زمان بی‌نظیر توسعه در قشم با وجود نیروگاه‌های تولید برق

[ad_1]

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم وجود نیروگاه‌های تولید برق در این جزیره را ویژگی بی‌نظیر به منظور دستیابی به توسعه اقتصادی و صنعتی بر شمرد.
به شرح صفحه اقتصاد به تعریف از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح‌الهی در بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی غدیر قشم گفت: جزیره قشم هم‌الآن از لحاظ تولید و صادرات برق در وضعیت مناسبی قرار دارد و باید برای پیشگیری از ناپخته فروشی برق و تولید ثروت برای مردم جزیره به سو راه اندازی صنایعی حرکت کنیم که ارزش اضافه بیشتری ساختن می کنند.
وی ادامه داد: در دنیای امروز انرژی مهمترین اساس توسعه به حساب می‌آید که خوشبختانه در قشم طرح‌های بزرگی در این حوزه در دست اجراست و با وجود آب، برق، گاز و ذخایر نفتی قشم توان تبدیل شدن به هاب انرژی منطقه را دارد.
به گفته فتح‌الهی تولید و صادرات برق هم‌الآن زمان خوبی برای رشد اقتصادی و اشتغالزایی در اختیار جزیره قرار داده و با توسعه صنایع پایه همچون پتروشیمی، نفت، فولاد و پیشگیری از ناپخته‌فروشی برق و استفاده در این صنایع، ارزش اضافه و ثروت بیشتری برای جزیره به دست خواهد آمد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم در بخشی دیگری از سخنان خود با نشانه به ظرفیت تولید آب توسط نیروگاه‌های جزیره افزود: در گفت و گو تولید آب در جزیره مشکلی وجود ندارد بلکه مسئله اصلی مسئله مدیریت آب است.
وی تاکید کرد: با هم افزایی بین دستگاه های اجرایی، تمام تولیدکنندگان آب در جزیره باید به سو حل تنش آبی حرکت کنند.
به گفته فتح‌الهی، اگر آب تولید شده در نیروگاه‌ها به شبکه آبرسانی جزیره متصل شود همه روستاها و شهرهای جزیره از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی و در دسترس استفاده‌مند خواهند شد.
بنابراین شرح، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی سحر امروز از نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی غدیر قشم بازدید کرد و طی نشستی با مصطفی تندرو مدیرعامل این مجموعه، طرح های توسعه ای و نیروگاهی در دست اقدام را بررسی و دستوراتی جهت حل مشکلات نزد روی این مجموعه صادر نمود.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *