راهنمای خرید بلیط اتوبوس قزوین به شکل آنلاین

[ad_1]

راهنمای خرید آنلاین بلیط اتوبوس قزوین

اتوبوس کم ارزش‌ترین و یکی از بهترین روش‌های مسافرت زمینی محسوب می‌شود. بسیاری از مسافران همه روزه با اتوبوس از این سر ایران به اون سر ایران می‌روند. سواری با اتوبوس می‌تواند راحت و سریع باشد و با کمترین هزینه مسافرت کنید. برای آنکه با اتوبوس مسافرت کنید، باید جاده‌ها را به‌خوبی بشناسید.

برای مثال مقصدی همانند قزوین، جاده‌های بزرگراهی آسفالته باکیفیت دارد. به همین خاطر مسافرت به قزوین دنبال با اتوبوس می‌تواند راحت و البته کم ارزش باشد. اگر تصمیم مسافرت به قزوین دنبال اتوبوس را دارید، در این مقاله ابتدا با ما دنبال باشید تا سیر تا پیاز تهیه کردن بلیط اتوبوس قزوین به‌شکل آنلاین یا حضوری را متوجه شوید.

روش‌های مختلف خرید بلیط اتوبوس قزوین

به‌شکل کلی مسافران می‌توانند به دو شکل حضوری و غیرحضوری بلیط اتوبوس قزوین را تهیه کنند. در ادامه شما را به‌شکل کامل با هر دو روش دوست خواهیم کرد.

روش خرید حضوری

با توجه به اینکه تصمیم صحبت در خصوص خرید اینترنتی را داریم، درباره روش خرید حضوری فقط به‌شکل کوتاه و سودمند صحبت خواهیم کرد. در واقعیت باید بفهمید که برای خرید حضوری بلیط اتوبوس یا به ترمینال یا به آژانس‌های مسافرتی باید مراجعه کنید. مراجعه به ترمینال دردسرهای ویژه خود را دارد. معمولاً شهرهای عظیم همانند تهران، دارای ترمینال‌های متعددی است. هر ترمینال به مقاصد خاصی مسافرت انجام می‌دهد. برای مثال از ترمینال شرق نمی‌توانید بلیط اتوبوس قزوین را تهیه کنید. ترمینال غرب و جنوب برای مسافرت به قزوین مناسب هستند. البته زیادتر اتوبوس‌ها از ترمینال غرب یا همان آزادی حرکت می‌کنند.

در فضای ترمینال چندین و چند شرکت مسافربری وجود دارند. باید به‌دنبال شرکتی بگردید که مسافرت به قزوین انجام می‌دهد. برای این کار می‌توانید از تابلوهای راهنما که بالای قسمت پذیرش هر شرکت وجود دارند کمک بگیرید. پس از اون باید به دفتر یک شرکت مراجعه کرده و ببینید که آیا اتوبوس در اون روز به سو قزوین دارد یا نه؟ گاهی ممکن است دیر رسیده باشید و اتوبوس رفته باشد. گاهی هم امکان دارد مجبور شوید چند ساعتی چشم به راه بمانید تا اتوبوس بعدی حرکت کند. مراجعه حضوری به آژانس‌ها حداقل دردسر کمتری دارد؛ اما دوباره هم باید زمانی را صرف مراجعه حضوری کنید. همچنین ساعت کاری آژانس‌ها شما را محدود می‌کنند و نمی‌توانید در هر ساعت شبانه‌روز به این دفاتر مراجعه نمایید.

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس قزوین

چگونگی خرید اینترنتی بلیط اتوبوس قزوین

خرید اینترنتی این روزها فراوان پرطرفدار است. شما می‌توانید در هر جایی که هستید با یک گوشی موبایل و دسترسی به اینترنت، خرید خود را انجام دهید. ابتدا باید یک سایت توریستی با اعتبار را پیدا کنید.

برای این کار می‌توانید عبارت «خرید اینترنتی بلیط اتوبوس قزوین» را در گوگل درون نمایید و سپس به‌دنبال سایت‌های با اعتبار بگردید. چند سایت را دوباره کنید و از وجود مجوزهای واجب از جمله نماد اطمینان الکترونیکی ایمن شوید. سپس به قسمت بلیط اتوبوس رفته و مبدا و مقصد را مشخص کنید. برای مثال اگر از تهران عازم قزوین هستید، مبدا را تهران و مقصد را قزوین درون کنید.

حال باید روی جستجو بزنید تا تمامی بلیط‌های تاریخ مدنظرتان نمایش داده شوند. با کمک جستجو می‌توانید بلیط مناسب سفرتان را پیدا کنید. سپس کلیک روی اون، اطلاعات مسافر یا مسافران را درون کرده و به مرحله پرداخت می‌روید. تمام! بلیط شما صادر شد!

مزایای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس قزوین

مزایای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس قزوین

اول از همه زمانی که شما به‌شکل اینترنتی بلیط اتوبوس قزوین را تهیه می‌کنید، نیازی نیست که دلواپس ساعت کاری باشید. آژانس‌های مسافرتی دارای ساعت کاری هستند. حتی در ترمینال‌ها هم وقت شب، کارکنان شیف وجود دارند و عملکرد سریع و کافی نخواهند داشت.

با خرید اینترنتی، در هر ساعت شبانه‌روز می‌توانید بلیط اتوبوس قزوین خودتان را تهیه کنید. همچنین گاهی ممکن است روزی که به ترمینال برای خرید مراجعه می‌کنید، اتوبوسی مهیا حرکت وجود نداشته باشد. در این حالت باید یک بار دیگر برای آنکه راهی مسافرت شوید، راه را تا ترمینال پشت سر بگذارید؛ اما با خرید اینترنتی این داستان معنا ندارد. شما می‌توانید به‌راحتی از راه سایت شرکت‌های توریستی مختلف، ساعت و تاریخ حرکت اتوبوس‌ها را به‌شکل کامل بررسی نمایید. در نهایت همان روزی که راهی مسافرت می‌شوید، به ترمینال می‌روید و به این ردیف در تاریخ شما صرفه‌جویی می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از روش اینترنتی، مشاهده نقشه درون اتوبوس است. با کمک این قابلیت، شما می‌توانید نقشه دقیق اتوبوس را مشاهده کنید. به این ردیف خودتان می‌توانید به بهترین شکل ممکن، صندلی خودتان را انتخاب کنید. این فراوان حس خوبی است که خودتان می‌توانید حق انتخاب داشته باشید. برای مثال انتهای اتوبوس ممکن است برای صدای موتور، آزاردهنده باشد.

پس صندلی‌های میانی را انتخاب می‌کنید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که کنار پنجره یا این سر صندلی باشید. حتی امکان انتخاب صندلی‌های تکی نیز وجود دارد. مخصوصاً کسانی که به‌شکل خانوادگی و گروهی مسافرت می‌کنند، با این کار می‌توانند چند صندلی کنار هم را رزرو کنید تا کنار هم نشسته و از مسافرت خوشی ببرید.

از سو دیگر خرید اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد تا اتوبوس‌ها و شرکت‌های مختلف را در یک دید سنجیدن کنید. سایت اینترنتی همیشه پاسخگوی شماست و هیچگاه از پاسخ به سؤالات شما خسته نمی‌شود. پس می‌توانید به‌راحتی اتوبوس‌های مختلف و شرکت‌های متفاوت را با هم سنجیدن کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حتی امکان سنجیدن از نظر قیمت نیز وجود دارد. با کمک فیلتر و دسته‌بندی نتایج جستجو، می‌توانید با چند کلیک ساده، کم ارزش‌ترین یا گران‌ترین بلیط را پیدا کنید و همان را تهیه نمایید. تمامی مراحل خرید اینترنتی بلیط اتوبوس قزوین به‌شکل اینترنتی انجام می‌شود. حتی بلیط را نیز به‌شکل اینترنتی صادر می‌کنند. پس نیازی به مراجعه حضوری نیست و می‌توانید با عکس بلیط سوار اتوبوس شوید.

استرداد بلیط اتوبوس به‌شکل اینترنتی

چگونگی استرداد بلیط اتوبوس قزوین

در صورتی که بلیط خود را به‌شکل حضوری تهیه کرده باشید، برای استرداد دوباره هم باید به‌شکل حضوری به ترمینال اتوبوس مراجعه نمایید. این در حالی است که استرداد بلیطی که به‌شکل اینترنتی تهیه شده باشد، به‌شکل غیر حضوری انجام می‌شود.

برای اینکار باید از پشتیبانی شرکتی که از اون بلیط اتوبوس قزوین را تهیه کرده‌اید کمک بگیرید. پس خوب تر است شرکتی را برای خرید بلیط اتوبوس انتخاب کنید که پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته داشته باشد. پشتیبانی تمامی مراحل استرداد را به جای شما انجام می‌دهد و در نهایت سپس انجام مراحل اداری، مبلغ به حساب شما عودت داده می‌شود.

توجه داشته باشید که بر پایه زمانی که تا حرکت اتوبوس باقی مانده است، مبلغی را به‌عنوان جریمه از شما کسر می‌کنند. همچنین هر آژانس مسافرتی فقط قادر به استرداد بلیطی است که خودش صادر کرده باشد. پس فقط باید از آژانسی که بلیط را از اون تهیه کرده‌اید، درخواست استرداد بلیط کنید.

خب دوستان گرامی با انواع روش‌های خرید بلیط اتوبوس قزوین دوست شدید. همان طور که متوجه شدید، روش خرید اینترنتی بلیط اتوبوس بهترین روش خرید محسوب می‌شود. با این اکر در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین می‌توانید در آسایش خانه با کمک گوشی موبایل، خرید خود را انجام دهید و در ترافیک و کثیفی هوا، به ترمینال شهر خود نروید.

[ad_2]