دولت آیین‌نامه اجرایی شفافیت مالی را تصویب کرد؟ 

[ad_1]

مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد اعلام کرد: آیین‌نامه اجرایی یک طناب از قانون بودجه درباره شفافیت و انضباط مالی و پاسخگویی عمومی تصویب شد.
به شرح صفحه اقتصاد، محسن برزوزاده مدیرکل خزانه وزارت امور اقتصادی و ثروت اعلام کرد: آیین‌نامه اجرایی طناب ه تبصره 19 قانون بودجه سال جاری درباره شفافیت مالی، انضباط مالی و پاسخگویی عمومی به تصویب دولت رسید.
وی ادامه داد: بر پایه این آیین‌نامه اجرایی سازمان برنامه و بودجه مکلف شده است با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله خزانه‌داری کل، سازمان امور اداری و استخدامی، وزارت صمت و وزارت ارتباطات  نسبت به تدوین سند مدیریت مالی دولت برای استقرار کامل سیستم یکپارچه اطلاعات مالی اقدام کند.

مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد افزود: در این آیین‌نامه اجرایی که از هوشمندی در کنترل هزینه‌ها هم برخوردار است، مدیریت منابع و بودجه، مدیریت هزینه‌ها و حسابداری و گزارشگری مالی و مدیریت نظارت مالی و حسابرسی اتفاق خواهد افتاد.

برزوزاده همچنین، گفت: تمام اقلام مالی و بودجه‌ای، شکل‌های مالی، حقوق، هزینه، ثروت و بدهی باید در بستر گزارشگری مالی دولت برای تصمیم‌گیری اقتصادی  و پاسخگویی مقامات اجرایی پژوهشگر شود.

وی یادآوری شد: تمام دستگاه‌ها از ابتدای صدور تخصیص الکترونیکی، باید تمام قراردادها و تعهدات خود را برای کنترل منابع عمومی در سیستم کنترل قراردادها و تعهدات سازمان برنامه و بودجه منعکس کنند.

مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد افزود: سازمان برنامه با تشکیل شورای راهبری سند اجرایی این آیین‌نامه نسبت به تکمیل کارهای اجرایی اون در راستای مدیریت مالی دولت اقدام خواهد کرد.

برزوزاده تصریح کرد: پذیرش اسناد الکترونیکی اجرای کامل حساب واحد خزانه، مدیریت حسابداری و گزارشگری مالی در پایگاه نظام جامع مالی سرزمین از دستاوردهای اجرای این آیین‌نامه است که در راه توسعه اقتصادی به کمک همکاران سازمان برنامه و سایر دستگاه‌ها اجرایی خواهد شد.

منبع: تسنیم

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]