“خورش آلو اسفناج با گوشت”؛ غذایی لذیذ و لبریز از آهن

[ad_1]

خورشت آلو اسفناج یکی از خوشمزه‌ترین خورشت‌های ایرانی است که به دلیل داشتن اسفناج لبریز از آهن و مواد معدنی است.

به شرح وقت سحر، برای تهیه  خورشت آلو اسفناج خوشمزه و مقوی از ترکیب اسفناج با پیاز، گوشت، آلو، زعفرون و… استفاده می‌شود و برخی‌ها در تهیه  خورشت آلو اسفناج به جای گوشت از مرغ استفاده می‌کنند.

مواد واجب:

گوشت گوسفند یا گوساله:۴۰۰ گرم

برگ اسفناج: ۱ کیلو گرم

پیاز عظیم: ۱ عدد

پیاز داغ: ۴ قاشق غذاخوری

آلو بخارا: ۲۵۰ گرم

آبغوره: نصف فنجان

چوب دارچین: ۱ عدد

زعفرون دم کرده: ۲ قاشق غذاخوری

نمک، فلفل سیاه و زردچوبه: به میزان واجب

روغن مایع: به میزان واجب

طرز تهیه:

پیاز را پوست و به شکل نگینی عقل کنید؛ سپس دنبال با کمی روغن مایع درون قابلمه بریزید و اون را روی حرارت مناسب اجاق گاز بگذارید تا پیاز کمی لطیف و سبک شود.

الآن گوشت خورشتی را دنبال با زردچوبه و فلفل سیاه به پیاز اضافه کنید و این ترکیب را حدودا به زمان ۱۵ دقیقه روی حرارت مناسب تفت بدهید.

سپس از اینکه گوشت با پیاز و ادویه تفت خورد، ۳ لیوان آب جوش را دنبال با چوب دارچین به قابلمه خورش اضافه کنید.

درب قابلمه را بگذارید و اجازه بدهید گوشت حدود ۳ ساعت با حرارت مناسب بپزد. خورشت آلو اسفناج خورشت غلیظی است؛ بنابراین تلاش کنید آب اضافه درون قابلمه نریزید.

در این فاصله اسفناج را بدون آب درون یک قابلمه دیگر بریزید و روی حرارت مناسب اجاق گاز بگذارید تا آب اسفناج کشیده شود؛ سپس کمی روغن اضافه کنید و اسفناج را تفت بدهید.

۲ ساعت سپس از اینکه خورشت جوشید، اسفناج تفت داده شده را به قابلمه خورشت اضافه کنید.

نیم ساعت آخر پخت خورش، آبغوره را دنبال با نمک، آلو بخارا که از قبل خیس داده‌اید، زعفرون دم کرده و پیاز داغ به خورشت اضافه کنید و اجازه بدهید خورشت با حرارت کم بجوشد و جا بیفتد.

تلاش کنید سپس از اضافه کردن اسفناج خورشت را کمتر هم بزنید تا اسفناج بیش از حد له نشود. در این مرحله خورش آلو اسفناج خوشمزه شما مهیا سرو است که می‌توانید اون را دنبال با پلوی زعفرانی میل کنید.

[ad_2]