دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک از دید سایت جونی

[ad_1]

فرانچای‌های ترسناک زیادی هستند که محبوب می‌باشند. اما در این نوشتار به دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک از دید سایت جونی می‌پردازیم.

در طول تاریخ سینمای وحشت و فیلم های ترسناک ، فرانچایز‌های زیادی ساخته شده است که تقریباً به اکثر آثار کلاسیک اون‌ها، همانند هالووین و کابوس در خیابان الم پرداخته‌ایم. بیشتر این فرانچایزها، با استقبال خوب اهالی اهل این نوع فیلم‌ها قرار می‌گیرند و اکثراً هم نزدیک به 30 الی 40 سال از اون‌ها فیلم ساخته می‌شود.

از آنجایی که تعداد فرانچایز‌های ساخته شده در سینمای وحشت فراوان فراوان است، بسیاری از اون‌ها با تبلیغ ناتوان مواجه شده‌اند یا اینکه در دوره‌ی زمانی خوبی اکران نشده‌اند و فراوان هوادار ندارند. فرانچایز‌های اغلباً ترسناک، هر ساله دنباله‌ی جدیدی را به هواداران خود تقدیم می‌کنند و بسیاری از اون‌ها، با باخورد ضعیفی که دارند، پس از چند نسخه‌ی ناتوان از اون مجموعه، یا کنسل می‌شوند و یا آخر میابند.

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک از دید سایت جونی

  • فرانچایزهایی که به حق خودشان نرسیدند

فهرست عناوینی که در ادامه‌ی نوشتار دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک از دید سایت جونی خواهید خواند به شرح زیر است:

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک

از قصـه‌های کوتاه بابانوئل، تا فیلم‌هایی که برگرفته از رمان‌های پُر فروش آقای استفن کینگ هستند، در این لیست قرار دارند و در این نوشتار، به معرفی دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک از دید سایت جونی می‌پردازیم.

Scanners

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک

مجموعه فیلم‌های اسکنرز، یکی از بهترین فرانچایز ترسناک دسته کم گرفته شده تاریخ سینما است که همیشه زیر رادار آثار خوب تر خودش قرار داشت و از سال 1981 تا 92 میلادی با پنج فیلم متفاوت عرضه شد. کارگردان این مجموعه، آقای دیوید کراننبرگ بود و قصـه اصلی فرانچایز، در سیک وحشت بدنی به شمار می‌رفت.

اسکنرها، افرادی با توانایی دور جابه‌جایی و دورآگاهی هستند. کانسک، شرکت عرضه کننده‌ی سیستم‌های امنیتی و تسلیحاتی، به دنبال یافتن اسکنرها برای رسیدن به اهداف خود است. دریل روک که از اسکنرها جدا شده برای شروع جنگی علیه کانسک تلاش می‌کند و از سوی دیگر کانسک، کامرون ویل یکی دیگر از اسکنرها را برای متوقف کردن روک می‌فرستد.

قصـه فیلم اگرچه جذاب و جذاب است، اما هیچوقت این مجموعه آثار، از فیلم‌های خوب آقای کراننبرگ به شمار نمی‌رفتند و خود او هم تلاشی برای تبلیغات زیادتر بر روی این فیلم‌ها نکرد تا اینکه پس از گنج قطعه، به آخر برسند. این فرنچایز، دارای سبک تاریک و هوشمندانه‌ای از کارگردانی کراننبرگ است که بیشتر در مورد علمی اظهار نظر می‌کند.

Critters

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک

این فرانچایز نیز همانند مجموعه‌ی اسکنرها، دارای پنج قطعه است که در طول زمان بیشتری عرضه و ساخته شد. اولین فیلم اون در سال 1986 و آخرین فیلمش نیز در سال 2019، یعنی همین تازگی اکران شد که توانست بین هر فیلم وقفه‌ای فراوان بیاندازد. همین وقفه‌ی زیادی که در این مجموعه چهره داد، دلیل این شد که کم دیده بشود و کمترین کسی اون را دیده باشد.

قصـه این مجموعه از جایی شروع می‌شود که توپ عظیمی از مخلوقات خزدار از فضا به زمین آمده و به دنبال آنها گروهی از جایزه بگیران بین کهکشانی درون شهر کوچکی می‌شوند.

فیلم در کنار حس ترسی که درون خودش آموزش داده، تخیلی نیز است و به خوبی حس مخلوقات بیگانه را برای بیننده تداعی می‌کند. این مجموعه فیلم، انتخاب خوب و مشغول کننده‌ای برای کسانی می‌باشد که به فیلم‌های با محوریت بیگانگان دوست دارند و این مخلوقات را شکرگزاری می‌کنند.

Pumpkinhead

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
ترسناک ترین فرانچایز های دست کم گرفته شده

این فرانچایز، با چهار قطعه، کوتاه و سودمند توانست از سال 1988 تا 2007 ادامه داشته باشد. فیلم برای کسانی که با فضای هالووین ارتباط برقرار می‌کنند و رنگ نارنجی کدو تنبل را می‌‌پسندند مناسب است. قصـه این مجموعه درباره‌ی مردی شیطانی غول جسم و بد است که برای نابود کردن چند نوجوان که به طور اتفاقی پسر او را کشته‌اند، احضار می‌کند.

پس از اینکه نسخه‌ی اول این فیلم در دسترس عموم قرار گرفت، سه فیلم فرعی دیگر بر روی اون ساخته شد که این دلیل‌ را تبدیل به فرانچایز می‌کرد. قصـه و سناریوی تکراری که در هر قطعه طی می‌شد، با این مجموعه کاری را انجام داد که دسته کم گرفته بشود و فراوان در مورد اون صحبت نشود.

Wrong Turn

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک

فیلم‌های پیچ اشتباه، از جمله آثاری هستند که با همان سناریوی اولیه‌ی خودشان نزد می‌روند و داستانی تقریباً اسلشر گونه دارند. این مجموعه که تقریباً جزو جدیدترین فرانچایز‌های ترسناک می‌باشد، از سال 2003 شروع گردیده تا همین پارسال که سال 2021 بود، ادامه داشته است. این مجموعه، شاید محبوب‌ترین فرانچایز مربوط به آدم‌خواری می‌باشد، اما به این دلیل که قصـه یک مقدار عامه‌پسند نیست و در هر قطعه اتفاقات تکراری میافتد، این فرانچایز، به دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز ترسناک تبدیل شده.

در فیلم‌های پیچ اشتباه، قصـه مسافرت ماجراجویانه‌ی چند دوست به درون کوهستانی عظیم و ترسناک روایت می‌شود. اون‌ها برنامه‌ای رویایی برای خوشگذرانی در این مکان ریخته‌اند و غافل از اینکه گروهی از مردم آدمخوار از هزاران سال نزد در این کوهستان زندگی می‌کنند و بدون صبر چشم به راه خوردن گوشت‌های جدید هستند.

سناریوی آدمخواری و مجموعه اتفاقات مشمئزکننده‌ای که چهره می‌دهد، حس چندش‌آور خاصی را به بدن مخاطب می‌اندازد که فیلم را مخصوص کسانی می‌کند که عاشق کشتن‌های شگفت آور بی‌شمار می‌باشند.

Hatchet

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز ترسناک

این فیلم، یکی از فرانچایزهایی است که کمتر کسی اون را به نام یک فرانچایز سرشناس می‌شناسد. اولین فیلم این مجموعه، در سال 2007 منتشر شد و علامت داد که یک دلیل‌ ترسناک، می‌تواند در تاریکی قدم نزند و در همان روشنایی روز ترسناک به نظر برسد.

قصـه این مجموعه، از جایی شروع می‌شود که گروهی توریست به یکی از مرداب‌های نیواورلئان می‌روند و در دنیا سرگردان می‌شوند. شبی که قرار بود برای اون‌ها مملو از شادی و تفریح باشد، تبدیل به کابوسی بد می‌شود. چهار قصـه تقریباً متفاوت، با شخصیت‌های متعدد ساخته شده که شما می‌توانید اون‌ها را دید کنید و یک دلیل‌ مشغول‌کننده‌ی خوب و قابل قبول را دریافت کنید که ارزش دارد.

اگر شما به قصـه‌های ترسناک کمپینگ، نوجوانانه و تینیجری علاقه دارید، این فیلم نمی‌تواند شما را نا امید کند و می‌توانید به خوبی با اون ارتباط برقرار کنید.

Leprechaun

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک

مجموعه‌ی لپرکان، یک فرانچایز در سبک کمدی ترسناک است که ابتدا در سال 1993 اکران شد و در زیر فرانچایز محبوب جیغ قرار گرفت که در اون سال‌ها، محبوبیت خاصی را دریافت کرده بود. از آنجایی که قصـه فیلم تقریباً کلیشه شده بود و در تاریخ بدی اکران شد، این فیلم به یکی از فرانچایز های دسته کم گرفته شده ترسناک تبدیل شد که نتوانست صبر هواداران را برطرف کند.

قصـه شگفت آور و نا آشنا این فیلم درباره‌ی یک شخص شیطان صفت سادیستی می‌باشد که در جستجوی گلدان مورد علاقه‌اش که از طلا ساخته شده است، آماده می‌شود هرکسی که اون را در اختیار داشته باشد را بکُشد.

Silent Night, Deadly Night

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
فرانچایز های دسته کم گرفته شده ترسناک

وحشت از بابانوئل، شاید یکی از جذاب‌ترین ایده‌هایی بود که می‌توانست برای یک فرانچایز ترسناک شکل بگیرد، اما نحوه‌ی مدیریت اشتباه، هم از لحاظ قصـه‌سرایی، و هم از لحاظ کارگردانی، این فرانچایز را تبدیل به آثاری کرد که از دید مردم به‌جا مانده‌اند. فیلم‌های ترسناکی که در برای شب کریسمس ساخته می‌شوند، با ایده‌ای از یک شب خوشحال شروع، و تبدیل شدنش به یک سکانس خونین تبدیل می‌شوند که این فرانچایز پنج قسمتی، از علامت دادن اون ناتوان بود.

یکی از جذابیت‌هایی که این فرانچایز دارد، پیوستگی دنباله‌ها، نسبت به قطعه قبلی است. قصـه فیلم از جایی شروع می‌شود که یک نوجوانی زجر کشیده، پس از اینکه پدر و مادرش به کشتن می‌رسند، در لباس بابانوئل ظاهر می‌شود و دست به کشتن‌های بسیاری می‌زند.

زیادتر بخوانید:

House

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک

این مجموعه فیلم‌ها، که خانه نام دارند، از ترسناک ترین فرانچایز های دست کم گرفته شده هستند که در بین سال‌های 1986 تا 1992، اکران و پخش شدند. قصـه هر قطعه متفاوت است و به خانه‌های خالی از سکنه‌ای می‌پردازد که جن‌زده هستند و دارای بد‌ترین مکان‌ها در فیلم‌های ترسناک می‌باشند.

قصـه و شخصیت‌های هر قطعه متفاوت هستند، اما روایتی که از این دلیل‌ وجود دارد، تقریباً بر روی یک سناریو می‌چرخد که درباره‌ی یک نویسنده‌ی ناراحت است که پس از مرگ عمه‌اش، به خانه‌ی او تعریف مکان می‌کند تا بتواند باقی عمرش در انجا سپری بشود. اما پس از گذشت تاریخ، چیزهایی را متوجه می‌شود که می‌تواند برای یک تهدید به حساب بیاید.

Creepshow

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک

Creepshow، یک مجموعه‌ی جذاب از یکی از پر فروش‌ترین رمان‌های ترسناک آقای استفن کینگ است که در سال 2018، یک سریال تلویزیونی از اون نیز ساخته شد. نوع این فیلم، بر پایه مخلوقات و جانداران عجیبی است که مانند عروسک می‌باشند و شاید همین دلیل است که مردم را مجبور نکرده که به‌پای این مجموعه‌ی جذاب بنشینند. به گفته‌ی خود آقای کینگ، این مجموعه، یکی از بهترین فرانچایز‌هایی است که از رمان‌های مصور او اقتباس شده.

فیلم‌ها نیز همانند رمان، بر پایه گلچینی از قصـه‌های کوتاهی ساخته شده‌اند که بر روی خانواده‌های مختلف تمرکز دارد و قصـه ثابتی را در نزد نمی‌گیرد.

Cube

دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک
بهترین فرانچایز ترسناک دسته کم گرفته شده

مجموعه‌ی مکعب، یک فرانچایز جذاب و شور‌انگیز از عمق نگرانی‌ی یک مسابقه است که در هر قطعه تکرار می‌شود. تاکنون سه فیلم از این مجموعه ساخته شده که هر سه، یک قصـه را نزد می‌برند و درباره‌ی شخصیت‌های متفاوت هستند. این فرانچایز، محصول کانادا است و یکی از دلایلی که شاید دیده نشده، همین باشد.

در قطعه اول این مجموعه، فردی به طور ناگهانی در این مکعب قرار می‌گیرد و کوشش دارد که به خارج بیاید. در قطعه دوم و سوم که جذاب‌ترین نسخه‌ی این فرانچایز هستند، هشت غریبه را علامت می‌دهد که در این مکعب قرار می‌گیرند و به دنبال این می‌باشند که به گونه‌ای از این مهلکه نجات پیدا کنند.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار دسته کم گرفته شده ترین فرانچایز های ترسناک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]