سرزمین ماداگاسکار و فرهنگ مردمان این سرزمین آفریقایی

[ad_1]

به طور کلی سرزمین ماداگاسکار جزیره های عظیم در اقیانوس هند به شمار می آید که امروزه به نام چهارمین جزیره عظیم دنیا شناخته می شود و تنوع زیست محیطی فراوانی خواهد داشت. در واقع ماداگاسکار را می توان یک سرزمین منحصر به فرد فهمید که سالانه گردشگران زیادی را به خود جاذبه می کند.

آشنایی با سرزمین ماداگاسکار

ماداگاسکار که با نام علمی Madagascar نیز شناخته می شود یک جزیره در قسمت جنوب شرقی آفریقا می باشد که در میان آب های اقیانوس هند قرار گرفته و به نام چهارمین جزیره عظیم دنیا شناخته می شود. جنگل های گرمسیری بی شماری در این سرزمین دیده می شوند و فلات ها نیز هر کدام دارای فضای سنتی خوبی خواهند بود.

خصوصیات کشور ماداگاسکار

دره های شالیزار و همچنین تپه های پر علف و جنگل های زیادی نیز در این قسمت دیده می شوند. جذاب است بفهمید که محصولات وارداتی از سرزمین فرانسه تقریبا ۱۱.۹ درصد و از سرزمین چین نیز ۱۹.۴ درصد ارزیابی شده است. به صراحت می توان گفت که رشد صادراتی در این سرزمین جنبه های تجاری خوبی را به خود اختصاص داده و وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در سرزمین ماداگاسکار به میزان ۵ درصد ارزیابی شده است.

به صراحت می توان گفت که وضعیت تولید ناخالص داخلی در این سرزمین تقریبا ۱۲.۱۰ میلیارد دلار آمریکا بوده و آنطور که مشخص است تولید ناخالص داخلی سرانه در این سرزمین ۴۳۲.۷۰ دلار آمریکا رقم خورده است. همچنین نرخ مالیات شرکتی نیز در ماداگاسکار تقریبا ۲۰ درصد و وضعیت نرخ مالیات حقوق شخصی در این سرزمین نیز ۲۰ درصد می باشد. وضعیت نرخ مالیات پرفروش در این روش ۲۰ درصد ارزیابی شده و وضعیت نرخ تامین اجتماعی در اون نیز حدودا ۱۹ درصد خواهد بود.

تاریخچه و موقعیت جغرافیایی ماداگاسکار:

در واقع ماداگاسکار یک سرزمین واقع در سواحل جنوب شرقی آفریقا می باشد که تاریخچه فراوان جالبی دارد. واجب به ذکر است که در دوره های قبل تاریخی زمانی که گندوا تقسیم شد شبه جزیره هند و ماداگاسکار از یکدیگر جدا شدند و این روند موجب شد تا اولین نشستگاه انسانی ماداگاسکار به سده چهارم نزد از میلاد بازگردد.

موقعیت جغرافیایی ماداگاسکار

این سرزمین از سال ۱۸۹۶ تحت اشغال فرانسه بوده است تا سال ۱۹۶۰ که از فرانسه جدا شد. این سرزمین ترکیبی از تاریک های بانتو زبان آفریقایی بوده و عذب و مالایایی ها خواهد بود.

جذاب است بفهمید که سرزمین ماداگاسکار تقریبا در فاصله ۴۰۰ کیلومتر از کنار دریا شرقی آفریقا در سراسر کانال موزامبیک واقع شده و با ۵۹۲۸۰۰ کیلومتر مربع دومین سرزمین جزیره ای دنیا پس از سرزمین اندونزی خواهد بود. این سرزمین از جزیره ماداگاسکار و چندین جزیره کوچک تر تشکیل شده است.

به گونه ای که پس از فروپاشی ابرقاره گوندانا در ماقبل از تاریخ، ماداگاسکار حدود ۸۸ میلیون سال نزد از شبه قاره هند جدا شد و به گیاهان و حیوانات بومی اجازه داد تا در انزوای نسبی تکامل یابند. در نتیجه ماداگاسکار کانون تنوع زیستی شناخته خواهد شد.

به صراحت می توان گفت که بیش از ۹۰ درصد از عمر اون در هیچ کجای زمین یافت نمی شود. صادرات این سرزمین را می توان اقلامی همانند قهوه، وانیل، سپاس و ادویه جات فهمید و همچنین که ماداگاسکار از اعضای کشورهای اتجادیه آفریقا شناخته می شود.

خلاصه ای از تاریخچه ماداگاسکار

نوع حکومت و ساختار سیاسی:

اولین رئیس جمهور در سرزمین ماداگاسکار، فیلیبرت سیرانانا نام داشت که در سال ۱۹۵۹ توانست پست ریاست جمهوری را پس از استقلال کامل ماداگاسکار از اون خود نماید و تا سال ۱۹۷۲ در این پست باقی بماند. به طور کلی در این سرزمین دو مجلس سیاسی یعنی مجلس مردمی و مجلس سنا دیده می شود که هر یک از اون ها دارای شرایط مدیریتی به خصوصی خواهند بود.

معمولا رئیس جمهور در این سرزمین با نظر مستقیم مردم برای دوره های ۵ ساله انتخاب می شود و دوره رئیس جمهوری تا دو بار می تواند به شکل پی در پی تمدید گردد. مجلس مردمی در سرزمین دارای ۱۶۰ عضو فعال بوده که برای دوره ۵ ساله انتخاب می شوند و مردم برای انتخاب اون ها اجازه نظر خواهند داشت.

همچنین برنامه ریزی های بلند وقت در این سرزمین بر وظیفه رئیس جمهور بوده و ساختار سیاسی سرزمین نیز تاکید زیادی بر روی پرچم این سرزمین خواهد داشت.

پایتخت و شهر های مهم:

به طور کلی تا سال ۲۰۰۲ میلادی این سرزمین از ۶ ایالت تشکیل شده که در ادامه به بیان اون ها پرداخته ایم:

ساختار حکومت در کشور ماداگاسکار

  • شهر آنتاناناریوو:

آنتاناناریوو اولین و مهمترین ایالت ماداگاسکار به شمار می آید که در اون شرایط برای کسب و کارهای اقتصادی به بهترین شکل ممکن ارزیابی شده و ورود اندوخته به این قسمت می تواند فراوان سودآور باشد.

  • شهر آنسیرانانا:

آنسیرانانا به نام ایالت مهم در این سرزمین شناخته می شود که دارای بافت روستایی بوده و زیادتر بومیان سرزمین در اون زندگی می کنند. این ایالت دارای مردمانی فراوان مهربان می باشد.

  • شهر ماهاجانگا:

شهر ماهاجانگا یکی دیگر از ایالت های ماداگاسکار به شمار می آید که در لیست مناطق گران قیمت قرار دارد. این منطقه به شکل کلی دارای فضای گردشگری خوبی است.

  • شهر فیانارانسو:

فیانارانسو نیز دارای فضای صنعتی خوبی است و کارخانجات و شرکت های فنی زیادی در اون دیده می شود که هر یک دارای مشخصه های کاری دقیقی هستند. این ایالت به شکل کلی رتبه خوبی در رونده اقتصادی داشته است.

شهر های مهم در ماداگاسکار

  • شهر تواماسینا:

در این شهر فرهنگ ها و نژادهای مختلفی به چشم می خورد و همچنین شرایط خوبی برای زندگی افراد آماده می کند.

فضای تاریخی این شهر مورد توجه بسیاری از تیم های تاریخ نگار قرار گرفته است. این ایالت دارای فضای دیدنی فراوان خوبی بوده و یک انتخاب ایده آل برای گردشگران به شمار می آید.

فرهنگ مردم ماداگاسکار:

مردم این سرزمین عمدتا زندگی خصوصی شان را با دیگران به اشتراک نمی گذارند و بیشتر اون ها تودار هستند. در فرهنگ مردم صحبت کردن با صدای بلند به هیچ وجه خوب نیست. به طور کلی فرهنگ مردم علامت می دهد که علاقه زادی به اندوخته گذاری دارند و بیشتر اون ها حساب بانکی پر را به زمین و ملک ترجیح می دهند.

امید به زندگی در میان مردم این سرزمین فراوان فراوان بوده و فرهنگ شهرنشینی و روستانشینی در ماداگاسکار به خوبی جا افتاده است. احترام گذاشتن در این سرزمین یک داستان فراوان مهم بوده و در سنین فراوان کم نیز به کودکان آموزش داده می شود.

فرهنگ مردم ماداگاسکار

معمولا در فرهنگ روستانشینی مردم علاقه زیادی به مکان های زراعی داشته اند و البته که مکان زندگی مردم در این سرزمین به بافت های کهنه و مدرن نیز تقسیم شده است. همچنین ازدواج زود وقت نیز در میان مردم این سرزمین به وضوح دیده می شود و این رویه برای دختران زیادتر رویت شده است.

دین و زبان رسمی:

توجه داشته باشید که زبان رسمی مردم ماداگاسکار در واقع زبان مالاگاسی بوده اما با این حال زبان فرانسه نیز در این سرزمین رایج است. از آنجایی که مردم این سرزمین به زبان انگلیسی هیچ تسلطی ندارند بایستی برای مسافرت این داستان را مورد توجه قرار دهید. همچنین دین بیشتر مردم این سرزمین مسیحی بوده اما برخی از مردم بومی نیز دین مخصوص به خود را دارند.

غذاهای محلی:

به طور کلی غذاهای سنتی این سرزمین معمولا گوشت و ماهی درون خود دارند و بیشتر زمان‌ نیز این غذاها در کنار سبزیجات و برنج سرو می شوند. در غذاهای ماداگاسکار ادویه زیادی وجود ندارد اما با این حال غذاها فراوان خوش مزه و لذیذ هستند.

یکی از غذاهای خیابانی محبوب این سرزمین با نام کوبا شناخته می شود که در محتویات اون می توان به موز، بادام زمینی و برنج نشانه کرد که در درون برگ موزه پیچیده شده اند. همچنین رومازاوا نیز یک خوراکی سنتی بوده که از گوشت گاو تهیه شده و در مناطق ساحلی نیز عمده غذاها از محصولات دریایی گرفته می شوند.

غذاهای محبوب در ماداگاسکار

قوانین عمومی در ماداگاسکار:

قوانین رد این سرزمین بدین شکل است که مردم خودشان تصمیم می گیرند چطور لباس بپوشند و چه کارهایی انجام دهند به عبارتی هیچکس تعیین کننده حد حجاب مردم این سرزمین نیست و حتی هیچکس هم اجازه ندارد در مورد زبان مردم اون تصمیمی بگیرد.

در قوانین زندگی این سرزمین هر فردی خود می داند که بهترین روند زندگی بر چه اساسی است. از مهم ترین مشخصه های زندگی در ماداگاسکار داشتن قوانین رانندگی مخصوص به خود است که بخشی از قطعه زندگی این سرزمین شناخته خواهد شد.

جاذبه های گردشگری ماداگاسکار:

خوب تر است بفهمید که ماداگاسکار از لحاظ گردشگری فراوان غنی بوده و در ادامه کوشش کرده ایم تا برخی از بهترین جاذبه های گردشگری در این سرزمین را بیان نماییم:

جاذبه های گردشگری در کشور

  • پارک مردمی رانومافانا:

پارک مردمی رانومافانا در واقع یکی از مناطق شگفت آور در قسمت جنوب شرقی ماداگاسکار شناخته می شود که به طور کلی در نزدیکی یک دهکده زیبا به نام رانوفامانا قرار گرفته و در لیست میراث مردمی ماداگاسکار قرار گرفته است. بخشی از این پارک دارای تپه ها و جنگل های فراوان است و به طور کلی گیاهان بامبوی زیادی در اون دیده می شود. همچنین میوه های پوزه دار زیادی نیز در این پارک زندگی می کنند.

  • پارک مردمی ماسولا:

پارک مردمی ماسولا نیز در قسمت شمال شرقی ماداگاسکار واقع شده و از جنگل هایی سرسبز و بارانی پوشیده است. این پارک دارای گونه های حیوانی نادری است و قورباغه های چشم قرمز زیادی در اون وجود دارند. گردشگران می توانند در این پارک قایقرانی کرده و از مکان خوشی ببرند.

  • پارک مردمی آنداسیبه:

پارک مردمی آنداسیبه نیز یکی دیگر از مکان های دیدنی ماداگاسکار می باشد که انبوهی از فضای سبز و دیدنی در اون دیده می شود. این پارک دارای دو قسمت مردمی و منطقه حفاظت شده می باشد که برای بازدید از اون حداقل ۴ ساعت تاریخ نیاز خواهید داشت.

بازدید از پارک های ملی در ماداگاسکار

  • تپه سلطنتی آمبوهیمانگا:

تپه سلطنتی آمبوهیمانگا نیز در لیست مکان های مقدس این سرزمین قرار گرفته و خود به تنهایی یک دهکده تاریخی محسوب می شود. این تپه سلطنتی که ساخته شده از ترکیب آهک و سفیده تخم مرغ است یکی از بهترین مناطقی است که در ماداگاسکار جهت بازدید نزد روی شما قرار دارد.

  • دهکده ماهیگری ایفاتی:

دهکده ماهیگیری ایفاتی نیز یک دهکده ماهیگیری ساحلی فراوان زیبا می باشد که در قسمت جنوب غربی ماداگاسکار واقع شده است. این منطقه را می توان یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی و رایگان در ماداگاسکار فهمید که در این منطقه لباس گیاهی و شن های ساحلی زیبا و راه ماهیگیری فراوان خوبی دیده می شود.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]