سرقت خودروهای مجلس در روز روشن !

[ad_1]

سرقت خودروهای مجلس در روز روشن !

همیشه دزدان از مردم عادی سرقت نمی‌کنند و گاهی خواسته یا ناخواسته دست به سرقت از خانه افراد معروف و پول‌دار می‌زنند، اون‌ها حتی گاهی پا را فراتر گذاشته و سرقت‌هایی انجام می‌دهند که کسی باورش نمی‌شود.

سرقت ۲۰ خودروی نمایندگان مجلس در قلب تهران

به شرح جامعه ۲۴، یکی از نمونه‌های شگفت آور این سرقت‌ها بین سال‌های ۹۶ تا ۹۷ در قلب تهران چهره داد و سارقان در طول یک‌سال ۲۰ ماشین نمایندگان مجلس را سرقت کردند.

نمایندگان وقت مجلس با انتقاد از پلیس مدعی بودند با وجود این‌که ۲۰ ماشین مجلس به سرقت رفته‌ است، اما تلاشی برای کشف اون‌ها انجام‌نشده و و اگر سارقان به‌راحتی بتوانند از این ماشین‌ها سوءاستفاده کنند، چه کسی پاسخگو خواهد بود.

موضوعی که نزد‌ از این نیز از سوی برخی دیگر از نمایندگان مجلس مطرح‌شده بود، اما جذاب است که چه کسانی توانسته بودند به‌راحتی خودروی نمایندگان مجلس را سرقت کنند و پلیس هم متوجه این‌ داستان نشود.

سرقت عظیم از خانه عسگر اولادی

شهریور سال ۹۵ اسدالله عسگراولادی تاجر عظیم ایران با مراجعه به پلیس آگاهی از سرقت میلیاردی لوازم و اموال باارزش خانه‌اش خبر داد.

او در شکایتش به مأموران پلیس گفت: روز ۲۶ شهریور به‌دنبال خانواده‌ام به مسافرت رفتیم و ساعتی قبل هنگامی به خانه‌ام در زعفرانیه بازگشتیم متوجه به‌هم‌ریختگی خانه و دوباره بودن در شدیم.  هنگامی درون را بررسی کردیم متوجه شدیم سارقان میلیارد‌ها تومان پول، طلا، سکه و اموال باارزش خانه را به سرقت برده‌اند.

با ثبت این شکایت بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران تحقیقاتشان را برای دستگیری سارق شروع کردند و پس‌ از گذشت یک هفته متوجه شدند در فیلم‌های مداربسته ردپای یک دوست وجود دارد.

با بررسی‌های زیادتر دوربین‌ها مشخص شد وحید یکی از سرایداران گذشته خانه عسگراولادی در منظره‌ سرقت وجود دارد. با شناسایی هویت سرایدار گذشته، او در یکی از روستا‌های غرب سرزمین دستگیر شد، اما مدعی بود هیچ نقشی در سرقت ندارد.

چند روز سپس، اما او هنگامی با مستندات پلیس روباه‌رو شد، اعتراف کرد و گفت: مدتی سرایدار خانه عسگراولادی بودم و به تمام خانه اشراف داشتم. به‌خاطر این‌که می‌فهمیدم پول و طلای زیادی دارد به برخی از دوستان و بچه‌محل‌هایم منظور دادم تا سرقت کنیم. هنگامی او به مسافرت رفت درون خانه شدیم و سرقت را انجام دادیم.

در ادامه مشخص شد همدستان سرایدار خانه، دزدان مغازه‌های بازار تهران هستند که سال قبل دستگیر شده بودند، اما با سپردن وثیقه از زندان آزاد و بار دیگر جرایم خود را ادامه دادند.

سرقت ۷۰ میلیاردی از خانه رییس اتحادیه طلا و جواهر

به شرح جامعه ۲۴، آذرماه سال ۹۷ بود که رییس وقت اتحادیه طلا و جواهر با پلیس تماس گرفت و از سرقت میلیاردی در خانه‌اش خبر داد.

با وجود کارآگاهان در محل سرقت مشخص شد هنگامی‌که رییس اتحادیه طلا و جواهر در یکی از خانه‌هایش که در خیابان سهروردی قرار دارد وجود نداشته دزدان به اون‌جا رفته و ۷۰ میلیارد تومان طلا، سکه، دلار، ساعت و عتیقه سرقت کرده و متواری شدند.

تحقیقات کارآگاهان برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه یک ماه سپس پلیس متوجه شد دو ساعت گران‌قیمت در سایت دیوار برای فروش قرار داده شده‌ است.

پس‌ از هماهنگی با رئیس اتحادیه مشخص شد ساعت‌ها وابسته به او است به‌همین سبب پلیس با فروشنده قرار گذاشت و او را دستگیر کرد.

با اعترافات این عضو باند، فراوان زود سرکرده سرقت، شناسایی و در ویلایی در شمال سرزمین وقت خوشگذرانی دستگیر شد.

مرد کم سن با اعتراف به سرقت از خانه رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: برای سرقت به درون کوچه رفتیم و متوجه شدیم که برق اون خانه خاموش است، در زدیم، کسی در را دوباره نکرد به‌همین خاطر با همدستانم هماهنگ کردم و اون‌ها با وانت به محل سرقت آمدند. هنگامی درون این خانه شدیم باورمان نمی‌شد که به گنج رسیده‌ایم. سپس از سرقت می‌خواستم خانه، خودرویی لوکس و ویلا برای خودم بخرم، اما حرص همدستانمان و قرار دادن ساعت‌های سرقتی با قیمت پایین‌تر در سایت دیوار دلیل شد لو برویم و همگی دستگیر شویم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: جامعه 24

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *