خبری خوش درباره سرطان – وقت سحر

[ad_1]

دو متخصصی که در تولید واکسن کووید نقش داشتند، در اظهاراتی اعلام کردند که تا سال ۲۰۳۰ واکسن سرطان می تواند در دسترس قرار گیرد.

به شرح وقت سحر به تعریف از ایسنا؛ دو متخصص که در تولید یکی از برنده‌ترین واکسن‌های کووید مشارکت داشتند، گفتند که واکسن‌های سرطان می‌تواند در دهه آینده برای بیماران قابل دسترس باشد.

این زوج آلمانی با بیان اینکه در مورد اعلام دست یافتن به روش درمانی برای سرطان مردد هستند، اظهار داشتند: به پیشرفت هایی دست پیدا کرده‌ایم و به کار روی اون ادامه خواهیم داد.

آنان اظهار داشتند: کسب موفقیت در تولید واکسن فایزر/بیو ان تک علیه کووید-۱۹، میتواند برای آزمایشات ما روی سرطان کمک کننده باشد.

استفاده از علمی mRNA در معالجه سرطان

استفاده آنها از علمی mRNA در این همه گیری موفقیت آمیز بوده است و این زوج اظهار داشتند که این تجربه عامل مشوقی در تحقیقات روی واکسن سرطان بوده است.

در حالیکه واکسن های ساده با استفاده از شکل ناتوان شده ویروس تولید می شوند، واکسنهای مبتنی بر mRNA فقط از کد ژنتیکی ویروس استفاده می کنند.

واکسن مبتنی بر mRNA به بدن تزریق می‌شود، درون سلول‌ها شده و در نتیجه آنتی‌ژن‌هایی ساختن میشود که توسط سیستم ایمنی تشخیص داده شده و اون را برای مبارزه با بیماری مهیا می‌کند.

این محققان در پاسخ به این سوال که چه زمانی ممکن است بسیاری از بیماران در سراسر دنیا به واکسن های سرطان دسترسی داشته باشند، اعلام کردند: ممکن است نزد از سال ۲۰۳۰ این اتفاق بیفتد.

به گفته آنان، آنچه در طول دهه‌ها برای تولید واکسن سرطان انجام گرفته، حمایت کننده توسعه واکسن کووید-۱۹ بوده است و حالا واکسن کووید-۱۹ و تجربه بدست آمده در ساخت اون میتواند برای آزمایشات ما روی سرطان کمک کننده باشد.

به شرح روزنامه دیلی میل، آنان اظهار داشتند: یاد گرفته ایم که چگونه خوب تر و سریعتر واکسن تولید کنیم. همچنین میدانیم که چگونه سیستم ایمنی نسبت به واکسن‌های مبتنی بر mRNA واکنش علامت می دهد.

[ad_2]