راه‌اندازی ارز دیجیتال مردمی هند در سال جاری ؛ همکاری RBI با شرکت‌های فین تک

[ad_1]

بانک مرکزی هند تصمیم دارد در سال جاری از پروژه ارز دیجیتال مردمی هند (CBDC) رونمایی کند. این پروژه با همکاری نهادهای فین تک و بانک‌های دولتی شکل خواهد گرفت.

بانک مرکزی هند (RBI) در حال آماده مشغول مذاکره با شرکت‌های فین تک است. RBI از چهار بانک قسمت دولتی درخواست کرده است تا اواخر سال جاری پروژه CBDC هند را آزمایش کنند.

آبان تتر

زیادتر بخوانید: رئیس بانک مرکزی: ارز دیجیتال مردمی به زودی آزمایش می‌شود

راه‌اندازی ارز دیجیتال مردمی هند

Moneycontrol در روز 5 سپتامبر شرح داد که بانک مرکزی هند (RBI) برای اجرای آزمایشی پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) با شرکت‌های فین تک و چهار بانک قسمت دولتی در حال مذاکره است.

بنا بر شرح‌ها، شرکت خدمات اطلات مردمی فیدلیتی (FIS) یکی از شرکت‌هایی است که بانک مرکزی با اون مشاوره می‌کند. طبق خبری که روز 25 آگوست منتشر شد، FIS راه‌حل‌های پرداخت زیرساختی مرکزی را برای ساخت و به‌روزرسانی سیستم‌های پرداخت ارائه می‌دهد.

این شرکت همچنین یک آزمایشگاه غیر واقعی CBDC نیز طراحی کرده است. هدف اصلی آزمایشگاه غیر واقعی CBDC، حمایت از کشورها برای اجرای برنامه‌های ارز دیجیتال مردمی است.

راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی هند در سال جاری ؛ همکاری RBI با شرکت‌های فین تک

شرکت فین تک FIS به بانک‌های مرکزی درباره موضوعاتی نظیر پرداخت‌های آفلاین و قابل برنامه‌ریزی، مقررات پولی، گنجاندن مالی و پرداخت‌های CBDC برون مرزی مشاوره می‌دهد. جولیا دمیدوا (Julia Demidova)، مدیر ارشد FIS به Moneycontrol در این راستا گفت:

FIS تعاملات مختلفی با RBI داشته است. اکوسیستم متصل ما می‌تواند به RBI گسترش یافته و گزینه‌های مختلف CBDC را آزمایش کند.

Nirmala Sitharaman، وزیر ثروت هند، در سخنرانی بودجه فدرال اعلام کرد که ارز دیجیتال مردمی هند در سال جاری راه‌اندازی خواهد شد. او ادعا می‌کند که CBDC هند نسخه دیجیتالی روپیه فیزیکی است. این دو ارز با یکدیگر قابل معامله خواهند بود و بانک مرکزی هند وظیفه تنظیم قوانین اون را بر وظیفه دارد.

پس از سخنرانی سیتارامان، پیوش گویال (Piyush Goyal)، وزیر بازرگانی و صنعت اتحادیه اعلام کرد که ارز دیجیتال مردمی هند به مناقصه رسمی و قانونی این سرزمین تبدیل خواهد شد. وی افزود که دولت هند ارزهای دیجیتال خصوصی را به نام پول قانونی به رسمیت نمی‌شناسد، اما در صورتی که شهروندان بخواهند این ثروت را در اختیار داشته باشند، ملزم به پرداخت مالیت 30 درصدی خواهند بود.

تمامی ارزهای رمزنگاری شده که توسط بانک مرکزی هند صادر نشده باشند (از جمله بیت کوین و اتریوم)، ارزهای رمزنگاری خصوصی محسوب می‌شوند.

RBI در ماه می منظور داد که یک رویکرد مقام بندی شده برای راه‌اندازی ارز دیجیتال مردمی هند در شرح سالانه 2021-2022 خود اتخاذ کند. بانک مرکزی در این راستا افزود:

بانک مرکزی تلاش منظور می‌کند که یک رویکرد مقام‌بندی شده برای معرفی ارز دیجیتال مردمی هند اتخاذ شود. این رویکرد مرحله به مرحله مراحل اثبات مفهوم،‌ آزمایش‌ها و راه‌اندازی را شامل می‌شود.

Sitharaman در 18 ژوئن، نظرات بیشتری در مورد رمزارزهای پایه از سو بانک مرکزی هند ارائه داد. وی در مورد دلیل‌ بی‌ثبات‌کننده ارزهای دیجیتال بر ثبات پولی و مالی یک سرزمین ابراز نگرانی کرد و گفت که یک چارچوب قانونی می‌بایست در این قسمت اجرا شود. بانک مرکزی هند معتقد است که ارزهای دیجیتال می‌بایست ممنوع شوند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره ارز دیجیتال مردمی هند چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید.

منبع: cryptoslate

[ad_2]