حملات هکری پهناور به سایت های ایرانی ؛ گروه های هکری مختلف دست در دست هم!

[ad_1]

حملات هکری پهناور به سایت های ایرانی هفته هاست که شروع شده است. در این بین نام گروه های هکری مختلف به چشم می‌خورد. اکثر این حملات به سایت ها و سرویس های دولتی ایرانی بوده اما سرویس‌های خصوصی نیز از این هک بی‌استفاده نبودند! با جونی دنبال باشید.

از چند هفته نزد تاکنون گروه هکری انانیموس، حملات هکری پهناور به سایت های دولتی در ایران را شروع کرده است. سپس از این گروه معروف هکری، گروه‌های دیگری نیز حملات خود را به سرویس‌های ایرانی شروع کردند. اما دلیل این حملات چیست؟

آرون گروپس

گروه هکری انانیموس (Anonymous) یکی از مشهورترین و مهمترین گروه‌های هکری در دنیا است که مسئول برخی از بزرگترین هک‌های تاریخ اینترنت بوده است. این گروه هکری از چند هفته نزد وظیفه ساختن اختلال در برخی از پایگاه‌های اینترنتی دولت ایران را پذیرفته و اعلام کرده که به فعالیت‌ خود علیه دولت ایران ادامه خواهد داد!

زیادتر بخوانید:

زیادتر بخوانید: 

حملات هکری پهناور به سایت های ایران

گروه‌های هکری مختلف دست در دست هم!

حملات هکری گسترده به سایت‌های دولتی در ایران ؛ انانیموس مسئولیت حملات را پذیرفت!
از چند هفته نزد تاکنون گروه هکری انانیموس، حملات هکری پهناور به سایت های دولتی در ایران را شروع کرده است.

گروه هکری انانیموس از چند هفته نزد، حملات پهناور خود به وب‌سایت‌های دولتی را شروع کرده است و دلیل این حملات را، فوت مهسا امینی بیان کرده است.  در نتیجه این حملات، تاکنون وب سایت های مهم دولتی نظیر portal.iran.gov.ir، iran.gov.ir و سامانه Dolat.ir هک شده‌اند.

در حال آماده دلیل این حملات نامشخص است. گفتنی است هیچ واکنشی در این باره از سوی مقامات دولتی تا این ثانیه شکل نگرفته است.

بروزرسانی سحر 30 شهریور 1401: در حال حاضروب‌سایت‌های دولت و درگاه مردمی دولت هوشمند بدون هیچ مشکل خاصی در دسترس هستند و تنها سامانه portal.iran.gov.ir همچنان خارج از دسترس است. شایعاتی مبنی بر حمله سایبری به درگاه اینترنتی صداوسیما نیز وجود داشت که سپس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد وب‌سایت رسمی صدا و سیما بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می‌دهد.

بروزرسانی ساعت 16:00 روز 30 شهریور 1401: وب‌سایت بانک مرکزی از لحظاتی نزد از دسترس خارج شده و کاربران به اون دسترسی ندارد. علاوه بر این گفته می‌شد حمله هکرها به حدی پهناور بوده که سیستم مرکزی بانک مرکزی هم حالا با اختلال مواجه است.

حملات هکری گسترده به سایت‌های دولتی در ایران ؛ انانیموس مسئولیت حملات را پذیرفت!

وب‌سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز چندین بار مورد حمله قرار گرفته، اما هم حالا بدون مشکل در دسترس است. وزیر ارتباطات، عیسی زارع پور در واکنش به شرایط فعلی گفته:

«بخاطر مسائل امنیتی و برخی از گفت و گو‌هایی که این روزها وجود دارد، ممکن است گاهی زمان‌ محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم گیری و اعمال شود، ولی در کل ما کاهش باند نداشته‌ایم.»

زیادتر بخوانید:

نظر شما در خصوص حملات هکری پهناور به سایت‌های دولتی در ایران چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *