حمله با سوپ گوجه‌فرنگی به تابلو «گل‌های آفتاب‌گردان» ون‌گوگ! [+فیلم]

[ad_1]

پلیس بریتانیا روز جمعه اعلام کرد دو فعال مکان‌ زیست که پس از تخریب تابلوی گل‌های آفتابگردان ون‌گوگ خود را به دیوار چسبانده بودند را دستگیر کرد.

دو فعال مکان زیست با تابلو های ارزشمند ون‌گوگ حمله کردند.

تابلوی گل‌های آفتابگردان ون‌گوگ

  • تخریب تابلوی ونگوگ
تابلوی گل‌های آفتابگردان ون‌گوگ
تخریب تابلوی ونگوگ, تخریب تابلوی آفتابگردان ون‌گوگ

تخریب تابلوی آفتابگردان ون‌گوگ

به شرح منابع خبری:

دو طرفدار مکان زیست و معترض به چرخه سوخت فسیلی در گالری مردمی لندن بر روی تابلونقاشی گران‌قیمت و سرشناس «گل‌های آفتاب‌گردان» دلیل‌ ونسان ون‌گوگ سوپ گوجه‌فرنگی ریختند و دستان خود را با چسب به دیوار گالری چسباندند.

این دو زن فعال مکان زیستی و معترض به چرخه سوخت فسیلی از اعضای گروه‌های اعتراضی آب و هوایی بودند که در اقدامی اعتراضی به تابلوی گران‌قیمت «گل‌های آفتاب‌گردان» دلیل‌ ونسان ون‌گوگ رنگزن شهیر دنیا و از سردمداران نقاشان مدرسه اکسپرسیونیم سوپ گوجه فرنگی ریختند.

در ادامه میتوانید فیلم تخریب تابلوی گل‌های آفتابگردان ون‌گوگ را دید کنید:

در بیانیه‌ی این معترضان آمده است:

«شما زیادتر دلواپس محافظت از نقاشی هستید؟ یا محافظت از کره زمین و مردمِ ما؟ بحران هزینه‌های زندگی، بخشی از بحران نفت است. سوخت برای میلیون‌ها خانواده‌ی محروم، بخصوص در فصول سرد سال، دور از دسترس است؛ خانواده‌هایی که حتی استطاعت گرم کردن یک قوطی سوپ را ندارند، حال آنکه ارزش این نقاشی 39.7 میلیون دلار است».

این اقدام اعتراضی در پی تصمیم لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا، مبنی بر گشودن دریای شمال به روی حفاری‌های نفت و گاز و بازنگری در توقف شکست هیدرولیکی یا فرکینگ، چهره داد.


اخبار زیادتر:

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قطعه دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

….

[ad_2]