خرید فضای ابری بهترین گزینه برای مشاغلی که می‌خواهند با علمی روز همگام شوند!

[ad_1]

فضای ابری یک از تکنولوژی‌های روز بازار وب و اینترنت است که روزبه‌روز در حال پیشرفت است و اندوخته‌گذاری‌های کلان در مورد اون شکل می‌گیرد. این تکنولوژی به کسب‌وکارها کمک می‌کند قدرتمندتر درون دنیای علمی شوند و فرایند ذخیره‌سازی و نگه‌داری از داده‌ها، فایل‌ها و محتوای خود را بدون نیاز به ابزارهای فیزیکی ذخیره‌سازی همانند هارد انجام دهند.

در این مطلب به‌شکل کامل در مورد فضای ذخیره‌سازی ابری یا همان فضای ابری صحبت خواهیم کرد و نکاتی که باید در مورد این خدمت میزبانی کارآمد و زبر دست بدانیم را مطالعه می‌کنیم.

اغراق نیست اگر بگوییم که خرید فضای ابری بهترین گزینه برای مشاغلی است که می‌خواهند از علمی‌های روز استفاده کنند و مدیریت داده‌ها و اطلاعات خود را قدرتمند، زبر دست و اثربخش انجام دهند. تکنولوژی فضاهای ابری به دلیل کاربرپسند بودن، راحتی و مزایای فراوانی که دارد روزبه‌روز مورد توجه و استقبال کاربران و مدیران کسب‌وکارها قرار می‌گیرند و از این خدمات در سازمان خود استفاده می‌کنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز همانند بلبل سخن بزن! بهترین متد روز، همزمان نیرومند حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

فضای ابری چیست؟

فضای ابری یا Cloud Storage یک سرویس کاملاً امن، دسترس‌پذیر، پایدار و با آپتیم فوق‌العاده است که برای ذخیره کردن داده‌ها، اطلاعات و فایل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌های مختلف امکان ارائه خدمات فضای ذخیره‌سازی ابری را آماده کرده‌اند و سازمان‌ها می‌توانند با پشتیبانی زبر دست این برندها از خدمات فضای ابری استفاده کنند.

در این سرویس‌ها بدون نیاز به مقاوم‌افزار فیزیکی ویژه از قبیل هارد، دیسک، بزرگ و…فایل‌های مختلف (صوت، عکس، ویدئو، اطلاعات مشتریان، بک‌آپ وب‌سایت و..) می‌توان در بستری امن و ابری اطلاعات را ذخیره‌سازی کرد.

نکته مهم این فضاهای ابری این است که محدودیت فضا و منابع ندارند و به‌راحتی ظرفیت آنها قابل ارتقا است. همچنین وظیفه کامل داده‌هایی که در این Cloud Storage ذخیره می‌شود بر وظیفه شرکت ارائه‌دهنده خدمات است اون است. به بیان دیگر تمامی موارد مهم همانند امنیت، نگه داری و نگه‌داری از فضا و حصول اطمینان از دسترسی به داده‌ها جزو مهم‌ترین وظایف شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی می‌باشد. جهت آشنایی زیادتر میتوانید مقاله فضای ابری چیست؟ را مطالعه کنید.

word image 48527 2

انواع فضای ابری

ما با سه نوع اصلی فضای ذخیره‌سازی ابری مواجه هستیم که بسته به نیاز و منابع مالی که در اختیار داریم از آنها استفاده می‌کنیم. این سه نوع شامل فضای ابری عمومی، خصوصی و ترکیبی هستند که در ادامه به بررسی هرکدام از این موارد می‌پردازیم.

Cloud storage عمومی

رایج‌ترین حالت فضاهای ابری است که مالکیت و مدیریت اون در اختیار شرکت ارائه‌دهنده خدمات ابری است. این نوع فضای ابری صرفاً داده‌های مشتریان را مدیریت و نگه‌داری می‌کند و مشتری کنترلی بر روی زیرساخت‌های اون ندارد و از راه اینترنت قابل‌دسترسی است.

فایل‌های ذخیره شده در این نوع فضاها می‌تواند در اختیار هرکسی قرار بگیرد. شرکت‌های استریم و پخش‌کننده فیلم و سریال از این مدل فراوان استفاده می‌کنند.

فضای ذخیره سازی خصوصی

فضاهای ذخیره‌سازی ابری خصوصی مخصوص یک فرد و سازمان هستند که اطلاعات به‌وسیله یک فایروال محافظت می‌شوند. این نوع فضاها مخصوص کاربرانی است که حریم خصوصی داده‌ها، کنترل کامل بر روی آنها و سفارشی‌سازی برایشان با ارزش و مهم بودن دارد. در زیادتر موارد این نوع فضای ابری مورداستفاده قرار می‌گیرد.

خرید فضای ابری برای ذخیره سازی فایل‌ها دلیل کاهش هزینه‌های اضافی شده و دسترس پذیری به اطلاعات و داده‌ها را در هر تاریخ و مکانی با اتصال به اینترنت آماده می‌کند.

فضای ابری ترکیبی

این فضا ترکیبی از حالت عمومی و خصوصی است که تمایل دارد داده‌ها را به دو قسمت ساختاریافته و محرمانه، و غیر ساختاریافته و عمومی تقسیم کند و بخشی از داده‌ها و اطلاعات خود را در اختیار کاربران خود بگذارد.

مزایای فضای ابری

خرید فضای ابری مزایای زیادی دارد و می‌تواند به‌عنوان یک منظور برای ذخیره‌سازی داده‌ها و اطلاعات مورد ارزیابی قرار بگیرد.

از جمله مزیت‌های بهترین فضای ابری می‌توان به مواردی همانند هزینه پایین، دسترس‌پذیری به اطلاعات و شرایط همیشگی و بدون محدودیت به سیستم‌عامل و … نشانه کرد. همچنین امکان بازیابی و فایل‌های ازدست‌رفته و صرفه‌جویی در تاریخ امکان‌پذیر می‌شود.

با وجود فضاهای ابری نگرانی بابت صدمه‌دیدن و گم‌شدن هاردها وجود ندارد و با بک‌آپ‌گیری مرتب به‌شکل همیشگی امکان دسترسی به داده‌ها وجود دارد.

فضای ذخیره‌سازی ابری از امنیت، مقاومت و سرعت بالایی برخوردار هستند و مناسب ذخیره کرده انواع فایل‌ها با فرمت‌های مختلف است.

word image 48527 3

نکات مهم در خرید فضای ابری

در حین خرید فضای ابری باید به موارد کلیدی و پایه توجه کرد. برای چی که اطلاعات و داده‌ها از با ارزش و مهم بودن کلیدی برای کسب‌وکارها برخوردار هستند. این موارد که در ادامه بررسی می‌کنیم، در انتخاب یک فضای ذخیره‌سازی ابری فراوان مهم است.

  • رایگان یا پولی بودن این فضاها مهم است این مسئله در میزان حجم اختصاص داده شده، سرعت، کیفیت و امکانات جانبی تأثیرگذار است. اگر داده‌ها و فایل‌ها فراوان باشند و از با ارزش و مهم بودن زیادی برخوردار باشند خوب تر است از موارد پولی استفاده کنید.
  • خوب تر است امکان دسترسی از چندین دستگاه را داشته باشند. در حین خرید ایمن شوید شرکت ارائه‌دهنده خدمات زیرساخت این دسترسی را آماده کرده باشد.
  • امکان اشتراک‌گذاری فایل‌ها و اطلاعات بین سایر واحدها سازمانی، همکاران تجاری و…یکی از نکاتی است که بهترین فضای ابری باید داشته باشد.
  • ویرایش فایل‌ها در خود فضا مزیت جذاب و مناسبی است که برخی از Cloud Storage امکان اون را آماده کرده‌اند. هرچند برخی این امکان را ندارند. باید قبل از خرید ایمن شوید میزان دسترسی شما به فرایند ویرایش فایل‌ها تا چه اندازه است.
  • همسان‌سازی(resync) ثانیه‌ای به این معنی است که تغییرات ساختن شده در فایل‌های ویرایش شده به‌شکل ثانیه‌ای در فضای ذخیره‌سازی ابری اعمال شود و نیاز به آپلود مجدد نباشد. درصورتی‌که این گزینه مهم است ایمن شوید شرکت ارائه‌دهنده خدمت این ویژگی را دارد.
  • بازگردانی نسخه‌های قبلی یکی از مواردی است که باید اطمینان نتیجه شود که در شکل نیاز کاربر در اختیار وی قرار می‌گیرد. این مسئله برای تاریخ‌هایی که فایل با مشکل مواجه می‌شود سودمند و ضروری است.

این موارد در کنار عواملی دیگری همانند مباحث امنیت، پشتیبانی 24 ساعته و آپتایم بالا دلیل ساختن سرویس باکیفیت برای ذخیره‌سازی فایل‌ها می‌شود و در خرید یک فضای ابری خوب تأثیرگذار است.

قیمت فضای ابری

عوامل مختلفی همانند میزان فضای موردنیاز، امکانات، نوع فضا، دوره پرداخت مالی و…. در قیمت نهایی این مدل فضاها دلیل‌ مستقیم به جا می‌گذارد. اما با بررسی‌های شکل‌گرفته هر 1 گیگابایت در ماه 100 هزار تومان هزینه دارد و با افزایش حجم و دوره مورداستفاده این مبلغ افزایش پیدا می‌کند.

جمع‌بندی

فضای ابری با ارزش و مهم بودن زیادی برای مشاغلی که همگام با علمی روز هستند، دارد. در ان مقاله تلاش شد علاوه بر معرفی این مدل میزبانی، مزایای اون، انواع Cloud Storage، نکات مهم حین خرید فضای ابری و قیمت اون در بازار ایران مورد بررسی قرار بگیرد.

اگر در این زمینه سؤال دارید یا تجربه استفاده از فضاهای ذخیره‌سازی ابری دارید برای راهنمایی خوب تر دیگران تجربه خود را از راه کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *