زمین‌های وقفی برای نهضت مردمی مسکن مهیا واگذاری است

[ad_1]

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام کرد: در مکان‌هایی که برای ساخت مسکن کمبود زمین است مهیا واگذاری زمین برای مسکن هستیم.
به شرح صفحه اقتصاد، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی با تاکید بر اینکه افزایش استفاده‌وری موقوفات، برگرفته از اجرای سیاست‌های ۱۹ گانه است که تاکنون اهم اون عملیاتی شده است، گفت: تاکنون کوشش کرده ایم تمام کوشش های سازمان اوقاف و امور خیریه را به میز خدمت معطوف کنیم تا کارهای مردم تسهیل شود.
وی افزود: پنجره واحد در تمامی زمینه های وقف می تواند در حل مشکلات مردم نقش بسزایی ایفاد کند که در این ارتباط قدم به قدم با دولت سیزدهم حرکت کرده و به نزد می رویم.
خاموشی با نشانه به مشارکت سازمان اوقاف در اجرای فعالیت‌ طرح نهضت مردمی مسکن بیان داشت: در حال مذاکره با استانهای مختلف سرزمین برای ساخت مسکن کم ارزش قیمت هستیم و  در این ارتباط سال قبل توانستیم هشت هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در استان مرکزی را عملیاتی کرده و به اتمام برسانیم.

برای تعامل با دولت مهیا واگذاری زمین های وقفی برای ساخت مسکن هستیم

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: برای تعامل هرچه زیادتر با دولت سیزدهم در مکان هایی که برای ساخت مسکن وابسته کمبود زمین هستیم و در اون مکان ها زمین وقفی وجود دارد، مهیا واگذاری زمین برای این امور هستیم.

در مکان هایی که برای ساخت مسکن وابسته کمبود زمین هستیم و در اون مکان ها زمین وقفی وجود دارد، مهیا واگذاری زمین برای این امور هستیم

حجت الاسلام خاموشی با بیان برخی مشکلات مسایل وقفی در شهرهای مختلف سرزمین گفت: در سفری که اخیرا رییس جمهوری به استان همدان داشتند و در زمینه شهر کبودرآهنگ موضوعی را مطرح کردند ما نیز با وزیر جهاد کشاورزی مذاکراتی را به انجام رساندیم که پس از گفت و گو و تبادل نظر عنوان کردم که اگر زمین با آب زراعی واگذار شود، جایگزین خواهیم کرد و مشکلات مطرح شده، حل خواهد شد.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه درصدد تنظیم لایحه ای هستیم تا از راه تعامل مثبت با دولت و مجلس برای حل مشکلات مردم به نتیجه برسیم، گفت: به عقیده من ظرفیت کالبدی دینی که در اختیار وقف است در اختیار نهاد دیگری نیست.

حجت الاسلام خاموشی با نشانه به وجود بیش از هشت هزار و ۷۰۰ بقعه متبرکه در سرزمین گفت: از این تعداد ۲ هزار بقعه که دارای شبستان و تربت خانه هستند، ظرفیت فراوان خوبی است که باید مجموعه هیئت های مذهبی را با امام زادگان و بقاع متبرکه مرتبط کنیم.

منبع: ایرنا

 

[ad_2]