داستان فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی

[ad_1]

داستان فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی چیست؟ قصـه کامل و نقد

داستان فیلم جنگ دنیا سوم هومن سیدی درباره چیست؟ قصـه کامل فیلم جنگ جهانی سوم برنده جایزه جشنواره ونیز ۲۰۲۲ به کارگردانی هومن سیدی را در ادامه میخوانید:

موضوع فبلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی

فیلم جنگ جهانی سوم جدیدترین ساخته هومن سیدی محصول سال ۱۴۰۰ است که برای اولین بار در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۲ به نمایش درامد و جایزه بهرتین فیلم را از اون خود کرد. اما قصـه و داستان فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی چیست؟ در ادامه دنبال ما باشید و بخوانید

جنگ جهانی سوم فیلمی ایرانی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی هومن سیدی و نویسندگی هومن سیدی، آرین وزیردفتری و آزاد جعفریان است. محسن تنابنده بازیگر نقش اصلی این فیلم است.

موضوع فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی چیست؟ داستان کامل و نقد

قصـه کامل و نقد

جنگ جهانی سوم برای نخستین بار در ۷ سپتامبر ۲۰۲۲ در هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز نمایش داده شد و دو جایزه در قسمت کنار آسمان، از جمله بهترین فیلم برای هومن سیدی و بهترین بازیگر مرد برای محسن تنابنده را به هدیه آورد.

قصـه فیلم سینمایی جنگ جهانی سوم درباره مردی به نام شکیب با بازی محسن تنابنده یک کارگر میانسال روزمزد بی‌خانمان است که همسر و پسرش را سال‌های نزد در یک زلزله از دست داده و تاکنون با این امر کنار نیامده است. او در طی چند سال قبل، با یک زن کم سن ناشنوا به نام لادن با بازی مهسا حجازی زندگی می کند. محل ساخت‌وسازی که او امروز در اون کار می‌کند، مشخص می‌شود که منظره‌ٔ فیلمی دربارهٔ جنایات هیتلر در طول جنگ جهانی دوم است. هنگامی که بازیگر نقش هیتلر به‌طور ناگهانی در طول فیلم‌برداری می‌میرد، با وجود تمام مشکلات، شکیب به دلیل شباهت عجیبش به هیتلر به نام جایگزین بازیگر قبلی انتخاب می‌شود و خانهٔ بزرگی به او داده می‌شود.

داستان فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی

زمانی که لادن متوجه خانهٔ جدید شکیب می‌شود، شکیب از خوف از دست‌دادن شغل جدید خود به نام بازیگر نقش هیتلر، تدبیر‌ای جز پنهان‌کردن لادن از خدمه ندارد. لادن بیشتر مجبور است زیر خانه پنهان شود تا کسی او را نبیند. فرشید به زودی به دنبال لادن می‌آید و هنگامی او را در مخفیگاهش پیدا می‌کند، از شکیب می‌خواهد که ظرف دو روز مبلغی مقطوع را به او بپردازد تا آزادی او را بخرد.

موضوع فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره ونیز 2022

شکیب برای پرداخت این مبلغ از نصرتی، تهیه‌کنندهٔ فیلم، نزد‌پرداختِ دستمزدش را طلب می‌کند. نصرتی فقط یک پنجم مبلغی را که او می‌خواهد می‌پردازد و می‌گوید مابقی پس از اتمام فیلم‌برداری پرداخت می‌شود. لادن و شکیب تصمیم می‌گیرند با این پرداخت با فرشید کمی تاریخ بخرند و به محض اتمام فیلم‌برداری فرار کنند. شکیب برنده می‌شود فرشید را متقاعد کند که به او تاریخ بیشتری بدهد، اما هنگامی به منظره‌ برمی‌گردد شوکه و وحشت زده می‌شود زیرا خانه‌ای که لادن در اون پنهان شده بود، قطعه‌قطعه شده و در شعله‌های آتش فرورفته است. او حالا می‌خواهد جسد لادن را پیدا کند تا بتواند او را به‌طور مناسب دفن کند. نصرتی قول می‌دهد سحر روز سپس به دنبال بدن سوخته‌اش بگردد. اما سحر روز سپس هنگامی شکیب به منظره‌ٔ فیلم‌برداری می‌رسد متوجه می‌شود که نصرتی برای نجات فیلمش تمام آوارها را پاک‌کرده‌است شکیب ظاهراً از مبارزه برای عدالت دست می‌کشد و شکست را می‌پذیرد؛ اما او نقشه‌ای برای انتقام دارد.

فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی

جنگ جهانی سوم در قسمت رقابتی کنار آسمان‌های جشنواره فیلم ونیز نمایش داده شد و با تشویق ۷ دقیقه‌ای تماشاگران روبرو شد و برخی چهره ها با تمجید از این فیلم اون را «کمدی سیاهی» خواند که کم کم «به یک تراژدی تبدیل می‌شود با تمرکز روی عناصر نگرانی‌آورِ عالی و شفافیتِ افسانه‌ای خود، داستانی طاقت‌فرسا اما متقاعدکننده» را ارائه می‌دهد که «علامت می‌دهد، چطور یکی از قربانیان یادمی‌گیرد که از ستمگران خود تقلید کند».

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *