دلیل عنوان شده برای انفجار اوین تکذیب شد!

[ad_1]

در میانه آتش‌سوزی و درگیری با نیرو‌های حفاظت، تعدادی زندانی اقدام به فرار می‌کنند. اون‌ها در ضلع شمالی زندان که کوه وجود دارد، درون میدان مین می‌شوند. گفته می‌شود که صدا‌های انفجار شنیده شده مربوط به همین داستان بوده است.

به شرح وقت سحر به تعریف از فارس: ساعت ۲۱:۱۰ شنبه ۲۳ مهرماه، درگیری صوری بین تعدادی از زندانیان طناب ۷ اوین (محکومان مالی) با زندانیان طناب ۸ (سارقان) بوجود می‌آید.

طی این درگیری عده‌ای از زمان سوءاستفاده کرده و انبار لباس و کارگاه کارآفرینی زندان را آتش میزنند که منجر به آتش سوزی پهناور، انتقال به‌ طناب ۸ و اعزام آتش نشانان به اوین برای اطفاء حریق شد.

شواهد علامت می‌دهد این اقدام از نزد طراحی شده بود، برای چی که تعدادی از زندانیان برای خود به طرقی سلاح سرد تهیه کرده بودند تا ضمن درگیری با نیروهای تامین امنیت زندان به اون‌ها صدمه بزنند و به سلاح هم دست پیدا کنند که البته برنده نشدند.

در میانه آتش سوزی و درگیری با نیروهای حفاظت، تعدادی زندانی اقدام به فرار می‌کنند. آنها در ضلع شمالی زندان که کوه وجود دارد، درون میدان مین می‌شوند. گفته می‌شود که صداهای انفجار شنیده شده مربوط به همین داستان بوده است.

برخی رسانه‌ها از ۸ مصدوم در این اتفاق خبر دادند اما هنوز آمار دقیقی از میزان مصدومان یا تلفات احتمالی منتشر نشده است.

این در حالی است که یک منبع آگاه به فارس گفت: در ماجرای شب قبل زندان اوین هیچ زندانی روی مین نرفته است.

همزمان با این اتفاقات و با تهییج و فراخوان رسانه‌های معاند بیش از ۱۰۰ نفر از خانواده زندانیان مقابل زندان اوین تجمع نمودند.

شب قبل به‌رغم فراخوان پهناور ضدانقلاب، هیچ تجمعی در تهران انجام نشد و پایتخت روز و شب آرامی را پشت سر می‌گذاشت که یکباره اتفاق زندان اوین در ساعت پایانی شب رقم خورد.

[ad_2]