهران در این مجلس بود. حداد عادل همچنین سابقه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ را دارد که البته چند روز مانده به انتخابات از نامزدی کناره گیری کرد.

حداد عادل متونی از آسیبهای انگلیسی و عربی را به زبان فارسی برگردانده است. او همچنین ترجمه قرآن را از سال۱۳۸۲ شروع کرد و در سال ۱۳۹۰ به اتمام رساند. بهاءالدین خرمشاهی این ترجمه را یکی از سه ترجمه انتخاب قرآن به زبان فارسی می‌داند. از غلامعلی حداد عادل کتاب های بسیاری وجود دارد.

حلیم خوردن حداد عادل سوژه کاربران فضای مجازی شد + ویدیو

سوابق تحصیلی و تدریس

غلامعلی حداد عادل لیسانس و فوق لیسانس خود را در سال‌های ۱۳۴۵ و ۱۳۴۷ در رشته فیزیک از دانشگاه های تهران و شیراز دریافت کرد و پس از اون در دانشگاه شیراز و دانشگاه مردمی ایران به تدریس فیزیک پرداخت. او در سال ۱۳۵۱ در رشته فلسفه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران نیز مدرک کارشناسی ارشد گرفت و در سال ۱۳۵۳ دکترای خود را در همین رشته به آخر رساند.

حداد عادل بین سال‌های ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۷ در دانشگاه صنعتی بزرگوار فلسفه، تاریخ علم و تاریخ فلسفه غرب و تاریخ فلسفه اسلامی را تدریس کرد و از سال ۱۳۶۴ تاکنون مشغول به تدریس فلسفه غرب در دانشگاه تهران است.

حلیم خوردن حداد عادل سوژه کاربران فضای مجازی شد + ویدیو

زندگی شخصی

غلامعلی حداد عادل در سال ۱۳۴۹ با طیبه ماهروزاده که وقت تحصیل او در دانشگاه تهران در دانشکده علوم تربیتی مشغول به تحصیل بود ازدواج کرد. طیبه ماهروزاده دارای مدرک دکترای فلسفه آموزش و تربیت است و تاکنون در سو‌های اجرایی بسیاری نظیر مشاور وزیر علوم، تحقیقات و علمی، مدیر پژوهشکده مطالعات زنان دانشگاه الزهرا، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو هیات موسس انجمن فلسفه ایران و … کوشش داشته است.

حداد عادل و همسرش چهار فرزند به نام‌های فریدالدین (۱۳۵۲)، آزاده (۱۳۵۴)، زهرا (۱۳۵۸) و بنت الهدی (۱۳۶۴) دارند.

حلیم خوردن حداد عادل سوژه کاربران فضای مجازی شد + ویدیو

دامادهای غلامعلی حداد عادل

زهرا حداد عادل، دختر دوم حداد عادل همسر سید مجتبی خامنه‌ای، فرزند رهبر معظم انقلاب است که در سال ۱۳۷۸ با یکدیگر ازدواج کردند. ماجرای ازدواج این دو را می‌توانید اینجا بخوانید.

حلیم خوردن حداد عادل سوژه کاربران فضای مجازی شد + ویدیو

اما یکی دیگر از دامادهای غلامعلی حداد عادل آمریکایی است. چند سال نزد حداد عادل به دنبال دختر کوچکش، بنت الهدی حداد عادل در یک برنامه تلویزیونی وجود پیدا کرد و در اون جمله‌ای گفت که بازتاب پهناور‌ای در شبکه‌ های اجتماعی داشت. حداد عادل در این برنامه گفت دامادش در خانواده شهیدپروری در آمریکا متولد شده است.

تصاویر خرید حداد عادل در فروشگاه های خارجی

عکس‌هایی از حداد عادل منتشر شده که در حال خرید از یک فروشگاه خارجی بوده است. او در توضیح این عکس‌ها گفته است: «اسفند ۱۳۸۷ برای شرکت در همایش رونمایی از ترجمه انگلیسی اسفار اربعه ملاصدرا به لندن رفته بودم. یک روز مانده به آخر مسافرت، با راهنمایی یکی از دوستان کهنه‌ام به فروشگاه کم ارزش قیمت پری مارک رفتیم تا کوتاه سوغاتی برای اهل منزل بخرم. آنجا آقایی از دور با تلفن دنبال عکسی از من گرفت و سپس از قضایای سال ۸۸ اون را در فضای غیر واقعی گذاشت. سپس از اون بود که قصـه سرایی ها، تفسیرها، و تحلیل های سیاسی و فرهنگی شروع شد که هنوز هم ادامه دارد و الآن هم دلیل‌ای شده برای عده‌ای تا به جای حمایت از شعار صحیح و منطقی سال کنار سازی کنند. مطلب در حد خرید سوغات برای خانواده بوده که در هر سفری امری طبیعی و عادی است.»

حلیم خوردن حداد عادل سوژه کاربران فضای مجازی شد + ویدیو

در سال ۱۳۹۹ نیز شایعه شد که نوه حداد عادل در لندن با هزینه‌ای سرسام آور متولد شده است که او این داستان را تکذیب کرد.

[ad_2]