رتبه بندی کامل نامزدهای کسب توپ طلای ۲۰۲۲

[ad_1]

بخشنده بنزما سپس از اینکه نقش مهمی در یک دوره رویایی برای رئال مادرید داشت برنده شد توپ طلای ۲۰۲۲ را از اونِ خود کند. او بهترین بازیکن لوس بلانکوس بود، سپس از اینکه کهکشانی ها برنده به کسب قهرمانی لالیگا و قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شدند، جایی که وی برنده به زدن ۴۴ گل ، بیشترین گل زده دوران شغل ایش در طول یک دوره- شد. بنزما در ۳۴ سالگی هنوز در حال شکوفا شدن بوده و الآن پنجمین فرانسوی تاریخ است که توپ طلا را بدست می آورد. او اولین فرانسوی است که سپس از زین الدین زیدان در سال ۱۹۹۸ برنده به کسب این ارزش فراوان داشتن شده است. ستاره گذشته تیم لیون در سال ۲۰۰۹ به رئال مادرید پیوست و قسمت اعظم دوران بازی اش در سانتیاگو برنابئو زیر سایه کریستیانو رونالدو قرار داشت.

رتبه بندی کامل نامزدهای کسب توپ طلای 2022

بخشنده بنزما سپس از بدست آوردن این جایزه گفت: «این جایزه جلوی من است و دلیل می شود واقعاً به خودم ارزش فراوان داشتن کنم. هنگامی کم سن بودم، هیچ وقت دست از تلاش برنداشتم، رویای دوران کودکی ام بود. انگیزه اش را داشتم، دو اسطوره در زندگی ام داشتم که زیدان و رونالدو بودند. همیشهه این رویا را داشتم که همه چیز ممکن است. زمانی بود که در تیم مردمی فرانسه نبودم اما هیچ وقت دست از تلاش برنداشتم. از مسیری که تا اینجا طی کرده ام واقعاً به خودم ارزش فراوان داشتن می کنم و راه ساده ای نبود». در رتبه دوم بهترین بازیکنان فوتبال دنیا در سال قبل سادیو مانه قرار گرفت و کوین دی بروینه نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داد، در حالی که رابرت لواندوفسکی در درجه چهارم جای گرفت. محمد مصلحت پنجم شد و کیلیان امباپه جایگاهی خوب تر از ششم بدست نیاورد.

رتبه بندی کامل نامزدهای کسب توپ طلای 2022

تیبو کورتوآ نیز در رتبه هفتم قرار گرفته و جایزه لئو یاشین برای بهترین دروازه بان سال فوتبال دنیا را به خود اختصاص داد. دو ستاره دیگر رئال مادرید، وینیسیوس جونیور و لوکا مودریچ نیز رتبه های هشتم و نهم بهترین بازیکنان دنیا در دوره قبل را بدست آوردند و ارلینگ هالند نیز در رتبه دهم قرار گرفت. نکته جذاب اینکه نام لیونل مسی که توپ طلای سال قبل را بدست آورده بود در فهرست نهایی نامزدها قرار نداشت و کریستیانو رونالدو نیز در درجه بیستم قرار گرفت.

رتبه بندی کامل نامزدهای کسب توپ طلای 2022

رتبه بندی کامل نامزدهای توپ طلای ۲۰۲۲

۲۵- داروین نونیز

۲۵- کریستوفر انکونکو

۲۵- ژوائو کانسلو

۲۵-آنتونیو رودیگر

۲۵- مایک مانیان

۲۵- جاشوآ کیمیش

۲۲- برناردو سیلوا

۲۲- فیل فودن

۲۲- ترنت الکساندر آرنولد

۲۱- هری کین

۲۰- کریستیانو رونالدو

۱۷- لوییز دیاز

۱۷- کاسمیرو

۱۶- ویرجیل فن دایک

۱۴- رافائل لیائو

۱۴- فابینیو

۱۳- سباستین هالر

۱۲- ریاض محرز

۱۱- سون هیوگ مین

۱۰- ارلینگ هالند

۹- لوکا مودریچ

۸- وینیسیوس جونیور

۷- تیبو کورتوآ

۶- کیلیان امباپه

۵- محمد مصلحت

۴- رابرت لواندوفسکی

۳- کوین دی بروینه

۲-سادیو مانه

۱- بخشنده بنزما

[ad_2]