ساختن تایمر در پاورپوینت با ۳ قدم ساده

[ad_1]

ساختن تایمر در پاورپوینت کمک می کند تا از تایم ارائه سخنرانی یا کنفرانس خود مطلع باشید و بر پایه اون نزد بروید. منظور می شود برای فراگیری روش انجام این کار تا آخر این مطلب با آرگا دنبال باشید.

روش ساختن تایمر در پاورپوینت

برنامه پاورپوینت یک آرام افزار محبوب برای ارائه مقالات، آخر نامه و … می باشد که بر پایه تاریخ ارائه مدنظر می توانید اون را تاریخ بندی کرده تا همه چیز طبق برنامه نزد برود. ساختن تایمر در پاورپوینت بی تردید یکی از کاربردی ترین ابزارهایی خواهد بود که می توانید به راحتی از اون استفاده بگیرید.

پاورپوینت کمک می کند تا ارائه کنفرانس یا سخنرانی منحصر به فردی داشته باشید و آنچه که نیاز است به مخاطب بیان شود به کمک تصاویر و نمودار و … آشکار تر و شفاف تر رسانده شود. در این مطلب با روش ساختن تایمر در پاورپوینت دوست می شوید. قرار دادن تاریخ سنج کمک می کند تا از تایم قبل ارائه خود اطلاع یابید. همانطور که می دانید در ارائه تایم مشخصی برای هر فرد تخصیص می یابد.  ضمنا از این تایمر می توان به مخاطبان استراحت داد تا دقیقا از تاریخ استراحتشان مطلع گردند.

به  این نظم یکی از مزایای پاورپوینت این است که به کاربر اجازه بیشترین میزان شخصی سازی را می دهد. با این حال کاربران این آرام افزار هیچ محدودیتی در حین استفاده از ابزارهای اون نداشته و در این راستا ابزارهای مختلفی در زمینه های متعدد در بستر پاورپوینت وجود دارند که می توانید به راحتی و فراوان سریع از اون ها استفاده نمایید.

البته یکی از ابزارهایی که می توانید در برنامه پاورپوینت برای شخصی سازی هر چه زیادتر ارائه خود از اون استفاده بگیرید استفاده از تایمر و شمارش معکوس می باشد.

بی تردید اضافه کردن تایمر در این برنامه می تواند تاثیر زیادی در ارائه سخنرانی یا کنفرانس شما داشته باشد. همانطور که پیشتر نشانه شد نقش مهمی که تایمر می تواند ایفا کند این است که به شما و مخاطبان علامت دهد چه تایمی قبل و تایم باقی مانده تا انتهای ارائه چقدر است. این ابزار می تواند ثانیه ثانیه را شرح دهد. در ادامه با نحوه ساختن تایمر در این برنامه دوست می شوید.

درج تایمر در پاورپوینت

ساده ترین راه برای ساخت یک تایمر استفاده از افزونه های داخلی این برنامه می باشد که کاملا رایگان بوده و به پرداخت هزینه نیاز نیست. با این حال افزونه هایی که تصمیم به دانلود دارید بیشتر ابزار ویژه و قابل تنظیم می باشد که می توانید به فایل ارائه خود اضافه نمایید. برای درج تایمر در پاورپوینت مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. ابتدا درون فایل پاورپوینت شده و سپس از قطعه نوار بالا روی گزینه insert کلیک کرده و گزینه مشخص شده Get Adds-ins را انتخاب کنید.

۲. در ادامه با انتخاب این گزینه به طور مستقیم درون Adds-ins پاورپوینت می شوید که می توانید به صدها افزونه متعدد دسترسی یابید.

۳. برای اینکه افزونه تایمر را دانلود و نصب نمایید در کادر جستجو این پنجره عبارت timer را سرچ کرده و در آخر از بین گزینه های موجود یکی را به دلخواه با کلیک روی دکمه قرمز رنگ Add دانلود و نصب نمایید.


نکته: در صورتی که برنده نشدید را در فایل پاورپوینت خود مشاهده کنید به این معنی است که شما در این برنامه درون حساب کاربری خود یا لاگین نشده اید. به این نظم باید حساب کاربری تان را درون نمایید و در اگر حساب کاربری ندارید به ساخت اکانت مایکروسافت اقدام کنید.

از همراهی شما تا آخر این مطلب آراستگی سپاسگزاری را داریم. همچنین منظور می شود در شکل تمایل برای اطلاع از نحوه اضافه کردن صدا در پاورپوینت و حذف اطلاعات شخصی از پاورپوینت روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]