دوقلوهای هندی به هم چسبیده از ناحیه قفسه سینه/ عکس

[ad_1]

دوقلوهایی که با چهار دست و چهار پا و دو سر که همگی به یک بدن متصل بودند به دنیا آمدند پزشکان را شوکه کرده‌اند و همچنان برای بقا می‌جنگند.

به شرح وقت سحر به تعریف از روزیاتو، مادر ۲۳ ساله آنها ششم اکتبر با درد شدید به بیمارستان منتقل شد و تحت زایمان اورژانسی قرار گرفت. با آنکه نزد از زایمان سونوگرافی انجام شده و وجود یک ناهنجاری کشف شده بود، اما پزشکان از دیدن وضعیت دوقلوهای به هم چسبیده فراوان متعجب شدند.

دوقلوهای هندی به هم چسبیده از ناحیه قفسه سینه/ عکس

در ویدیویی که از آنها گرفته شده دیده می شود که دو نوزاد در خواب عمیق هستند، در حالی که قفسه سینه مشترکشان با شتاب های مختلف می تپد و نفس های سنگینی می کشند. در حالی که بدن شان در هم پیچیده است، سر هر دوی آنها کمی به سو عقب متمایل شده تا با یکدیگر برخورد نکنند.

بر پایه شرح ها این دوقلوها در بیمارستانی خصوصی در ناگور هند به دنیا آمدند و پس از بستری شدن، تیمی از پزشکان در نهایت تصمیم گرفتند تا آنها را جراحی کنند. پزشکان معتقدند که این نوزادان در حال آماده تندرست هستند اما به این داستان نشانه کرده اند که احتمال بقای چنین موارد نادری معمولا فراوان پایین است.

معالجه دوقلوها

شرح ها حاکی از اون است که این دوقلوها حالا برای معالجه و مشاوره به موسسه علوم پزشکی هند ارجاع داده شده اند؛ جایی که تیمی از متخصصان انواع آزمایش ها از جمله ام آر آی و سی تی اسکن را روی آها انجام خواهد داد.

پس از تکمیل آزمایش ها و مشخص شدن نتایج مشخص خواهد شد که آیا می توان بدن این دو نوزاد را از راه جراحی جدا کرد یا خیر. بر پایه آمار، از هر ۶۰ هزار تولد یک مورد دوقلوی به هم چسبیده وجود دارد که از این بین تنها ۵ درصد از ناحیه سر به یکدیگر متصل هستند.

تخمین زده می شود که سالانه ۵۰ دوقلوی این چنینی در سرتاسر دنیا متولد می شود و تنها ۱۵ درصد از آنها سپس از ۳۰ روز اول زنده می همانند.

[ad_2]