رازها زیبایی مصریان چیست؟

[ad_1]

هم مردان و هم زنان در مصر باستان از یک برنامه زیبایی پیروی می کردند و نگهداری از پوست و موهایشان قسمت مهمی از زندگی روزمره آنها بود. متعجب می شوید اگر بفهمید که هنوز هم می توانید از برخی از روش های آنها استفاده کنیم. در اینجا برخی از رازها زیبایی را که به مصریان باستان اجازه می داد ظاهری بی نقص و نقص داشته باشند را مطالعه می کنیم.

۱. آرایش مبتنی بر روغن را انتخاب کنید.

اسرار زیبایی مصریان چیست؟مصریان باستان برای آراستن چشم ها و محافظت از آنها در برابر روشنایی خورشید آرایش می کردند. آنها از سایه های چشم ساخته شده از پودر مالاکیت قاتی با روغن های گیاهی استفاده می کردند. بسیاری از شرکت ها امروزه محصولاتی را تولید می کنند که بر پایه روغن هستند. از آنجا که این محصولات دارای خواص آبرسانی توانا هستند، آرایش مبتنی بر روغن می تواند به شما کمک کند پوست خود را برای وقت طولانی تری کم سن نگه دارید و ظاهری جذاب داشته باشید.

۲. پوست خود را با شیر و عسل ماساژ دهید.

اسرار زیبایی مصریان چیست؟کلئوپاترا، ملکه افسانه ای نیل، از شیر و عسل برای نگه داری جوانی پوست خود استفاده می کرد. استفاده مداوم از این مواد مقرون به صرفه در روتین نگهداری از پوست، ممکن است به شما کمک کند تا به پوستی بی نقص و نقص دست یابید. عسل دارای خواص ضد باکتریایی توانا است که ممکن است به شما در پیشگیری از آکنه کمک کند و شیر می تواند به طور موثر پوست شما را آبرسانی کند و اون را تسکین دهد.
۳. از حنا برای مبارزه با شوره سر استفاده کنید.

اسرار زیبایی مصریان چیست؟مصریان باستان از حنا برای موهای خود استفاده می کردند. این رنگ موی طبیعی فواید سلامتی بسیاری دارد. از آنجایی که حنا دارای خواص ضد قارچ است، می تواند به شما کمک کند تا از شر شوره سر خلاص شوید و از فرو ریختگی مو پیشگیری کنید. همچنین می تواند موهای شما را آرام و درخشنده نگه دارد و از سفید شدن زودرس موها پیشگیری کند.
۴. به جای استفاده از دئودورانت، حمام معطر بگیرید.

اسرار زیبایی مصریان چیست؟اگرچه تبلیغات در تلاش هستند ما را متقاعد کنند که استفاده از دئودورانت به شکل روزانه به شما کمک می کند از بوی نامطبوع بدن پیشگیری کنید، انجام این کار در واقع می تواند دلیل بوی زیادتر زیر بغل شما شود. از آنجایی که اکثر ضد تعریق ها باکتری های زیر بغل شما را از بین می برند، دلیل تکثیر باکتری های دیگر می شود که ممکن است بوی توانا تری را به دنبال داشته باشد. مصریان باستان برای پیشگیری از بوی نامطبوع بدن، حمام معطر را انجام می‌دادند و از آنجایی که حمام کردن هیچ خطری برای سلامتی ندارد، ممکن است ارزش اون را داشته باشد.

۵. از روغن ها برای مبارزه با چین و چروک استفاده کنید.

اسرار زیبایی مصریان چیست؟روغن ها خاصیت آبرسانی توانا دارند و یکی از رازها زیبایی مصریان باستان استفاده از آنها برای کم سن نگه داشتن پوست و پیشگیری از چین و چروک استفاده می کردند. حتی اگر پوست شما چرب است، مرطوب کردن پوست می تواند به شما کمک کند، ظاهر بهتری داشته باشید. بسیاری از روغن های طبیعی همانند روغن نارگیل می توانند پوست چروک را آبرسانی کرده و از پیری زودرس پیشگیری کنند.

زیادتر بخوانید:

چگونه پوست خود را روشن و سفید کنیم؟

۸ ترفند رایج در نگهداری از پوست که در واقع مضر هستند

[ad_2]