سامانه بررسی جریمه های ترافیکی راه‌اندازی شد

[ad_1]

یک علمی ناب دیگر به دستان شرکت‌های علم‌بنیان سرزمین ساخته و معرفی شد. سامانه بررسی جریمه های ترافیکی (ربات پلیس) راه‌اندازی شد.

سامانه بررسی جریمه های ترافیکی توسط یک شرکت علم‌بنیان راه‌اندازی شد. این سامانه به شکل اتوماتیک شماره پلاک ماشین را با مشخصات ماشین تطابق می‌دهد تا میزان خطای قرائت شماره پلاک‌ها به وسیله سامانه‌های کنترل ترافیک موجود و میزان مراجعه و انتقاد مردم به قبوض جریمه کاهش یابد.

زیادتر بخوانید: اعلام سن فرسودگی خودروها [+جزئیات]

سامانه بررسی جریمه های ترافیکی

هادی عاشری مدیرعامل یک شرکت علم‌بنیان در خصوص ربات پلیس اظهار داشت:

این سامانه به شکل اتوماتیک شماره پلاک ماشین را با مشخصات ماشین تطابق می‌دهد تا میزان خطای قرائت شماره پلاک‌ها به وسیله سامانه‌های کنترل ترافیک موجود و میزان مراجعه و انتقاد مردم به قبوض جریمه کاهش یابد.

این کار قبلاً بوسیله نیروی انسانی انجام می‌شد که البته غالباً با تأخیر و و هزینه‌های بالا دنبال برای پلیس بود. هادی عاشری در این باره گفت: « هدف سامانه مکانیزه کردن این فرایند است تا خطای انسانی حذف و سرعت بررسی جریمه‌ها افزایش یابد، همچنین در مواردی که ربات نتواند نظر قطعی اعلام کند اصلاح پلاک (در شکل اشتباه بودن پلاک) نیز شکل می‌گیرد تا زمینه بررسی سریع‌تر اپراتورهای انسانی آماده شود.»

سامانه بررسی جریمه های ترافیکی

سامانه بررسی جریمه های ترافیکی تاکنون بیش از 55 میلیون جریمه را به شکل اتوماتیک به پلیس اعلام کرده است. عاشری در خصوص دیگر ویژگی‌های این سامانه توضیح داد:

پشتیبانی از تمام مدل‌های ماشین، بررسی با دقت بالا در تشخیص پلاک، مدل کارخانه رو رنگ ماشین (تشخیص ناخوانا بودن عکس ماشین و تشخیص ناخوانا بودن پلاک ثبت شده)، امکان بررسی حدود ۸۰۰ هزار جریمه در روز، تعیین وضعیت بیش از ۹۰ درصد جریمه‌ها (دو حالت تأیید و مغایرت)، دقت ۱۰۰ درصدی در جریمه‌های تأیید شده و اعلام مغایرت از مشخصه‌های برجسته این محصول است.

عاشری با بیان نیاز به سامانه بررسی جریمه های ترافیکی گفت: «با توجه به اینکه تمام شرکت‌های موجود در سرزمین، کلیه موارد جریمه‌های بررسی شده خود را در دوربین‌های بین شهری به بزرگ ربات پلیس ارسال می‌کنند و در بزرگ ربات نیز توسط لطیف‌افزار ربات پلیس آنالیز و بررسی و نتیجه مجدد به بزرگ ربات پلیس برگردانده می‌شود و از آنجایی که ربات پلیس از نظر مقاوم افزاری توانایی بررسی روزانه حدود ۸۰۰ هزار جریمه را دارد و این میزان بیش از نیاز روزانه پلیس است، در نتیجه می‌توان گفت این محصول صددرصد نیاز بازار درون را فراهم‌ می‌کند.»

زیادتر بخوانید:

نظر شما در مورد سامانه بررسی جریمه های ترافیکی چیست؟ لطفا نظرات خود را در قطعه کامنت با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]