زنان سرشناس از قبل تاکنون به چه عطری علاقه داشتند؟

[ad_1]

زنان از قبل تاکنون به بوی خوش و ادکلن علاقه زیادی داشته اند؛ در این مطلب بوی خوش مورد علاقه زنان معروف معرفی می شود.

به شرح وقت سحر به تعریف از تابناک باتو؛ کوکوشانل می‌گوید: زنی که بوی خوش استفاده نمی‌کند آینده‌ای ندارد. استایل هر زنی با یک بوی خوش خوشبو تکمیل می‌شود. بوی خوش نقش فراوان مهمی در شخصیت یک زن دارد به همین سبب است که افراد معروف در انتخاب بوی خوش مخصوص خود توجه و دقت زیادی علامت می‌دهند.

و اما بوی خوش مورد علاقه زنان معروف قبل و زنان معروف امروزی چیست؟ پاسخ سوال را در ادامه مطلب ببینیم.

زیادتر بخوانید: شناسایی شخصیت افراد از روی بوی خوش مورد علاقه شان

پرنسس دیانا

پرنسس دیانا در روز عروسی خود را با بوی خوش هوبیگانت کولکوز فلیورز Quelques Fleurs مهمانی گرفت. بوی خوش گلی که اولین بار در سال ۱۹۱۳ تولید شده است.

این بوی خوش حاوی رایحه اسانس مرکبات، جاسمین، یاس بنفش و میخک صد پر است. هوبیگانت نخستین عطری بود که از ترکیب چند رایحه متفاوت ساخته شد.

پرنسس دیانا در آخرین سال­های عمرش زیادتر از بوی خوش فابرگ هرمس Faubourg که در سال ۱۹۹۵ ساخته شده بود استفاده می‌کرد. هر دو بوی خوش هنوز هم تولید و در فروشگاه‌های بوی خوش فروشی یافت می‌شوند.

مرلین مونرو

زمانی از مرلین مونرو پرسیده شد که در خانه چه عطری استفاده می‌کند در پاسخ اعتراف کرد که شانل نامبر ۵ بوی خوش مورد علاقه اوست.

همانطور که گفته شده است مرلین در یکی از فیلم‌ها بوی خوش شامه نواز رز گرانیوم فلوریس rose geranium floris استفاده کرده بود.

این بوی خوش دیگر تولید نمی‌شود و امروزه به شکل روغن ضروری برای حمام‌ها تولید می‌شود. اما بوی خوش شانل نامبر ۵ هنوز تولید می‌شود.

آدری هپبرن

آدری هپبرن علاقه زیادی به بوی خوش‌های برند گیونچی داشت و بوی خوش L’Interdit در سال ۱۹۵۷ برای او ساخته شد. اسم این بوی خوش به فرانسوی یعنی “ممنوع” این بوی خوش از ترکیب مرکبات، هلو، توت فرنگی، بنفشه، یاس و رز ساخته شده است.

به درخواست آدری این بوی خوش در دسترس دیگران قرار نگرفت و برای زنانی که دوست داشتند همانند او خوشبو باشند تبدیل به یک بوی خوش افسانه‌ای شد.

خوشبختانه این بوی خوش در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ نیز تولید شد، اما با این تفاوت که طراحی شیشه بوی خوش کاملا متفاوت بود.

الیزابت تیلور

الیزابت تیلور از بین بوی خوش‌های برند خودش علاقه زیادی به بوی خوش White Diamonds داشت. او به علاوه علاقه زیادی به بوی خوش Bal а. Versailles Jean Desprez نیز داشت که در سال ۱۹۶۲ تولید شده بود. این بوی خوش شرقی شامل ۳۰۰ رایحه و نت پایه اون چوب صندل نعناع هندی، شکوفه پرتقال وانیل است.

امروز White Diamonds رد فروشگاه‌ها یافت می‌شود، اما Bal а. Versailles Jean Desprez یکی از بوی خوش‌های نایابی است که دیگر کسی نمی‌تواند به اون دسترسی پیدا کند.

گریس کلی

گریس کلی یکی از طرفداران بوی خوش Fleurissimo از برند Creed بود که به درخواست گریس برای روز عروسی او تولید شد. Fleurissimo یک بوی خوش گلی است حاوی رایحه ترنج، رز بلغاری و زنبق. کمپانی Creed هنوز هم به تولید این بوی خوش ادامه می‌دهد.

کاترین، دوشس کمبریج

برند مورد علاقه کیت میدلتون Illuminum است. یک برند ایتالیایی که در سال ۲۰۰۷ تولید شده است. کیت در روز عروسی خود از بوی خوش White Gardenia Petals را انتخاب کرد.

این بوی خوش حاوی رایحه ترنج، رنبق، ایلانگ ایلانگ و جاسمین است. این بوی خوش همچنان تولید می‌شود و هر کسی می‌تواند اون را داشته باشد.

مگان، دوشس ساسکس

مگان علاقه زیادی به بوی خوش و ادکلن دارد. به طوری که اگر روزی بدون بوی خوش خارج برود دوباره برای زدن بوی خوش به خانه دوباره می‌گردد.

مگان به نام عضو خانواده سلطنتی بریتانیا بوی خوش‌های بریتانیایی را ترجیه می‌دهد. از بوی خوش‌های مورد علاقه او Wild Bluebell و Wood Sage & Sea Salt از برند Jo Malone هستند بوی خوش اول رایحه گلی است و بوی خوش دوم رایحه چوبی.

برند Floris London برای روز عروسی مگان و پرنس هری بوی خوش بی نظیری تولید کرد. عطری کاملا شخصی که هیچ کسی به جز اون‌ها نمی‌تواند به اون دسترسی پیدا کند.

نیکول کیدمن

کیدمن در یکی از مصاحبه هایش گفته است که دوست دارد با ترکیب انواع روغن‌ها خودش بوی خوش دلخواهش را بسازد.

بوی خوش مورد علاقه او Angel از برند Thierry Mugler است که ترکیبی از نت‌های مرکبات، میوه‌های استوایی، وانیل، کارامل و نعناع هندی است.

[ad_2]