سری گوگل پیکسل 7 تنها از اپلیکیشن 64 بیتی پشتیبانی می‌کنند

[ad_1]

سری گوگل پیکسل 7 که اخیراً رونمایی شدند، اولین گوشی‌های اندرویدی هستند که صرفاً از اپلیکیشن‌های 64 بیتی پشتیبانی و سایر برنامه‌ها را بسته می‌کنند.

یکی از اهداف گوگل برای آینده‌ دستیابی به محیطی است که در اون اندروید یک سیستم‌عامل 64 بیتی بوده، و نمی‌خواهد صرفاً سیستم‌عاملی باشد که هنوز از لطیف‌افزارهای 32 بیتی پشتیبانی می‌کند. گوگل به این منظور از سال 2011 با انتشار اندروید 5.0 به سو پشتیبانی از برنامه‌های 64 بیتی قدم برداشت، اما این پلتفرم همیشه در سال‌های سپس به پشتیبانی از برنامه‌های 32 بیتی نیز ادامه داد.

در سال 2019، گوگل برای همه برنامه‌های توزیع‌شده ازطریق Play Store، که منبع اصلی برنامه‌های اندروید است، پشتیبانی از برنامه‌های 64 بیتی را الزامی کرد و بعدها Play Store عرضه برنامه‌هایی که از 64 بیت پشتیبانی نمی‌کردند، را خاتمه داد.

با این وجود تفاوت بین این دو سیستم‌عامل چیست؟ اگر بخواهیم به‌طورخلاصه توضیح دهیم، یک سیستم‌عامل 64 بیتی توانایی دسترسی به آدرس‌های حافظه فراوان بیشتری را دارد که این امر منجر به بهبود عملکرد و امنیت برنامه‌ها می‌شود. به‌عنوان‌مثال، زمانی که کروم به نسخه 64 بیتی ارتقا پیدا کرد، بهبود سرعت این مرورگر برای اندروید از افتخارات گوگل قلمداد شد.

زیادتر بخوانید: باگ اسکرول کردن در پیکسل 7 [+روش رفع آن]

پشتیبانی سری گوگل پیکسل 7 تنها از اپلیکیشن 64 بیتی

در حال آماده، با عرضه سری گوگل پیکسل 7 ، این دو گوشی با پشتیبانی صرف از برنامه‌های 64 بیتی، قدم بعدی این شرکت را در راه این هدف برداشته است. به گفته بلاگری به نام Mishaal Rahman، سری پیکسل 7 صرفاً از اپلیکیشن‌های 64 بیتی پشتیبانی خواهند کرد. به همین دلیل، در این گوشی‌ها وقت نصب برنامه‌های 32 بیتی با پیام «برنامه به دلیل اینکه با گوشی شما سازگار نیست، نصب نشده است» روبرو شده و این برنامه‌ها بسته خواهند شد. این تغییر رویکرد در زمینه پشتیبانی از برنامه‌های منحصراً 64 بیتی نباید در سری گوگل پیکسل 7 نشان قابل‌توجهی بر تجربه کاربران بگذارد.

این داستان زیادتر بخاطر کارها پایه‌ای است که گوگل در دهه قبل همیشه برای ساختن پشتیبانی از برنامه‌های 64 بیتی در اندروید آماده کرده است. درحال‌آماده، یکی از تنها برنامه‌هایی که به‌عنوان یک برنامه 32 بیتی در حال اجرا است، بازی خاطره‌انگیز فلاپی برد بوده که از تاریخ موفقیت چشمگیر اون، به‌روزرسانی جدیدی برای اون ارائه نشده است.

سری گوگل پیکسل 7

رحمان همچنین اعلام کرد نسخه‌ای از برنامه ساعت هوشمند Pebble نیز از نسخه 64 بیت پشتیبانی نمی‌کند، این داستان به این معنی است که ساعت‌های هوشمند کهنه‌تر، که در حال کار کردن هستند، توانایی زوج شدن با جدیدترین گوشی‌های پیکسل گوگل را ندارند.

رحمان همچنین ادعا دارد که معیارهای راندمان مصرف انرژی و عملکرد در دستگاه‌های با حافظه رم بیش از 4 گیگابایت، 5 تا 10 درصد با پشتیبانی از برنامه‌های 64 بیتی افزایش پیدا می‌کند. بنابراین شاهد یک اثرگذاری مثبت دیگر در این زمینه نیز هستیم.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره پشتیبانی سری گوگل پیکسل 7 تنها از اپلیکیشن 64 بیتی چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در بین گذاشته و اخبار تکنولوژی را با جونی دنبال کنید.

منبع: 9to5google

[ad_2]