دسترسی به VPN کاملا مختل شد؛ افزایش 3000 درصدی جستجوی VPN

[ad_1]

ادعاهای وزارت ارتباطات 24 ساعت هم دوام نیاورد و دسترسی به VPN به طور کل در ایران قطع شده است.

روز قبل وزارت ارتباطات از رفع محدودیت‌های اینترنت بین‌الملل در ایران به غیر رفع فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتس‌اپ خبر داد. اما همزمان با این صحبت، دسترسی به VPN به طور کامل در سرزمین غیرممکن شده است. این داستان دلیل شد تا بر پایه شرح‌های بین‌المللی، دامنه جستجوی کاربران ایرانی برای دانلود VPN یک رکورد تاریخی و افزایشی ۳۰۰۰ درصدی را ثبت کند.

زیادتر بخوانید: فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ ؛ فیلترینگ واتساپ و اینستا تا کی ادامه دارد؟

دسترسی به VPN

روز گدشته از حدود ساعت 20 شب دسترسی به VPN و فیلترشکن در سرزمین قطع شده است. این اتفاق صحیح در زمانی چهره داد که وزیر ارتباطات از رفع محدودیت‌های اینترنت بین‌الملل در ایران به غیر رفع فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ خبر داده بود.

پس از اعمال فیلترینگ بیش از 20 پیامرسان خارجی، شبکه‌های اجتماعی و حتی برخی از بازی‌های موبایل در سرزمین، روز گدشته این فیلترینگ به اوج خود در یک ماه گدشته رسید. برای چی که دسترسی به VPN دیگر غیرممکن شده است. این در حالی‌ است که وزارت ارتباطات از رفع محدودیت اینترنت بین‌الملل به جز دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و واتس‌اپ صحبت کرده بود.

دسترسی به VPN

مسدودسازی پلتفرم‌های پرطرفدار در ایران دلیل شد تا رکوردی تاریخی از کاربران ایرانی در میزان جستجو و دریافت ابزارهای VPN بدست آید. این رکورد طبق شرح‌های بین‌المللی بدست آمده است که عددی معادل 3000 درصد را علامت می‌دهد.

ادامه این روند مشخص نیست و تصور مسئولین مبنی بر اینکه شبکه مردمی اطلاعات مشغول کار است و آرام‌افزارهای ایرانی بدون کوچکترین اختلال سرویس‌دهی می‌کنند، یک تصور پرخطر است. برای چی که بسیاری از شرکت‌ها و استارتاپ‌هاب فعال در سرزمین برای ادامه خدمات و توسعه آرام‌افزاری خود نیازمند ابزارهایی پیشرفته هستند که هم‌الآن به سبب تحریم و محدودیت قابل دسترس نیستند.

روند مسدودسازی و دسترسی به VPN یا دیگر ابزارهای تغییردهنده IP بیش از نزد آینده این کسب‌وکارها را به خطر می‌اندازد. طبق شرح‌های صنفی این کسب‌وکارها، روزانه بین 50 تا 500 میلیون تومان زیان می‌کنند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره محدودیت دسترسی به VPN چیست؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید و اخبار علمی را از جونی دنبال کنید.

[ad_2]