سخن شگفت آور آقای بازیگر: بازیگری را ابدا دوست ندارم!

[ad_1]

کیانوش گرامی بازیگر سینما و تلویزیون ضمن نشانه به دوران بیماری و نقاهت سه ساله خود پس از ابتلا به کرونا، تأکید کرد که دیگر علاقه‌ای به ادامه بازیگری ندارد.

به شرح وقت سحر به تعریف از افکارنیوز، کیانوش گرامی بازیگر سینما و تلویزیون در باره کوشش های اخیر خود گفت: سپس از دو نوبت ابتلا به کرونا ، این بیماری فراوان زیاد من را ناتوان کرده است.

در این وقت حدود ۴۰ کیلوگرم وزن کم کرده ام.

براساس چکاپ همه چیز در بدنم خوب است و تنها اندکی کم خونی دارم، اما بابت عوارض ناشی از کرونا اینگونه وابسته کاهش وزن شده ام. این روزها هم شرایطم طوری است که عصرها دیگر توان و انرژی صحبت کردن هم ندارم.

او ادامه داد: سه سال از اولین ابتلای من به کرونا می گذرد. در اولین نوبت کاهش وزن شدیدتری هم داشتم، اما بعدها که مجدد مبتلا شدم، در همین سه چهار ماه اخیر، مجدد بدنم را وابسته ضعف شدید کرده است.

گاهی توان واجب برای حرکت و صحبت کردن را ندارم و مدام وابسته بیماری هایی همانند سرماخوردگی هم می شوم.

او افزود: من فراوان سال است که در کنار بازیگری، تهیه کنندگی هم می کنم اما شرایط در حال آماده به گونه ای است که نمی توانم پیشنهادهای بازیگری را بپذیرم. کار بازیگری انرژی و صبر زیادی می خواهد.

این بازیگر با نشانه به دوران بیماری خود و اینکه زیادتر دوستان و همکارانش از او جستجو گرفته اند تا مدیران تأکید کرد: واقعیت این است که شخصاً انتظاری هم از مدیران در این زمینه ها ندارم.

گاهی حتی می گویم خوب تر است که مدیران کاری به کار ما نداشته باشند تا بتوانیم کارهای مان را نزد ببریم.

ورودم به سینما با کارهای جدی و تلخ بود

گرامی درباره اینکه مردم زیادتر او را با آثار کمدی اش می شناسند گفت: جذاب است بفهمید ورود من به سینما با کارهای تلخ و جدی بود، اما بعدها حس کردند که در کارهای کمدی برنده تر هستم.

شاید برخی قضاوت هایی درباره برخی آثارم داشته باشند و حتی اون ها را از جنس طنزهای لوده هم بدانند اما واقعیت این است که شخصاً تلاش می کنم در این دست آثار بازی نکنم.

این بازیگر باسابقه ادامه داد: شاید باورتان نشود اما دیگر دوست ندارم کارم در این شغل را ادامه بدهم.

دیگر خسته شده ام. من از ۱۳ سالگی در سینما بوده ام. حتی می توانم بگویم قبل از اینکه مدرسه بروم، در سینما کار کردم. این به معنای این نیست که من در حال آماده بی کار باشم. اتفاقاً پیشنهادهایی را هم دارم رد می کنم و مشغول کار هم هستم.

زمانی که سر یکی از کارهای مسعود کیمیایی با یکی از بازیگران حرفم شد، آقای کیمیایی سخن زیبایی به من زد و گفت، گرامی جان ولش کن، ما امثال این ها را به سینما می آوریم اما این ها که نمی توانند امثال ما را بیاورند.

من در سینما آدمی هستم که می توانم بازیگر درون سینما کنم. برخی افراد را از خیابان انتخاب کردم و حالا بازیگرانی سرشناس و معروف شده اند. دید شخص من این است که اگر مردم نباشند، هنرپیشه کاره ای نیست!

وی تأکید کرد: زمانی هر نقشی به من منظور می شد اون را می پذیرفتم اما در یکی دو سال اخیر شرایط به گونه ای شده است که ابداً دوست ندارم هر کاری را انجام دهم.

مگر اینکه با فیلمسازی فراوان رفیق باشم و نقش را هم دوست داشته باشم. این ها به معنای بی کاری من نیست. من الان آموزشگاه سینمایی دارم و اتفاقاً کارم فراوان زیادتر از گذشته شده است، اما دیگر کار جلوی دوربین نمی کنم.

هم وظیفه انجمنی از بازیگران را برعهده دارم و هم مسئول تعاونی مسکن هنرمندان هستم که اون هم برای خود مشغله هایی به دنبال دارد.

زمانی این وظیفه ها را قبول کرده ام، باید اون ها را به سرانجام برسانم اما بازیگری را ابداً دیگر دوست ندارم.

این بازیگر درباره تعدد نقش کاراکترهای «لات» در کارنامه خود گفت: من با این افراد عظیم شده ام و رفقای فراوان سرشناسی هم در بین شان دارم که کوشش های خیریه زیادی هم با اون ها انجام می دهم.

در همین یک سال قبل بالغ بر ۳۰۰ رضایت برای زندانیان گرفته ام اون هم با کمک همین رفقایم. در چهار استان رفقایی دارم که در این حوزه کوشش می کنند.

فقط در یک مورد، طی ۶ روز توانستم در پرونده یک کشتن، از خانواده مقتول رضایت بگیرم. الان با این کارها زیادتر از بازیگری، کیف می کنم. وضعیت مالی اون چنانی هم ندارم، اما هفته ای نیست که به چند زندانی کمک نکنم.

فراوان از این کمک ها هم با کمک و همراهی دوستان و خیرینی بوده است که به کمک خواهی ما نه نگفتند.

[ad_2]