روش پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین؛ بهترین و تندرست ترین روش کدام است

[ad_1]

اینکه بتوانید سیرابی را به خوبی پاکیزه کنید و بوی بد اون را کاملا از بین ببرید، فراوان خوب است. به همین سبب در این پست پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین را به دنبال نحوه پاکیزه کردن سیرابی با مواد دیگر به شما عزیزان آموزش می دهیم.

صحیح است که سیرابی غذایی لذیذ و در عین حال خوشمزه است، اما مهمترین مسئله ای که در تهیه سیرابی وجود دارد این است که واجب است سیرابی را به خوبی پاکیزه کرده و بشوییم زیرا سیرابی پاک نشده دارای باکتری و بوی فراوان بدی است، حال در این پست نحوه پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین و برخی راه های دیگر را به شما می آموزیم.

نحوه پاک کردن سیرابی با جوش شیرین

حتما می دانید که اگر سیرابی را در منزل پاکیزه کنید فراوان خوب تر از سیرابی پاک شده ای می باشد که در فروشگاه ها موجود است پس این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

همچنین در مینویسم با ادویه مخصوص سیرابی دوست شوید.

فهرست مطالب پاکیزه کردن سیرابی

نحوه پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین

برای پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین تنها به جوش شیرین و آب جوش نیاز است. خوب تر است بفهمید بهترین و تندرست ترین روشی که دلیل شفاف و پاکیزه شدن سیرابی می شود همین روش پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین است که برای این روش پاکیزه کردن سیرابی باید مراحل پایین را انجام دهید.

روش پاک کردن سیرابی با جوش شیرین

 1. مهیا کردن سیرابی

  سیرابی را با قیچی به قطعه‌ ها کوچکتر تقسیم می کنیم.

 2. مهیا کردن آبجوش

  در این مرحله برای پاک کردن سیرابی با جوش شیرین، میزان واجب آب در قابلمه ای ریخته و روی حرارت مناسب می گذاریم تا بجوشد.

 3. ریختن جوش شیرین

  حال به میزان کافی جوش شیرین را به آبجوش اضافه کرده و هم می زنیم تا حل شود.

 4. ریختن سیرابی

  سیرابی را در اون می ریزیم و هم می زنیم.

 5. پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین

  حال بدون اتلاف وقت و فورا شروع به پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین می کنیم. برای این کار کافیست پوسته زردی که روی سیرابی ها قرار دارد را جدا کنید.

 6. مرحله نهایی از پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین

  سپس از اون روی سیرابی آب بریزید و در آبکش بریزید تا آب اضافی اون خارج شود.

همچنین بخوانید : راز خوشمزه شدن کله پاچه


پاکیزه کردن سیرابی با قرص آسپرین

نحوه تمیز کردن سیرابی
نحوه پاکیزه کردن سیرابی

پاکیزه کردن سیرابی با قرص آسپرین یکی دیگر از راه های پاکیزه کردن سیرابی می باشد. البته همانطور که نشانه شد، نحوه پاک کردن سیرابی با جوش شیرین بهترین روش است اما در صورتی که جوش شیرین در دسترس نبود و قرص آسپرین داشتید، می توانید سیرابی را با اون پاک کنید.

نحوه پاک کردن کردن سیرابی با قرص آسپرین

 1. مهیا کردن قرص آسپرین : برای پاکیزه کردن سیرابی با قرص آسپرین، به تعداد واجب آسپرین را در ظرفی گود می ریزیم.
 2. ریختن آب : در اون ظرف آب ریخته و هم می زنیم تا قرص ها حل شود. در این مرحله خواهید دید که این آب و قرص آسپرین حل شده، به مرحله اضافه کردن جوش شیرین به آب در پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین، شباهت زیادی دارد.
 3. اضافه کردن سیرابی : سیرابی را در این قاتی آب و آسپرین می ریزیم و تقریبا 10 دقیقه تاریخ می دهیم.
 4. پاکیزه کردن سیرابی با قرص آسپرین : حال یکی از قطعه های سیرابی را خارج می کنیم و تست می کنیم که ببینیم پوسته زرد روی اون به راحتی جدا می شود یا نه؛ اگر جدا می شد تمام قطعه ها را به همین روش پاکیزه می کنیم و در غیر اینصورت واجب است کمی زیادتر در آب و قرص آسپرین بماند و سپس پاکیزه کنیم.
 5. آبکشی کردن سیرابی :سپس از پاکیزه کردن سیرابی، با آب سرد می شوییم و کنار می گذاریم تا آب اون کشیده شود.

پاکیزه کردن سیرابی با نمک

راهکار دیگری که به غیر از پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین وجود دارد، پاکیزه کردن سیرابی با نمک است. جذاب است بفهمید در این روش پاکیزه کردن سیرابی نیز از پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین کمک می گیریم. در پایان نحوه پاکیزه کردن سیرابی با نمک را می بینید.

پاک کردن سیرابی با نمک

 1. مهیا کردن سیرابی : با قیچی آشپزخانه سیرابی را به قطعه های کوچکتر تقسیم می کنیم و به دنبال آب در قابلمه ای با سایز مناسب می ریزیم.
 2. ریختن نمک : به میزان واجب نمک را به اون اضافه می کنیم. توجه کنید که میزان نمک به اینصورت است که برای هر کیلو گرم سیرابی، یک قاشق غذاخوری نمک می ریزیم.
 3. ریختن جوش شیرین : به همان میزان که نمک ریختیم، جوش شیرین اضافه می کنیم و هم می زنیم تا حل شود.
 4. استراحت دادن سیرابی : تقریبا 18 الی 24 ساعت تاریخ می دهیم تا سیرابی درون قاتی نمک و آب و جوش شیرین بماند.
 5. پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین و نمک : حال با یک چاقو و به آهستگی قطعه های زرد سیرابی را جدا کرده و سپس با آب سرد آبکشی می کنیم.

نکات پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین و مواد دیگر

 • روش دیگری که به جز پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین کاربرد دارد، پاکیزه کردن سیرابی با آب جوش است و برای این روش ابتدا آب را بجوشانید و سپس سیرابی های قطعه شده را در اون بریزید. حال سپس از تقریبا 5 الی 10 دقیقه با چاقو اون را پاکیزه کنید تا رنگ اون سفید شود.
 • در این روش ذکر شده اگر با یکبار پاک کردن سیرابی، پاکیزه نشد، این کار را تکرار کنید. در آخر نیز با آب سرد بشویید.
 • توجه کنید که حتما سیرابی را از فروشگاه های با اعتبار یا قصابی های خوب شهرتان تهیه کنید تا مطمن باشید که گوسفند بیماری ای نداشته باشد.
 • روشی که برای تشخیص سیرابی گوسفند مریض وجود دارد این است که اگر گوسفند بیماری گوارشی داشته، سیرابی بوی فراوان بد و بوی تعفن می دهد و حتی سپس از شستن نیز همان بو با همان شدت می ماند.
 • مهمترین نکته در پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین و مواد دیگر، این است که حتما باید تمام پرز های روی سیرابی را جدا کنید تا کاملا بوی اون از بین برود.
 • در روش پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین و همینطور پاک کردن سیرابی با آسپرین می توانید چند عدد نخود خیس خورده را به قاتی آب و این مواد اضافه کنید تا بوی اون کاملا از بین برود.
 • همچنین یکی دیگر از راه های از بین بردن بوی بد سیرابی، ریختن سیر و پیاز در وقت پخت سیرابی است.
 • به علاوه برای از بین بردن بوی بد سیرابی سپس از اینکه مراحل پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین را انجام دادید و سیرابی را پختید، در وقت سرو از آب لیمو ترش استفاده کنید.
 • بهترین روش پاکیزه کردن سیرابی، همان پاکیزه کردن سیرابی با جوش شیرین است زیرا دلیل سفید تر شدن و شفاف شدن سیرابی می شود و در ضمن خواص سیرابی را از بین نمی برد.
 • اما رایج ترین روش پاکیزه کردن سیرابی، پاک کردن سیرابی با آب جوش است.
 • در برخی مقاله ها این داستان را یاد آور می شوند که بهترین دوره برای تهیه سیرابی، بهار و تابستان است زیرا دام علوفه جدید می خورد.

[ad_2]