دلیل غارت و توقف محموله وارداتی گوجه فرنگی ایران در پاکستان چه بود؟ 

[ad_1]

معترضان پاکستانی با غارت کامیون‌های حامل گوجه‌فرنگی وارداتی از ایران اعلام کردند اجازه واردات گوجه‌فرنگی از ایران را نمی‌دهند چون محصول خودشان مهیا ارسال به بازار است.
به‌ شرح صفحه اقتصاد، مقامات قسمت کلات در ایالت بلوچستان پاکستان دو معترض را به دنبال توقف و غارت خودروهای حامل گوجه‌فرنگی‌های وارداتی از ایران دستگیر کردند.
فرماندار کلات پاکستان گفت مقامات مسئول بررسی این حادثه که در دهم سپتامبر چهره داده است، تا حالا 2 نفر را دستگیر کرده‌اند.
معترضان کامیون‌های حامل گوجه‌فرنگی وارداتی از ایران را متوقف و غارت کرده و جعبه‌های گوجه‌فرنگی را به روی زمین پرتاب کردند. دستگیری‌ها پس‌از بازدید پهناور ویدئویی از این انتقاد در شبکه‌های غیر واقعی شروع شد.
این معترضان که شعارهایی علیه دولت سر داده بودند، اعلام کردند اجازه واردات گوجه‌فرنگی از ایران را نمی‌دهند چون محصول خودشان مهیا ارسال به بازار است.
بسیاری از کشاورزان هم در شهر مانگوچار جمع‌شده و بزرگراه کویته به کراچی را با تخته‌سنگ و موانع مختلف بسته کردند.

رییس انجمن کشاورزان ایالت بلوچستان پاکستان اعلام کرد کشاورزان محلی صدمه زیادی از واردات گوجه‌فرنگی و سبزیجات دیگر از ایران و افغانستان دیده‌اند، چون نمی‌توانند محصول خود را با قیمت واقعی عرضه کنند.
وی از دولت خواست جاده‌ها را برای کشاورزان دوباره کند تا بتوانند محصولات خود را به بازار برسانند. این کشاورزان می‌گویند اگر جاده‌ها دوباره و تسهیلات مختلف برایشان آماده شود، می‌توانند نیاز سبزیجات سرزمین را تامین کنند.
از سو دیگر، تاجرانی که با ایران و افغانستان کار می‌کنند ضمن ابراز ناراحتی از این اتفاق اعلام کردند باید جلوی اون گرفته می‌شد.
چندین کامیون حامل گوجه‌فرنگی و پیاز از مرزهای تفتان و چمان با ایران و افغانستان درون پاکستان شده تا به پایین آوردن قیمت این سبزیجات در بازار داخلی کمک کند.
دولت پاکستان واردات این محصولات از ایران و افغانستان را برای جبران کمبود داخلی ردیف داده‌است. قیمت پیاز و گوجه‌فرنگی در پاکستان به‌دنبال از بین رفتن محصولات در دلیل‌ سیل افزایش چشمگیری داشت و دلیل شد دولت پاکستان اجازه واردات سبزیجات از کشورهای همسایه را با هدف پایین آوردن قیمت‌ها بدهد. 

منبع: تسنیم

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]