“سبزی پلو کته با مرغ”؛ غذایی با مزه و بوی خوش بینظیر

[ad_1]

سبزی پلو کته با مرغ غذایی فراوان لذیذ و خوشمزه است که می توانید از اون در مهمانی هایتان هم استفاده ببرید.

به شرح وقت سحر؛ سبزی هایی که برای پخت سبزی پلو کته با مرغ استفاده می شود، شامل جعفری، گشنیز، شوید، مقدار کمی شنبلیله، چند حبه سیر و در شکل تمایل تره می باشد.

مواد واجب برای تهیه سبزی پلو کته با مرغ

مرغ 5 قطعه

برنج 3 پیمانه

روغن به مقدار واجب

سبزی پلویی(عقل شده) 200 گرم

پیاز 1 عدد متوسط

رب 1/5قاشق غذاخوری

فلفل و نمک و زردچوبه به مقدار واجب

کره به مقدار دلخواه

مراحل پخت سبزی پلو کته با مرغ:

درون قابلمه کمی روغن ریخته و مرغ ها را میریزیم، سپس از کمی تفت دادن ، پیاز عقل شده را اضافه کرده و نمک، فلفل و زردچوبه و آب را اضافه می کنیم و اجازه میدهیم بپزد.

سبزی را با برنجی که از قبل با نمک خیس شده ترکیب می کنیم و با مقدار کمی آب روی شعله با حرارت متوسط قرار میدهیم.

سپس از اینکه آب برنج کشیده شد به اون به مقدار کمی روغن اضافه کرده و دم کنی روی اون قرار داده و روی حرارت کم قرار می دهیم تا دم بکشد.

کمی قبل از برداشتن غذا از روی گاز، کره را روی برنج قرار داده و 2 دقیقه سپس، سبزی پلو را از روی حرارت بردارید.

زمانی کمی از آب مرغ کم شد، رب را اضافه کرده و روی حرارت کم قرار می دهیم و تا زمانی که آب مرغ به شکل سس در آمد اون را از روی شعله بر نمیداریم. زمانی به شکل سس شد مهیا ی سرو در کنار سبزی پلو کته می باشد.

اگر میخواهید ته دیگ زیباتری داشته باشید، زمانی آب برنج کشیده شد در قابلمه ی دیگر کمی روغن ریخته و نان یا سیب زمینی های ورقه شده به قطر 5 میلیمتر را کف قابلمه قرار دهید، سپس سبزی پلو را روی اون بریزید.

برای پخت سبزی پلو کته با مرغ میتوانید مرغ را فقط با آب و نمک و کمی فلفل سیاه پخته و قطعه های مرغ پخته شده را سپس از کشیده شدن آب سبزی پلو به پلو اضافه کرده و سپس دم بگذارید.

[ad_2]