رپر آمریکایی پس از بن شدن در توییتر، یکی از رقبای اصلی این شبکه اجتماعی را تصاحب می‌کند

[ad_1]

رپر سرشناس آمریکایی که به سبب تهدید یهودی‌ها در توییتر بن شده بود گفته است پارلر، یکی از رقبای این شبکه‌ی اجتماعی را تصاحب می‌کند.

به شرح وقت سحر به تعریف از زومیت، کانیه وست، رپر سرشناس آمریکایی ملقب‌به Ye، گفته است که پارلر را تصاحب می‌کند. پارلر شبکه‌ای اجتماعی است که می‌گوید مدافع آزادی بیان است و ساختاری مانند به توییتر دارد، به همین سبب فراوان‌ها پارلر را رقیبی برای توئیتر به‌حساب می‌آورند.

خبر تصاحب پارلر به دست کانیه وست، ازطریق بیانیه‌ای مطبوعاتی در وب‌سایت رسمی پارلر اعلام شد. صبر می‌رود قرارداد بین کانیه وست و پارلر تا نزد از آخر سال ۲۰۲۲ بسته شود.

کانیه وست در بیانیه‌ای می‌گوید:

«در دنیایی که دیدگاه‌های محافظه‌کارانه، گفت و گو‌برانگیز در نظر گرفته می‌شود، باید ایمن شویم که حق داریم باورها‌مان را به‌شکل آزادانه بیان کنیم.» شرکت مادر Parler یعنی Parlement Technologies می‌گوید تصاحب این شبکه‌ی اجتماعی توسط رپر آمریکایی به ساختن «اکوسیستمی نابودنشدنی که از تمامی صداها استقبال می‌کند» منتهی می‌شود.

براساس شرح ورج، تأکید پارلر بر آزادی بیان دلیل شده است این شبکه‌ی اجتماعی بهشت نظریه‌پردازان توطئه باشد. سال قبل اعلام شد پارلر به افرادی که به ساختمان محل برگزاری جلسات کنگره‌ی آمریکا حمله کردند، کمک کرده است تا با یکدیگر در ارتباط باشند.

پس از حمله به کاخ کنگره‌ی آمریکا، دو شرکت گوگل و اپل در بیانیه‌هایی جداگانه گفتند پارلر را از فروشگاه اپلیکیشن خود حذف می‌کنند. اپل سبب حذف پارلر را اشاعه‌ی «خشونت و کوشش‌های غیرقانونی» عنوان کرد و گفت این شبکه‌ی اجتماعی کارها کافی برای پیشگیری از این تهدیدها و نگه داری امنیت مردم انجام نداده است. در همان ماه، آمازون اعلام کرد خدمت‌دهی به پارلر را متوقف می‌کند و درنتیجه‌ی این اتفاق برای وقت‌زمانی سرورهای پارلر خاموش شد.

پارلر بعداً موافقت کرد که با دقت بیشتری پست‌ها را مورد بررسی قرار دهد و درنتیجه‌ی این اتفاق مجدداً به پلی استور و اپ استور برگشت. در دومین ماه از سال قبل‌ی میلادی، وب‌سایت این سرویس نیز بار دیگر فعال شد. شرکت Parlement Technologies می‌گوید که همچنان به پشتیبانی فنی از پارلر ادامه می‌دهد و حتی پس از تصاحب این شبکه‌ی اجتماعی توسط کانیه وست، ارائه‌ی خدمات ابری به پارلر را ازطریق زیرساخت‌هایش متوقف نمی‌کند.

مدیرعامل Parlement Technologies اعتقاد دارد که قرارداد بین پارلر و کانیه وست، «دنیا را تغییر می‌دهد» و دلیل تغییر نحوه‌ی فکر مردم درباره‌ی آزادی بیان می‌شود: «کانیه وست ورودی انقلابی به فضای رسانه‌ای مبتنی‌بر آزادی بیان انجام می‌دهد و دیگر هیچ وقت مجبور نیست دلواپس حذف شدن از شبکه‌های اجتماعی باشد.»

گفته‌ی مدیرعامل Parlement Technologies درباره‌ی نگرانی کانیه وست از حذف شدن در شبکه‌های اجتماعی، به جنجال روزهای اخیر ارتباط دارد. کانیه وست پس از تقریباً دو سال اعلام کرد که به توییتر برمی‌گردد و حتی ایلان ماسک، مالک احتمالی این شبکه‌ی اجتماعی در آینده، از وجود وست در توییتر استقبال کرد. بااین‌حال تاریخ زیادی نگذشته بود که حساب کاربری کانیه وست به سبب انتشار توییتی ضد یهودیان بسته شد. قبل از این اتفاق، اینستاگرام نیز حساب کانیه وست را بسته بود.

پارلر تنها یکی از شبکه‌های اجتماعی است که ادعا می‌کند قوانین سرسختانه‌ای همانند توییتر و اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی عظیم ندارد. افزون‌بر پارلر، تروث سوشال (شبکه‌ی اجتماعی تحت مالکیت دونالد ترامپ) ادعاهای مشابهی مطرح کرده است. این پلتفرم‌ها تاکنون نتوانسته‌اند به محبوبیتی در حد و اندازه‌ی اینستاگرام و توییتر دست پیدا کنند.

ایلان ماسک که احتمالاً در هفته‌های آینده قرارداد تصاحب توییتر را نهایی می‌کند، نزد‌تر گفته است که تمایل دارد این شبکه‌ی اجتماعی از میزان مقاوم‌گیری‌هایش بکاهد. او گفته است که احتمال دارد حساب کاربری دونالد ترامپ برگردانده شود.

در سال ۲۰۱۶ پزشکان تشخیص دادند که کانیه وست به اختلال دوقطبی مبتلا است. او از اون تاریخ به‌شکل عمومی درباره‌ی مشکلاتی که با سلامتی روانش دارد صحبت کرده است.

[ad_2]