خسارت قطعی اینترنت بر حوزه بلاکچین و رمزارز ایران [گفت و گوی جونی با مدیر عامل انجمن بلاکچین ایران]

[ad_1]

حوزه رمزارز و بلاکچین تنها یکی از شاخه‌های درخت اقتصاد دیجیتال سرزمین است که با خسارت قطعی اینترنت روبرو شد و تنها راه نجاتش بازگشت اینترنت آزاد است. اما با ادامه این روند چه اتفاقی برای حوزه رمزارز و بلاکچین و به طور کلی اقتصاد دیجیتال سرزمین خواهد افتاد؟

خسارت قطعی اینترنت بر تمام حوزه‌های اقتصاد دیجیتال به قدری پهناور است که شاید الآن نتوانیم به درستی اون را محاسبه کنیم؛ خسارتی که شاید با ادامه روند قطعی اینترنت آزاد بین‌المللی، یا هیچ وقت قابل جبران نباشد و یا دوباره سنگی عظیم بر راه  اقتصاد دیجیتال سرزمین باشد که برداشتنش سال‌ها به طول انجامد. در این شرح مصاحبه جونی با عباس آشتیانی مدیرعامل بلاکچین ایران را می‌خوانید که از خسارت قطعی اینترنت بر حوزه رمزارز و بلاکچین ایران می‌گوید.

زیادتر بخوانید: کلاهبرداری با توکن مهسا امینی ؛ مواظب باشید [مصاحبه اختصاصی تکراتو با عباس آشتیانی]

نابودی مارکتینگ مجموعه‌ها، یکی از رخدادهای خسارت قطعی اینترنت است

عباس آشتیانی مدیر عامل انجمن بلاکچین ایران ابتدا توضیحی کلی از خسارات قطعی اینترنت بر اقتصاد دیجیتال سرزمین گفت: «این قطعی‌ها و کندی‌ها ممکن است بر کسب و کارهای داخلی تاثیر فنی نگذارد، اما بر روی مهم‌ترین قسمت مجموعه‌ها یعنی حوزه مارکتینگ و روابط عمومی مجموعه‌ها تاثیر گار بوده است و ما شاهد قفل شدن حجم تراکنش‌ها و تعداد کوشش‌های اقتصادی مبتنی بر فضای غیر واقعی هستیم.»

نابودی مارکتینگ مجموعه‌ها، یکی از رخدادهای خسارت قطعی اینترنت است

وی افزود: «طبیعتا جامعه بلاکچین و کریپتوکارنسی ایران هم این تاثیر را گرفته‌اند خصوصا در حوزه تبادل و در حوزه استخراج. کسانی که از استخرهایی استخراج می‌کردند که ممکن بود با سرزمین مشکل داشته باشند و در واقعیت مستقیم به استخرهای استخراج متصل می‌شدند به طور مستقیم وابسته مشکل شدند.

نرخ رد شدن پالس‌های صحیح معادلات استخراج رمزارز با مشکل مواجه شده؛ در کل توسعه دهندگان این حوزه و کسانی که در حوزه توسعه و برنامه نویسی در ایم زمینه شاغل هستند؛ به طور طبیعی هنگامی با کسب و کارها از راه قطعی اینترنت با رکود روبرو هستند، آنها نیز از سو امنیت شغلی و نیروی انسانی متضرر خواهند شد.»

من فکر میکنم که قسمت بلاکچین نیز همانند سایر قسمت‌های حوزه اقتصاد دیجیتال صدمه‌های ویژه خودش را دیده و امیدوارم هرچه سریع تر ما متوجه اون باشیم که بهای فعلی می‌تواند آثار جبران ناپذیری را در آینده داشته باشد.

فعالین حوزه بلاکچین وابسته صدمه شدند

از آشتیانی در خصوص صدمه‌های حوزه بلاکچین پرسیدیم. وی در پاسخ گفت: «هنگامی که تصمیمات اقتصادی برای یک سرزمین گرفته می‌شود، قطعی اینترنت ابدا اتفاق خوبی نیست. از سویی دیگر بسیاری از فعالین این حوزه وابسته صدمه‌هایی شده‌اند که به دلیل عدم وجود پیگیری استاندارد موضوعات اون‌ها، نمی‌توان مشکلات این فعالین را حل کرد.»

فعالین حوزه بلاکچین دچار آسیب شدند

من فکر می‌کنم که با ادامه این روند نه تنها جامعه بلاکچین و رمزارز سرزمین بلکه کل حوزه اقتصاد دیجیتال هم در زمینه تفریح مالی و در نهایت منابع انسانی وابسته فقری بشود که در آینده ارزش اون جراحت برای اندوخته‌های انسانی سرزمین فراوان فراوان می‌تواند زیادتر باشد.

زیادتر بخوانید

آیا شما هم از محدودیت‌های اینترنتی اخیر متضرر شده‌اید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در بین بگذارید و اخبار علمی را از جونی دنبال کنید.

[ad_2]