خداحافظی راجر فدرر و آخر افسانه دنیای تنیس +[تصاویر تنیسور سوییسی]

[ad_1]

خداحافظی راجر فدرر پس از وجود در لاور کاپ، هواداران او را ناراحت کرد. اسطوره سوییسی تنیس همانطور که می‌خواست در کنار رافائل نادال آخرین بازی‌اش را انجام داد.

دنیا تنیس دیگر همانند گذشته نخواهد بود. تنیس راجر فدرر بی‌نظیر بود. لندن شروع و آخر دوران بهترین تنیسور تمام ادوار بود. فدرر برای نخستین بار در ۱۶ سالگی (۱۹۹۸) قهرمان ویمبلدون در قسمت جوانان شد اما پنج سال سپس (۲۰۰۳) با فتح اولین گرند اسلم درخشش در این رقابت‌ها شروع شد و هفت بار دیگر قهرمانی در ویمبلدون را مهمانی گرفت (۲۰۰۴، ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷).

خداحافظی راجر فدرر

خداحافظی راجر فدرر و پایان افسانه دنیای تنیس +[تصاویر]
تنیس راجر فدرر, خداحافظی راجر فدرر

خداحافظی و آخر افسانه راجر فدرر هواداران را در شوک فرو برد. تنیسور سوییسی در اپن استرالیا هم برنده بود و شش بار جام قهرمانی را بالای سر برد. او در اپن آمریکا هم درخشید و پنج بار پیاپی فاتح این رقابت‌ها شد. نخستین قهرمانی‌اش در نیویورک در سال ۲۰۰۴ رقم خورد که فدرر از اون به نام بهترین ثانیه دوران ورزشی‌اش یاد می‌کند.

او در اون ملاقات لیتون هیوئیت را با نتیجه قاطع ۶ بر صفر، ۷ بر ۶ و ۶ بر صفر شکست داد. اسطوره سوییسی در سال ۲۰۰۹ فاتح رولان گاروس شد تا ویترین افتخاراتش تکمیل شود و تعداد گرند اسلم‌هایش به عدد ۲۰ برسد.

فدرر در طول این ۱۹ سال ۱۰۳ عنوان به دست آورد. تنها جیمی کانر با فتح ۱۰۹ جام بالاتر از او قرار دارد. تنیسور سوییسی در بازل (زادگاهش) و هال بیشترین قهرمانی را تجربه کرد (۱۰). بهترین سال برای او ۲۰۰۶ بود که ۱۲ بار جام قهرمانی را بالای سر برد.

خداحافظی راجر فدرر و پایان افسانه دنیای تنیس +[تصاویر]
خداحافظی راجر فدرر

فدرر همچنین رکورد پیروزی در ۲۴ فینال پیاپی را در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ به ثبت رساند. یکی از به یادماندنی‌ترین قهرمانی‌هایش در المپیک ۲۰۰۸ پکن رقم خورد و در مسابقات دو نفره در کنار استن واورینکا مدال طلا را برگردن آویخت.

او همه ۱۵۲۷ بازی خود را به طور کامل به آخر رساند و هیچ وقت دیداری را نیمه کاره رها نکرد که یک رکورد بی‌نظیر به حساب می‌آید. اسطوره سوییسی تنیس توانست ۱۳۰ میلیون، ۵۹۴ هزار و ۳۳۹ دلار از وجود در تمام مسابقات به دست آورد.

بیوگرافی راجر فدرر

راجر عظیم علاوه بر اینکه در زمین مسابقه با عملکرد فوق‌العاده‌اش دوستداران تنیس را به وجد می‌آورد یکی از خوش اخلاق‌ترین ورزشکارهای دنیا به حساب می‌آمد. او محبوب‌ترین تنیسور بود و در همه مسابقات مورد تشویق و تمجید هواداران قرار می‌گرفت. او الگوی فراوان از تنیسورهای کم سن بود و به همین خاطر زمانی که اعلام کرد در لاورکاپ خداحافظی می‌کند یکی از تلخ‌ترین روزهای دنیا تنیس بود.

خداحافظی راجر فدرر و پایان افسانه دنیای تنیس +[تصاویر]
بیوگرافی راجر فدرر, آخر افسانه راجر فدرر

رقابت تماشایی فدرر و نادال از نکات قابل توجه دوران زبر دست تنیسور سوییسی بود که سپس نواک جوکوویچ به این جمع اضافه شد. تنیسور صربستانی (۲۲) و نادال (۲۱) تنها کسانی هستند که زیادتر از فدرر قهرمانی در گرند اسلم را تجربه کردند.

اون‌ها دفعات در فینال‌های مختلف برابر هم قرار گرفتند که از ملاقات نهایی ویمبلدون ۲۰۰۸ بین نادال و فدرر به نام بهترین بازی تاریخ تنیس یاد می‌شود. در اون رقابت که چهار ساعت و ۴۸ دقیقه طول کشید تنیسور اسپانیایی ۳ بر ۲ (۶ بر ۴، ۶ بر ۶، ۶ بر ۷، ۶ بر ۷، ۹ بر ۷) برنده شد. اون فینال تلخ ترین ثانیه دوران ورزشی فدرر بود.

اخبار مرتبط:

[ad_2]