دلیل فوت حاج محسن لبانی چه بود؟

[ad_1]

حاج محسن لبانی در شامگاه سی‌ام صفر مصادف با سالروز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) دعوت حق را لبیک گفت.
به شرح صفحه اقتصاد، حاج محسن لبانی مطلق، یکی از پیرغلامان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و یاران قدیمی امام خمینی(ره) و رتبه معظم رهبری در شامگاه سی‌ام صفر مصادف با سالروز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) دعوت حق را لبیک گفت.

مرحوم لبانی که عمری را در راه اسلام و اهل بیت(ع) گذراند و سوابق مبارزاتی با رژیم ستمگر شاهنشاهی را در طول عمر با برکت خود داشت. وی از معتمدین و یاران صدیق امام(ره) و رهبری بود.

وی از ابتدا به دلیل آشنایی که با مجالس اهل بیت(ع)، عزاداری‌های امام حسین(ع) و تحصیل علوم حوزوی داشت با برخی گروه‌های مبارزاتی علیه رژیم شاهنشاهی همانند مؤتلفه اسلامی، فدائیان اسلام و غیره دوست شد و همکاری را با این گروه‌ها شروع کرد.

طی سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، منزل حاج محسن لبانی مطلق همیشه در کنار مجالس توسل به اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، مرکز مبارزات و پناهگاهی برای مبارزین و جلسات علیه نظام طاغوت بود و وی با توجه به سابقه مبارزاتی و سیره مذهبی چندین بار توسط ساواک دستگیر شد ولی از مبارزه دست نکشید تا نهضت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید.

مرحوم لبانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم با وظیفه‌هایی که داشت از جمله نماینده امام(ره) و رهبری در بازار تهران، در کنار جبهه انقلاب باقی ماند و در تاریخ جنگ تحمیلی هم وظیفه فراهم‌ احتیاجات جبهه را بر وظیفه گرفت و خدمات فراوانی را در این زمینه ارائه کرد.

پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی فوت کرد آقای حاج محسن لبّانی

حضرت آیت‌خدا خامنه‌ای در پیامی فوت کرد عبد صالح و مؤمن و بصیر، آقای حاج محسن لبّانی را تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم خدا الرّحمن الرّحیم
فوت کرد عبد صالح و مؤمن بصیر، مرحوم آقای حاج محسن لبّانی را به خاندان و بازماندگان و نیز دوستان و همکاران اون مرحوم تسلیت عرض میکنم و مهربانی و بخشش الهی برای ایشان مسألت مینمایم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۸ مهر ۱۴۰۱

 

[ad_2]