راهنمای خرید لوله استیل به شکل آنلاین

[ad_1]

لوله استیل یک استوانه توخالی ساخته‌شده از آلیاژ استیل است. این محصول در برابر خوردگی و حرارت مقاوم است و به‌راحتی قابلیت پاکیزه شدن دارد. به همین سبب در صنایع حساس همانند صنایع غذایی فراوان پرکاربرد است. وای سی ایناکس، پوسکو کره، کنیه ایتالیا و ویراج هند از برترین تولیدکنندگان ورق استیل در دنیا به شمار می‌آیند. اگر شما هم تصمیم خرید ورق استیل 304 را دارید، تا انتهای مطلب با ما دنبال باشید. در این مقاله تمامی مواردی که واجب است در وقت خرید چه به‌شکل آنلاین چه به‌شکل حضوری به اون توجه کنید را برای شما توضیح داده‌ایم.

آشنایی با لوله استیل

لوله استیل یک مقطع فلزی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. سبب پرکاربرد بودن و مهم‌ترین ویژگی اون، تنوع فوق‌العاده این محصول است. لوله‌های استیل مختلف در وجود یا عدم وجود درز در بدنه، نوع ساخت و گرید آلیاژی با هم تفاوت دارند. این نوع فولاد در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاومت بالایی دارد.

نمی‌توان یک قیمت مشخص را برای محصولات جنس استیل در نظر گرفت. این محصولات برای صنایع مختلف ساخته می‌شود و قیمت هرکدام متفاوت است. به طور مثال ورق استیل 304 یک آلیاژ ویژه به‌حساب می‌آید و قیمت اون با لوله استیل قطر 8 تفاوت دارد.

بررسی مشخصات ورق استیل 304 درخشنده

معمولا ورق استیل درخشنده را در ضخامت‌های کم و بین 0.3 تا 1.5 میلی‌متر تولید می‌کنند. این ورق‌ها به‌شکل شیت فابریک و یا رول درون سرزمین می‌شود که در هر دو حالت، می‌تواند ابعاد متفاوتی داشته باشد. رول‌‌های ورق استیل درخشنده دارای عرض 1، 1.22 و 1.25 متر هستند. به‌ندرت عرض 1.5 متر هم در بین اون‌ها دیده می‌شود. شیت فابریک هم با ابعاد 2*1، 2.44*1.22 ، 2.5*1.25 عرضه می‌شود. البته درصورتی‌که مشتری ابعاد دیگری هم نیاز داشته باشد، می‌تواند ورق استیل 304 را در ابعاد مورد نظر توصیه دهد.

رنگ ورق و لوله استیل، یکی دیگر از دیگر مشخصات مهم اون محسوب می‌شود که روی قیمت اون نیز تأثیرگذار است. رنگ زرد و نقره‌ای از متداول‌ترین رنگ‌های این محصول هستند که قیمت رنگ زرد نسبت به نقره‌ای زیادتر است و برای صنعت دکوراتیو کاربرد دارد.

بررسی انواع گریدهای لوله استیل

در اصل منظور از گرید آلیاژی ورق استیل، دسته‌بندی اون بر پایه ترکیب شیمیایی است. در شکل تغییر در ترکیب شیمیایی و درصد عناصر موجود در هر آلیاژ، گرید اون نیز متفاوت می‌شود و کاربردهای مختلفی هم دارد. معمولا در بازار ایران گریدهای 304 و 430 ورق استیل درخشنده وجود دارد و ورق استیل درخشنده 316 هم به‌شکل محدود موجود است. ورق استیل 304 درخشنده یکی از پرکاربردترین نوع از این ورق‌ها به‌حساب می‌آید که قیمت بیشتری نسبت به ورق 430 دارد.

نکات موردنیاز برای خرید ورق استیل 304 درخشنده

روکش ورق استیل درخشنده، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در تاریخ خرید ورق و لوله استیل باید به اون توجه کنید. منظور از روکش ورق در اصل پوششی است که روی سطح استیل قرار می‌گیرد تا از اون محافظت کند و هرچه کیفیت بیشتری داشته باشد، قیمت و کیفیت ورق استیل 304 هم افزایش می‌یابد.

اگر بخواهیم ورق استیل را از نظر روکش دسته‌بندی کنیم، چندین دسته در بازار وجود دارد. برخی از ورق‌ها در کارخانه مبدا به‌شکل شیت فابریک، روکش‌دهی می‌شوند. برخی نیز به‌شکل رول به ایران آمده و سپس برش‌کاری و روکش‌دهی برای اون‌ها انجام می‌شود. روکش‌دهی در ایران از لحاظ کیفیت دارای سه مقام است که قیمت ورق استیل باتوجه‌به کیفیت و نوع روکش مشخص می‌شود.

چطور می‌توان کیفیت روکش ورق و لوله استیل را تشخیص داد؟

روکش خوب باید طوری باشد که بدون صدمه به سطح ورق، به‌راحتی کنده شود. در تاریخ خرید ورق استیل 304 باید ببینید روکش فابریک مدنظرتان است یا از روکش‌های ایرانی کدام کیفیت را می‌خواهید. روکش مقام 1 ایرانی و روکش فابریک هر دو باکیفیت هستند؛ اما ورق استیل درخشنده با روکش فابریک قیمت و کیفیت بیشتری دارد.

آشنایی با ورق استیل درخشنده نگیر و بگیر

خاصیت مغناطیسی آلیاژهای استیل، یکی از خواص مهم اون‌ها است که استیل را در دو گروه استیل بگیر و نگیر قرار می‌دهد. قیمت این دو نوع لوله استیل تفاوت زیادی با هم دارد و تقاضا و قیمت استیل درخشنده نگیر فراوان زیادتر است. بنابراین باید بفهمید چطور تفاوت این دو را تشخیص دهید.

راحت‌ترین راه برای تشخیص بگیر یا نگیر بودن استیل، استفاده از آهنربا است. استیل بگیر به آهنربا جاذبه می‌شود و استیل نگیر جاذبه نمی‌شود. به‌طورکلی می‌توان گفت و استیل سری 300 از نوع نگیر و استیل سری 400، از نوع بگیر هستند. گریدهای 304 و 316 مربوط به ورق استیل درخشنده نگیر و گرید 430 مربوط به ورق استیل درخشنده بگیر می‌باشند.

بررسی برندهای ورق استیل 304

یکی دیگر از مواردی که باید در تاریخ خرید ورق استیل 304 در نظر بگیرید، برند اون است. از سرشناس‌ترین برندهای این محصول در ایران می‌توان وای ال اس (YLS)، یوتینگ، وای سی تایوان و تیسکو چین را نام برد.

کاربرد ورق استیل درخشنده

خواص هر لوله استیل، کاربرد اون را مشخص می‌کند. این خواص شامل میزان مقاومت به خوردگی و بگیر و نگیر بودن اون هستند. بیشترین کاربرد این ورق‌ها در صنایع دکوراتیو است؛ اما در صنایعی همچون صنایع پزشکی و داروسازی، طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان، لوسترسازی، صنایع غذایی و ساخت وسایل آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بررسی تفاوت ورق استیل درخشنده و ورق استیل آینه‌ای

تفاوت این دو ورق به نحوه پولیش‌کاری یا پرداخت‌کاری سطح اون‌ها بستگی دارد. پولیش ورق استیل آینه‌ای یا میرور، تا مرحله آینه‌ای شدن، نزد می‌رود و در نهایت همانند یک آینه عکس خود را در ورق می‌توانید ببینید. اما ورق درخشنده، این‌طور نیست.

سخن آخر

در این مطلب مواردی که برای خرید آنلاین استیل steelrokh.com  نیاز دارید را بررسی کردیم. در نهایت اگر برای خرید لوله استیل و ورق استیل 304 نیاز به مشاوره دارید می‌توانید با کارشناسان استنلس استیل چهره تماس بگیرید.

[ad_2]