روایت یک نماینده مجلس از حادثه زندان اوین: «می خواستند مهدی هاشمی را بکشند»

[ad_1]

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت مردمی مجلس در اظهاراتی در خصوص ماجرای آتش سوزی زندان اوین مدعی شد در این حادثه فردی تصمیم داشت با چاقو جان مهدی هاشمی، فرزند آیت خدا هاشمی رفسنجانی را بگیرد.

10 1 4

کریمی قدوسی در اینباره گفت:

شبکه ضد انقلاب ایران اینترنشنال چند روز قبل از حادثه زندان اوین اعلام کرد که ممکن است حادثه ای مشابه سینما رکس آبادان در ایران چهره دهد و در آتش سوزی بزرگی جمع زیادی کشته شوند و بنابراین اگر چنین اتفاقی افتاد بفهمید که کار حکومت است.

واقعیت حادثه زندان اوین همانی است که به اطلاع مردم رسید. ابتدا یک مأمور برای سرشماری زندانیان ساکن اون طناب درون می شود. ساکنان طناب از قبل یک نفر را روی پتویی خوابانده بودند تا بگویند او مریض است و نیاز به اورژانس دارد. زمانی مأمور درون طناب می شود، در را می شکنند و از آنجا درون قمست بعدی می شوند. یعنی کاملاً طراحی شده این قضیه را شروع کردند. اون طناب به طور کامل از بین رفته و شاید چهل پنجاه میلیارد تومانی به اون طناب و امکاناتش خسارت درون شده باشد.

دستگاه‌ های امنیتی از قبل به مراکز مهمی که احتمال ساختن التهاب و فتنه در اون ها وجود داشت، دستورالعمل هایی داده بودند. به همین سبب در زندان اوین هم یگان امنیتی کاملاً در آمادگی بود و توانست نقشه ی شوم دشمن را به خوبی خنثی و مهار کند.

اتفاقی هم که برای هفت هشت نفر از زندانیان افتاد به سبب خفگی ناشی از دود آتش سوزی انبار اون کارگاه بود.

مسأله ی بعدی تحلیل و بررسی های امنیتی و اطلاعاتی است که این اتفاق با چه نقشه و هماهنگی ای از خارج شروع شده بود.

نکته ی قابل توجه این است که در این حادثه فردی از این طناب با چاقو خود را به طناب مهدی هاشمی رفسنجانی رسانده بود و تصمیم کشتن او را داشت، اما مهدی هاشمی از دو روز قبل به درخواست خود از اون طناب جا به‌ جا شده بود.

حالا در نظر بگیرید که اگر در این آتش سوزی عظیم جمعی از زندانیان کشته می شدند و مهدی هاشمی هم با اون سوابقش در بین اون ها کشته می شد، چه پاپوش و التهاب آفرینی ای برای جمهوری اسلامی مظلوم در درون و و خارج صحیح می کردند.

150809094735 mehdi hashemi 640x360 tasnim 1

پس از انتشار خبر آتش سوزی اوین در شامگاه شنبه ۲۳ مهر، برخی رسانه ها مدعی شدند یاسر هاشمی، برادر مهدی هاشمی در همان شب حادثه در کلاب هاوس گفته بود یک روز نزد از آتش سوزی، مرخصی برادرش، مهدی هاشمی تمدید شده بود. به ادعای یاسر هاشمی، برادر وی، مهدی هاشمی نزد از این حادثه به مرخصی رفته بود که مهلت اون روز جمعه به آخر می رسید، با این حال، روز جمعه هگام مراجعت به زندان، به مهدی هاشمی گفته بودند فعلاً می تواند در مرخصی بماند. این ادعای یاسر هاشمی تاکنون تأیید یا تکذیب نشده است.

مهدی هاشمی، یکی از فرزندان آیت خدا اکبر هاشمی رفسنجانی، خرداد ۹۴ به اتهام‌ های «اختلاس توأم با جعل، ارتشا و جرایم امنیتی» به ۱۰ سال زندان محکوم شد و مرداد ۹۵ دوران محکومیت زندان او شروع شد.

به گفته ی یاسر هاشمی، برادرش مهدی هاشمی که در طناب ۷ زندان اوین محبوس است، هر دو هفته یک بار چهارشنبه تا جمعه به مرخصی می‌آید.

[ad_2]