درخشنده شدن مو با انواع روش های طبیعی و تغییر عادات روزانه

[ad_1]

اگر دوست دارید که موهای شما همچون الماس بدرخشد با این مطلب دنبال ما باشید تا روش های درخشنده شدن مو را فرا بگیرید. این روش ها کمک می کند هم سلامت و استحکام مو نیرومند شود و هم موهایی زیبا و درخشنده داشته باشید.

آشنایی با روش های درخشنده شدن مو

صرف نظر از این که موی شما چه جنس یا بافتی دارد، برای درخشنده شدن مو روش های زیادی وجود دارد. به طور مثال می توانید از انواع ماسک مو که سبب افزایش درخشندگی مو می شود، کمک بگیرید یا موها را طوری حالت دهید که درخشنده تر دیده شوند. برای درخشنده شدن زیادتر مو، واجب است تا روش های معمول و روزانه نگهداری از مو که موجب سلامت و استحکام موها می شوند، را به طور مرتب دنبال کنید.

همیشه موهایی که همانند الماس می درخشند، جذابیت زیادی دارند. برخی تصور می کنند که برای داشتن چنین موهایی باید چندین بار در طی روز به اون ها شانه بزنند. در حالی که این کار سبب شکسته شدن تار مو می شود. اما همانطور که نشانه شد روش های زیادی هست تا به کمک اون ها به درخشنده شدن مو کمک کنید. برای اطلاع از اون ها کافی است تا آخر این مطلب با آرگا دنبال باشید.

۱. استفاده از ماسک های مو

موی درخشنده ، موی سالمی است و این سلامت اون یعنی به اندازه کافی آبرسانی شده است. ساده ترین راه برای نگه داری رطوبت و آبرسانی مو، استفاده از ماسک موی باکیفیت یا یک لطیف کننده می باشد. در ادامه به ۷ مورد از بهترین ماسک های خانگی برای درخشنده شدن مو نشانه می شود.

ماسک تخم مرغ جهت کلفت و درخشنده شدن مو

تخم مرغ می تواند برای موها شگفتی کند. استفاده از زرده تخم مرغ با افزایش رطوبت رسانی به موها سبب تغذیه مو شده و به درخشنده شدن اون کمک می کند. سفیده تخم مرغ نیز کثیفی های روی مو را از بین می برد. به این ردیف سفیده تخم مرغ موجب شفافیت موها می شود. ضمنا پروتئین موجود در تخم مرغ، موها را نیرومند خواهد کرد.

به این ردیف استفاده از تخم مرغ در یک دوره درمانی از روش های خوب درخشنده شدن مو محسوب می شود. برای ساخت ماسک مو تخم مرغ یک تخم مرغ را در ظرف شیشه ای شکسته و هم بزنید. سپس موها را خیس کرده و تخم مرغ را به کمک یک براش روی موها بمالید. در ادامه به کمک یک شانه مو دانه عریض ، موها را شانه زده تا تخم مرغ به ریشه موها برسد.

سپس یک ربع حوصله کرده و در نهایت با یک شامپو به طور معمول مو را شامپو زده و برای رسیدن به درخشش زیادتر با آب سرد مجددا آبکشی نمایید.

 سرکه سیب برای لطیف و درخشنده شدن مو

سرکه سیب برای مو همانند یک لطیف کننده و درخشنده کننده کاملا طبیعی است. این ماده سطح ph مو را متعادل نموده و سبب نرمی، شفافیت و پاکسازی تارهای مو می گردد. دلواپس بوی سرکه هم نباشید برای چی که با خشک شدن مو از بین می رود. برای استفاده از سرکه مو را مطابق معمول شامپو زده و آبکشی کنید اما لطیف کننده نزنید.

سپس مو را با مخلوطی یکسان از سرکه سیب و آب هر کدام یک قاشق غذاخوری آغشته کرده و از ریشه تا ساقه شانه بزنید. اگر موها فراوان بلند هستند از دو یا سه قاشق سرکه سیب و آب استفاده کنید. سپس اجازه دهید ۵ دقیقه ای این قاتی روی سر باقی بماند و در  نهایت موها را با آب سرد بشوید.

ماسک موز جهت صاف و لطیف شدن مو

موز لبریز از پتاسیم و ویتامین های ای ، آ و ث بوده که برای رشد موهای تندرست الزامی است و به درخشنده شدن مو کمک می کند. همچنین موز تولید چربی پوست سر را تنظیم کرده و سبب صاف و لیف شدن موها می شود. به این ردیف برای تهیه ماسک موز دو عدد موز را پوست کنده و خوب له کنید. سپس در یک ظرف شیشه ای ریخته و به اون یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و عسل اضافه نمایید. سپس این ماسک را روی کف سر ریخته و ۵-۱۰ دقیقه ماساژ دهید. در نهایت با آب سرد شستشو دهید.

ماسک جو دوسر جهت برطرف شدن وزی مو

جو دوسر علاوه بر این که بین وعده سالمی برای رژیم غذایی می باشد به درخشنده شدن مو هم کمک می کند. اگر از خارش پوست سر یا وزی اون گلایه دارید، ماسک جو دو سر دقیقا اون چیزی است که به اون نیاز دارید. برای تهیه این ماسک یک قاشق غذاخوری جو دوسر را در کاسه ای ریخته و به اون کمی شیر سرد و روغن بادام تلخ اضافه نمایید. خوب هم زده و اون را به ریشه مو بمالید. و سپس از یک ربع اون را با آب ولرم شستشو دهید.

ماسک آواکادو جهت تغذیه و درخشنده شدن مو

در صورتی که موی خشکی دارید به یک نیرومند کننده و آبرسان مو نیاز است. از این رو ماسک آواکادو مناسب می باشد. آواکادو حاوی چربی های طبیعی بوده که سبب تغذیه و درخشندگی مو می شود. از آواکادو رسیده استفاده بگیرید زیرا قاتی نتیجه از آواکادوی رسیده خوب تر و راحت تر روی مو پخش می گردد.

برای تهیه ماسک آواکادو این میوه را به کمک قاتی کن له کرده تا لطیف و یکدست شود. سپس اون را به موهای از قبل خیس شده از ریشه تا ساقه مو اعمال کنید. سپس یک ربع حوصله کرده و در نهایت موها را به طور معمول شامپو زده و با آب سرد بشویید.

ماسک ماست جهت نرمی و درخشندگی مو

اگر حس می کنید موهای شما برای گرما و گرد و گرد و خاک کثیفی زیادی پیدا کرده کمی ماست می تواند به درخشنده شدن و نرمی اون کمک کند. ماست ریشه مو را تغذیه کرده و سبب صاف شدن بافت اون می شود. ضمنا به موها درخشندگی می دهد. به این ردیف ماسک مو هم از روش های خوب برای درخشنده شدن مو می باشد.

برای تهیه ماسک ماست دو پیمانه ماست را در ظرفی ریخته و خوب هم بزنید. سپس روی موها به مخصوص کف سر اعمال کنید. سپس از ۱۵-۲۰ دقیقه موها را با آب سرد شستشو دهید. سپس از شستن ماسک از شامپوی همیشگی خود استفاده کرده و سپس با آب ولرم آبکشی کنید.

۲. استفاده از ماسک مو بدون نیاز به آب کشی

ممکن است مو سپس از خشک شدن اندکی کدر دیده شود. به این ردیف استفاده از ماسک مو پس از استحمام می تواند از خشک و کدر به نظر رسیدن موها پیشگیری نماید. هنگامی موها هنوز کمی مرطوب است از ماسک موی بدون نیاز به آبکشی پس از استحمام استفاده بگیرید و موها را از ریشه تا ساقه کاملا شانه بزنید.

۳. خشک شدن موها در مجاورت هوا

یکی دیگر از روش های درخشنده شدن مو این است که اجازه دهید موها به طور طبیعی در مجاورت هوا خشک گردد. مسلما سشوار و براشینگ برزیلی و کاملا صاف اگرچه در ابتدا موها را درخشنده علامت می دهد ولی سپس از مدتی به موها صدمه زده و سبب کدر، زبر و خشن به نظر رسیدن اون ها می شود.

به این ردیف تا حد امکان از وسایل حالت دهنده حرارتی مو همانند سشوار، اتوی مو و فر مو کمتر استفاده شود. این وسایل به طور موقت سبب زیبایی مو می شوند ولی در طولانی وقت دلیل کدری مو می گردند. برای حصول نتیجه خوب تر موها را فراوان شل بپیچید ، ببافید یا ببندید. این کار کمک می کند تا وقت خشک شدن مو، سد از وز شدن اون شود.

۴. استفاده از سرم درخشنده کننده مو

سرم مو به طور اختصاصی جهت افزایش درخشش موها طراحی شده اند. این سرم ها حاوی سیلیکون و مواد موثره دیگری می باشند که سبب درخشنده شدن مو و درخشندگی سریع اون ها می گردند. سرم درخشنده کننده روی موی خشک یا خیس قابل استفاده هستند. همچنین می توانید از انواع سرم موی خانگی برای این کار استفاده بگیرید.

البته نباید این سرم ها به طور روزانه استفاده برد زیرا نتیجه عکس می دهد. برای چی که به مطالعه روی مو تجمع یافته و سبب کدر به نظر رسیدن اون می گردد. از این رو خوب تر است این سرم را در مواقع خاصی استفاده کرد یا از سرم مو بدون سیلیکون استفاده برد. سرم موی فاقد الکل تهیه کنید زیرا الکل سبب خشکی مو می شود.

۵. استفاده از روغن های مخصوص مو

هنگامی موها به طور طبیعی در مجاورت هوا خشک می شود استفاده از روغن های لطیف کننده روی ساقه مو نیز در درخشنده شدن اون موثر است. به این ردیف یک روغن موی مناسب سبب افزایش درخشندگی و محافظت مو در برابر صدمه می گردد. می توانید روغن مخصوص مو  با خاصیت آبرسانی عمیق را خریداری کنید یا از روغن هایی همانند روغن بادام، نارگیل، زیتون، آرگان، کرچک، جوجوبا استفاده کنید.

استفاده از این روغن ها سبب لطیف کنندگی و حالت دهندگی مو می شود که می توانید هفته ای یک مرتبه از آنها روی مو استفاده بگیرید. به این ردیف ابتدا موها را خیس کرده و سپس اون ها را به یک تا سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل ، زیتون یا هر یک از روغن های نشانه شده آغشته نمایید و از ریشه تا نوک ساقه مو را شانه بزنید.

سپس با کلاه حمام یا یک روکش پلاستیکی موها را بپوشانید. و نیم ساعتی حوصله کرده و در نهایت موها را با شامپو و آب سرد بشویید.

۶. کوتاه کردن انتهای موها به طور مرتب

به طور مرتب انتهای موها را کوتاه و مرتب نمایید. با از بین بردن موخوره و موهای شکسته و دندانه دار تا حدود بسیاری به درخشندگی و درخشنده شدن موها کمک می کنید. ضمنا از آرایشگر بخواهید تا از مواد شیمیایی و وسایل حالت دهنده حرارتی روی موی شما استفاده نکند.

۷. کاهش وز شدن مو

وز شدن مو ، درخشندگی اون را از بین می برد. به این ردیف یکی دیگر از روش های درخشنده شدن مو، پیشگیری از وز شدن مو می باشد. برای این کار کوشش کنید موها را با آب سرد بشویید. و به آهستگی اون ها را خشک کنید. همچنین به جای استفاده از برس از شانه دندانه عریض کمک بگیرید. زیرا برس سبب شکنندگی تار مو می گردد.

همچنین از روبالشی ابریشمی یا ساتن استفاده نمایید. برای افرادی که موی فر دارند این ترفند به طرز حیرت انگیزی از وز شدن مو پیشگیری می کند. در واقعیت پارچه نخی رطوبت را جاذبه کرده و سبب خشکی و وز شدن مو می گردد.

۸. استفاده کمتر از شامپو

شستن فراوان مو، سبب از بین بردن چربی و روغن طبیعی موها می شود. با این کار موها به آسانی صدمه دیده و ظریف و خشک و کدر دیده می شوند. برای رفع این حالت بیش از یک یا دوبار در هفته به موها شامپو نزنید.

۹. رژیم غذایی مناسب

باید بفهمید تا هنگامی که از لحاظ بدنی تندرست نباشید، هر اندازه هم که تلاش نمایید موها به طور طبیعی درخشنده دیده نمی شوند. آب رسانی مناسب به بدن و خوب غذا خوردن تاثیر زیادی در ظاهر مو خواهد داشت. برای این که موهایی تندرست داشته باشید کوشش کنید از مواد غذایی زیر زیادتر استفاده نمایید.

  • تخم مرغ، ماهی، گوشت گاو، مرغ، حبوبات و دیگر مواد غذایی غنی از پروتئین. از آنجا که مو از پروتئین ساخته شده در شکل عدم دریافت پروتئین به میزان کافی صدمه می بیند. به این ردیف خوردن کربوهیدرات غنی از انرژی و دارای پروتئین کمک موثری در این زمینه دارد.
  • گیاهان غنی از مواد مغذی همانند اسفناج و کلم پیچ که برای سلامت مو سودمند هستند.
  • آجیل ها و آواکادو که حاوی چربی های تندرست بوده و مصرف اون ها به پرپشت و درخشنده شدن مو کمک می کند.

۱۰. آب کافی بنوشید.

هنگامی بدن کمبود آب داشته باشد، موها درخشندگی خود را از دست می دهند. برای نگه داری سلامت و درخشش موها کوشش کنید روزانه به میزان کافی آب بنوشید. همچنین خوردن میوه ها و سبزیجات آبدار هم می تواند به آبرسانی بدن کمک نماید. ضمنا استفاده از دمنوش های طبیعی فاقد کافئین نیز می تواند امر آبرسانی را تشدید کند.

۱۱. کمتر موها را رنگ کنید.

شایان ذکر است که رنگ،دکلره، فر یا صاف کردن دائم مو می توانند سبب خشک و شکنندگی مو در طولانی وقت گردند. از این رو تاحد امکان از انجام این کارها خودداری کنید و از رنگ های طبیعی همانند حنا استفاده کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]