روایت‌های متنقاض اتفاقات مدرسه شاهد اردبیل

[ad_1]

روایت‌های متنقاض اتفاقات مدرسه شاهد اردبیل فراوان زیاد فضای غیر واقعی را پر کرده. سوال اینجاست که ماجرای مدرسه شاهد اردبیل چیست؟

این بار خبر از اردبیل رسید. جمعه‌شب یکی از رسانه‌های خارج از سرزمین؛ درباره اتفاقای در یکی از مدارس دخترانه این شهر خبری داد.

زیادتر بخوانید:

مرگ اسرا پناهی [+فیلم] ماجرای جنجالی مدرسه شاهد اردبیل چیست؟

روایت‌های متنقاض اتفاقات مدرسه شاهد اردبیل

728013 971

به شرح این رسانه:

در حمله لباس‌شخصی‌ها به دبیرستان شاهد اردبیل، یک دختر علم‌آموز جان داد، چندنفر در بیمارستان‌اند و مدیر هفت علم‌آموز دیگر را به امنیتی‌ها تحویل داد.

این خبر به سرعت دست به دست شد. اون هم در شرایطی که چند روزی است ماجرای احضار و بازداشت و محافظت برخی از علم‌آموزان در کانون‌های اصلاح و تربیت منتشر شده و حتی وزیر هم اون را تایید کرده است.

به شرح سایت ایرانا؛ برخی رسانه‌ها از روز جمعه ۲۲ مهرماه به تعریف از برخی کانال‌های تلگرامی محلی مدعی شدند در جریان حمله لباس‌ شخصی‌ها به دبیرستان شاهد اردبیل در روز پنجشنبه، یک علم‌آموز بر دلیل‌ خون‌ریزی داخلی در بیمارستان فاطمی جان باخته است. طبق این شرح‌ها ۱۰ علم‌آموز زخمی و ۷ علم‌آموز بازداشت شده‌اند.

طبق گفته‌های رسانه‌ای دیگر با نام اقتصادنیوز: حسن عاملی، امام جمعه اردبیل سوگند می‌خورد که اعلامیه منتشرشده با نام اسراء پناهی خانقاه مربوط به علم‌آموزی که گفته می‌شود در مدرسه شاهد کشته شده، نیست و اسراء چندروز نزد فوت کرده است.

پیگیری‌های هم‌وطن از شاهدان عینی اتفاق، اما از داستان دیگری سخن پند آموز دارد. مادر یکی از علم‌آموزان مدرسه دخترانه شاهد که فرزندش در روز حادثه وجود داشته، درباره اصل اتفاق به هم‌وطن می‌گوید:

روز چهارشنبه بدون اطلاع و هماهنگی ما بچه‌ها را به راهپیمایی برده بودند. در شرایطی که برخی از بچه‌ها میلی به وجود در این مراسم نداشتند. چند روز بود اردبیل خلوت بود و سروصدایی از اعتراضات نبود. برای همین فکر کرده بودند بچه‌ها را ببرند راهپیمایی.

اتفاقات مدرسه اردبیل

روایت‌های متفاوت درباره مدرسه شاهد در اردبیل در یک دید:

  1. تعدادی از علم‌آموزان دختر در روز چهارشنبه شعار اعتراضی داده‌اند.
  2. به علم‌آموزان حمله شده و تعدادی از آنها بازداشت شده‌اند.
  3. یک دختر علم‌آموز در این اتفاق کشته شده است.

خدا می‌داند که کدام یک از روایت‌ها صحیح است. اما بی تردید رسانه‌ها شیطونی ویژه خودشان را دارند تا همه چیز را در هم کنند.

زیادتر بخوانید:

[ad_2]