دور دوم مزایده خودروهای خارجی گمرک ؛ جزئیات تاریخ و نحوه برگزاری

[ad_1]

سازمان اموال تملیکی سرزمین سپس از برگزاری اولین دور مزایده، حالا تاریخ و تاریخ برگزاری دور دوم مزایده خودروهای خارجی گمرک را اعلام کرده است.

سازمان اموال تملیکی سپس از برگزاری مرحله اول فروش حدود هزار دستگاه ماشین رسوبی، برنامه‌ریزی برای برگزاری دور دیگری از فروش خودروهای دپو شده را تنظیم کرده است.

جزئیات مرحله دوم فروش خودروهای دپو شده گمرک از سوی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی منتشر شده است.

زیادتر بخوانید: 

دور دوم مزایده خودروهای خارجی گمرک

سازمان اموال تملیکی چندی نزد مرحله اول مزایده خودروهای دپو شده را برگزار کرد و با توجه به استقبال خوب از این اقدام، مرحله دوم نیز برنامه‌ریزی شده است.

معاون استفاده‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفته بر پایه دستورات قضایی و پس از برگزاری مزایده نزدیک به 1000 دستگاه ماشین سواری خارجی رسوبی موجود در انبارهای سرزمین، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی به دنبال این است تا باقی‌مانده خودروهای رسوبی را به فروش برساند.

دور دوم مزایده خودروهای خارجی گمرک ؛ زمان و نحوه برگزاری

سعید نوکر باغی می‌گوید مزایده این خودروها تحت عنوان مزایده فوق‌العاده شماره 566 خودروهای خارجی از راه سامانه مزایده الکترونیک دولت برگزار می‌شود.

برنامه‌ریزی سازمان اموال تملیکی به این شکل است که مزایده از ساعت 8 سحر روز سه شنبه مورخ 26 مهر سال جاری شروع می‌شود.

متقاضیان از تاریخ اعلام تا ساعت 24 روز یکشنبه 1 آبان 1401 می‌توانند برای دریافت اطلاعات فهرست خودروها، شرایط مزایده و ارائه منظور به وبگاه مزایده الکترونیک به نشانی اینترنتی eauc.setadiran.ir مراجعه کنند. معاون استفاده‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تاکید دارد:

براساس روال شرکت در مزایده همانند مزایده قبلی متقاضیان شرکت‌کنند در مزایده باید برای ثبت‌نام و دریافت تأییدیه امضاء الکترونیک (توکن) به دفاتر ثبت اسناد رسمی در سراسر سرزمین مراجعه کنند.

غلامی باغی می گوید: «برای ثبت منظور قیمت در سامانه مذکور داشتن کد مردمی برای اشخاص حقیقی و کد اقتصادی برای اشخاص حقوقی به‌دنبال شماره حساب قابل استفاده از راه اینترنت جهت متقاضیان شرکت در مزایده الزامی است».

سازمان اموال تملیکی این شرایط را ساختن کرده تا بازدید از خودروهای طرح شده، در تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل در بازه زمانی تعیین شده (26 مهر تا اول آبان) از ساعت 8 الی 19 امکان‌پذیر باشد.

غلامی تاریخ رمزگشایی مزایده فوق‌العاده 566 خودروهای خارجی را سوم آبان اعلام کرد و گفت پیشنهادهای ثبت‌شده در سامانه مزایده الکترونیک رأس ساعت 12 روز سه‌شنبه سوم آبان‌ماه در محل سازمان مرکزی، رمزگشایی و در همان روز نیز برندگان مزایده اعلام می‌شوند.

در دور نخست مزایده 62 دستگاه لکسوس، 40 دستگاه پورشه ماکان، 182 دستگاه کیا، 152 دستگاه بی ام و، هشت دستگاه بنز، 459 دستگاه هیوندا، 154 دستگاه تویوتا، یک دستگاه ولوو، سه دستگاه پورشه باکستر و یک دستگاه بی نام به مزایده گذاشته شدند که 9 دستگاه فاقد منظور بودند.

همچنین 58 دستگاه به دلیل مغایرت در مشخصات از مزایده خارج شد و 17 دستگاه ماشین نیز به فروش نرفت. به همین دلیل قرار است یک مزایده دیگر نیز برگزار شود.

در این راستا اسامی برندگان مزایده و قیمت‌های پیشنهادی برای هر دستگاه ماشین در سایت سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی به نشانی WWW.TAMLIKI.IR منتشر شد.

جزئیات جدید دور دوم مزایده خودروهای دپو شده در گمرک

صائب حجاب نایب رئیس و سخنگوی سازمان اموال تملیکی در خصوص مزایده فوق‌العاده شماره 566 که از فردا فرآیند اجرایی اون شروع خواهد شد، گفت: «در مزایده 565 که برگزار شد 1062 دستگاه ماشین در دستور قضایی وجود داشت و گمرک اعلام کرد که 22 دستگاه در سال 96 ترخیص شده است. در روز شنبه که رمزگشایی بود برخی استان‌ها 58 دستگاه مغایرت اعلام کردند که از این تعداد 10 دستگاه برای بوشهر، 21 ماشین خوزستان و 27 دستگاه مازندران بوده است». وی درباره دور دوم مزایده خودروهای خارجی گمرک افزود:

982 ماشین در مزایده شرکت داده شدند که 9 دستگاه ماشین فاقد منظور و چهار ماشین پیشنهادات تا متعارف داشتند و در عمل 71 ماشین به فروش نرسید. فردا خودروها عرضه نشده در مزایده قرار خواهند گرفت. احتمال دارد این تعداد ماشین به دلیل مشکلات مربوط به تکمیل مبلغ خریداران فعلی افزایش پیدا کند.

حجتی در ادامه گفت: اینکه گفته شد 281 ماشین در اختیار یک فرد حقیقی قرار گرفته است صحیح نیست این فرد برای این تعداد ماشین منظور داده بود اما حدود 22 ماشین را برنده شد. فرد حقوقی دیگری 272 ماشین منظور داد اما هیچ یک را برنده نشد. افراد دیگری بودند که برنده نشدند. محدودیتی نیز برای شرکت نبوده و هر فردی می‌توانست با پرداخت 15 درصد مبلغ کارشناسی در مزایده شرکت کند.

دور دوم مزایده خودروهای خارجی گمرک
دور دوم مزایده خودروهای خارجی گمرک

حجتی در خصوص مغایرت‌ها گفت:

در صورتی که مغایرت ها سبب شود که قیمت واقعی ماشین بیش از قیمت خریدار باشد، مابه‌التفاوتی که توسط کارشناسان رسمی اعلامی می‌شود باید پرداخت شود. در صورتی که این مبلغ پرداخت نشود، مبلغ ودیعه به فرد عودت داده می‌شود و پارتی پس از ابطال به مزایده بعدی اضافه می‌شود. اگر قیمت ماشین کمتر از ارزش برنده شده در مزایده باشد ماشین به برنده تحویل می‌شود. در صورتی که فرد رضایت نداشته باشد نیز پارتی ابطال خواهد شد.

وی در مورد تمدید مهلت واریز وجه در دور دوم مزایده خودروهای خارجی گمرک گفت: «افراد برنده به زمان 24 ساعت وقت دارند تا مبلغ پرداختی را تکمیل کنند و این زمان قابل تمدید نیست. مزایده وفق العاده 566 نیز از فردا شروع خواهد شد. این کار توسط سمانه ستاد برگزار خواهد شد و از ساعت 8 سحر فردا افراد می‌توانند مراجعه کرده و پیشنهادات خود را اعلام کنند. تا ساعت 24 روز اول آبان نیز امکان ارائه منظور نیز وجود خواهد داشت. روز سوم آبان نیز بازگشایی خواهد بود. داشتن امضای الکترونیک و ارائه 15 درصد ضمانت نیز ضروری است. در مزایده قبل حدود هزار نفر مشکل ضمانت نامه پیدا کردند. ضمانت نامه باید با اعتبار باشد و سه ماه مهلت داشته باشد».

سخنگوی سازمان اموال تملیکی درباره دور دوم مزایده خودروهای خارجی گمرک ادامه داد: «نزدیک به هزار و 200 میلیارد تومان ودایعی که به خزانه واریز شده بود به شرکت کنندگان در مزایده عودت داده شد. افراد حقوقی نیز باید کد اقتصادی ارائه کنند».

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره تاریخ افزایش قیمت ماشین چیست؟ نظراتتان را با جونی و دیگر کاربران در قسمت کامنت در بین بگذارید.

[ad_2]