دلایل اصلی زرد شدن برگ فیلودندرون

[ad_1]

با وجود اینکه فیلودندرون ها یکی از گیاهان مقاوم و زیبای آپارتمانی به شمار می آیند اما گاهی زمان‌ بروز بیماری های مختلف موجب نگرانی آموزش دهندگان می شود. یافتن دلیل زرد شدن برگ فیلودندرون یا خشک شدن نوک بر های اون و به کارگیری راه معالجه صحیح برای رفع این مشکل موجب می شود تا سلامتی گیاه هر چه زودتر بازگردد.

دلیل های زرد شدن برگ فیلودندرون

در واقع اگر شما نیز گلدان های مختلفی از گیاهان دارید متوجه خواهید شد که مشکلات مختلف و متعددی برای هر کدام از اون ها نزد می آید. برخی از اون ها به راحتی وابسته بلا زدگی می شوند و برخی دیگر رشد نداده و گل نمی دهند. همچنین برخی دیگر نی به سرعت و با ساختن هر گوه تغییر و ناملایمات محیطی زرد شده و فرو ریختگی پیدا می کنند.

علت زرد شدن برگ فیلودندرون

از عمده ترین مشکلات فیلودندرون می توان به زرد و خشک شدن برگ ها نشانه کرد. دلیل زرد شدن برگ های این گیاه بی شمار است و به همین خاطر بایستی به دقت تمامی اون ها را بررسی نمایید و برای اون راه معالجه مناسب پیدا نمایید.

خوب تر است بفهمید که زرد شدن برگ فیلودندرون از گیاهان آپارتمانی کوچک دلایل زیادی دارد و شایع ترین اون آبیاری بیش از حد گیاه می باشد. از دیکر دلایل زرد شدن برگ فیلودندرون می توان به حمله آفات گیاهان خانگی به فیلودندرونف کوددهی نامناسب گیاه، آبیاری فراوان کم، وجود روشنایی نامناسب محیطی در محل محافظت فیلودندرون و همچنین نوسانات دمایی نشانه کرد.

زرد شدن برگ فیلودندرون در دلیل‌ عوامل دیگری نیز چهره می دهد که در ادامه به بیان اون ها و همچنین چگونگی رفع این مشکل پرداخته ایم.

جا به جایی گیاه از دلیل های زرد شدن برگ فیلودندرون:

بسیاری از آموزش دهندگان گل و گیاه از این مسئله گلایه دارند که پس از جابه جایی گلدان از محیطی به مکان دیگر یا تعویض گلدان اون، برگ ها زرد شده اند. دلیل زرد شدن برگ فیلودندرون پس از جابه جایی گلدان یا مکان در واقع شوک شدن اون خواهد بود. این مشکل معمولا برای تمامی گیاهان کم و بیش چهره می دهد و شما می توانید با آماده کردن شرایط مناسب برای محافظت از اون ها سلامت را به گیاهتان بازگردانید.

نشانه های زرد شدن برگ فیلودندرون

آبیاری بیش از حد:

چنانچه در طول محافظت از گیاه فیلودندرون متوجه شدید که تمام برگ های گیاهتان به یک باره زرد می شوند بایستی بفهمید که میزان آبیاری اون فراوان است زیرا گیاه نسبت به آبیاری بیش از حد فراوان حساس است و به همین خاطر خوب تر است تا خشک شدن خاک به اون آب ندهید.

البته که آبیاری کم، خشکی هوا و دمای نامناسب نیز در زرد شدن برگ های این گیاه موثر هستند به گونه ای که در ابتدا از نوک برگ ها شروع می شوند و در نهایت به کل برگ انتقال می کنند. توصیه می شود که آبیاری را به وقت انجام دهید و مکان محافظت از گیاه را مرطوب نگه دارید.

روشنایی بیش از حد خورشید:

به طور کلی گاهی زمان‌ زرد شدن برگ های فیلودندرون می تواند به شکل لکه های سوختگی خود را علامت دهد و موجب خشکی کامل گیاه شود. همچنین که امکان فرو ریختگی برگ ها با بروز این مشکل وجود دارد. معمولا دلیل سوختگی برگ ها و دلیل زرد شدن برگ فیلودندرون، نامناسب بودن روشنایی خورشید است.

این گیاه برای رشد نیاز به روشنایی غیر مستقیم دارد و بنابراین اگر اون را در معرض روشنایی مستقیم خورشید قرار دهید برگ ها شروع به سوختن و تغییر رنگ خواهند کرد. علاوه بر این دلیل خشک شدن فیلودندرون برگ انجیری آبیاری کم نیز می باشد.

تاثیر آبیاری بر زرد شدن گیاه فیلودندرون

بیماری های قارچی از دلایل زرد شدن برگ فیلودندرون:

یکی از دلیل های دیگر زرد شدن برگ های فیلودندرون وجود آفات گیاهی یا بیماری های قارچ است. در واقع ممکن است گاهی زمان‌ وقت محافظت از این گیاه متوجه ساختن لکه های زرد و قهوه ای و در عین حال آبکی بر روی برگ های فیلودندرون شوید که دلیل اون می تواند ناشی از بیماری و بلا های گیاهی باشد.

معمولا قارچ زمانی در گلدان ساختن می شود که خاک مناسب برای آموزش فیلودندرون آماده نشده و زهکشی مناسب نداشته باشد. به همین خاطر نیز آب اضافی از ته گلدان خارج نشده و با تجمع به دور ریشه موجب پوسیدن ان و بروز بیماری های قارچی می شود.

علاوه بر این آبیاری بیش از حد نیز می تواند موجب بروز چنین مشکلاتی شود. در این شرایط واجب است تا ضمن آبیاری مرتب و به اندازه، خاک گلدان را به خوبی زهکشی کنید و همچنین در کف گلدان سوراخ هایی ساختن کنید تا آب اضافی به راحتی از اون خارج گردد.

تاثیر بیماری های قارچی بر زرد شدن گیاه

وجود حشرات در گلدان:

به طور کلی زمانی که در پی یافتن دلیل زرد شدن برگ های فیلودندرون هستید بایستی گلدان اون را از نظر وجود حشرات و آفات به خوبی بررسی نمایید. چنانچه کوچک ترین علامت ای از بروز حشرات در گلدان دیدید بایستی به سرعت نسبت به برطرف نمودن اون ها اقدام نمایید زیرا این آفات از مواد غذایی مورد نیاز گیاه تغذیه می کنند و موجب ناتوان شدن اون خواهند شد.

در واقع هر کدام از این حشرات اثرات مخرب خود را برای گیاه دارند اما در مجموع تمامی اون ها موجب زرد شدن، خشک شدن و فرو ریختگی برگ ها خواهند شد. در این شرایط بایستی برای رفع حشرات به سرعت گلدان بلا زده را از سایر گلدان ها جدا نمایید و در نهایت از حشره کش های مخصوص برای گیاهان خود استفاده نمایید.

کوددهی نامناسب:

گیاهان فیلودندرون در واقع از دسته گیاهان مقاوم به سرما محسوب می شوند که نیاز چندانی به مصرف فراوان کود گیاهان آپارتمانی ندارند در نتیجه برای پیشگیری از زرد شدن برگ فیلودندرون شما بایستی ماهانه یک مرتبه در طول فصول رشد یعنی بهار و تابستان گیاهتان را با استفاده از کود های مایع مخصوص گیاهان آپارتمانی تغذیه نمایید. همچنین با تغییر دوره نیز واجب است تا هر دو ماه یک مرتبه کوددهی فیلودندرون را انجام دهید.

راهکار های درمان زرد شدن گیاه

معمولا زمانی که مواد غذایی موجود در خاک کم باشد برگ های فیلودندرون شروع به زرد شدن می کنند به گونه ای که در این حالت برگ ها زرده شده و تنها رگبرگ ها سبز هستند. در این مواقع بایستی از مقدار آبیاری بکاهید و تغذیه گیاهتان را به درستی انجام دهید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *