سنجیدن آمار گلزین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در دوران شغل ایشان

[ad_1]

لیونل مسی یک رکورد دیگر را شکست و از رکورد کریستیانو رونالدو در تعداد گل های زده بدون احتساب پنالتی ها پیشی گرفت. بازیکن ۳۵ ساله تیم مردمی آرژانتین و باشگاه پاری سن ژرمن در این دوره از لیگ یک فرانسه توانسته ۶ گل به ثمر برساند و در پیروزی شب قبل تیمش مقابل لیون تک گل پاری سن ژرمن را به ثمر رساند تا این تیم با فاصله ای دو امتیازی نسبت به مارسی همچنان در صدر جدول باقی بماند. گل بی نقص او در دقیقه شش بازی دلیل شد که تعداد گل های لیونل مسی بدون احتساب گل هایی از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده به عدد ۶۷۲ برسد و بدین ردیف از رکورد ۶۷۱ گلی که رونالدو به ثمر رسانده بود عبور کند، در حالی که ۱۵۰ بازی کمتر از مردمی پوش تیم پرتغال و باشگاه منچستر یونایتد انجام داده است.

مقایسه آمار گلزین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در دوران حرفه ایشان

این رکوردشکنی جدید لیونل مسی در حالی است که رونالدو ۳۷ ساله شرایط خوبی در جمع شیاطین قرمز ندارد و تلاش او برای پیوستن به تیمی دیگر در تابستان جاری بی نتیجه بود. لیونل مسی با گلزنی مقابل تیم مکابی حیفا در هفته قبل لیگ قهرمانان اروپا توانست به رکورد گلزنی متوالی در ۱۸ دوره لیگ قهرمانان دست یابد در حالی که یک رکورد دیگر را نیز شکست و اون گل زدن به ۳۹ تیم متفاوت در این لیگ بود. او نزد تر در این زمینه نیز با رکورد گلزنی به ۳۸ تیم متفاوت در لیگ قهرمانان اروپا در کنار رونالدو قرار گرفته بود و حالا با گل زدن به تیم مکابی حیفا یک بار دیگر از رونالدو جلو افتاده است.

مقایسه آمار گلزین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در دوران حرفه ایشان

اریک بدن هاگ، سرمربی جدید منچستریونایتد به دلیل رفتارهای رونالدو، در پنج بازی ابتدایی لیگ او را نیمکت نشین کرده و در ادامه وقت تاریخ وجود او در میدان را کاهش داده که دلیل شده وی نتواند گلزنی چندانی داشته باشد. تنها گل رونالدو برای منچستر یونایتد در دوره جاری در لیگ اروپا در پیروزی دو بر صفر برابر بزرگوار تیراسپول اتفاق افتاد که در اون رونالدو در دقیقه ۳۹ یکی از دو گل تیمش را از نقطه پنالتی به ثمر رساند. این درحالی است که مسی تا به اینجای دوره، در ۱۱ بازی برنده به زدن ۶ گل و ۸ پاس گل شده است. ستاره تیم مردمی آرژانتین شروع خوبی در پاریس نداشت اما در همان دوره اول وجود در پاری سن ژرمن توانست ۱۱ گل برای تیمش به ثمر رسانده و ۱۵ پاس گل نیز ثبت کند، در حالی که رکورد رونالدو در دوره قبل خوب تر و ۲۴ گل و سه پاس گل بود.

مقایسه آمار گلزین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در دوران حرفه ایشان

در طول دوران شغل ایش، رونالدو در ۹۴۱ مسابقه برای چهار تیم متفاوت برنده به زدن ۶۹۹ گل شده است، در حالی که مسی در ۸۲۲ مسابقه برای دو باشگاه برنده به زدن ۶۸۸ گل شده است (با احتساب پنالتی ها). در بازی های مردمی نیز رونالدو بهترین گلزن تاریخ تیم های مردمی است که در ۱۸۹ بازی برای تیم مردمی پرتغال ۱۱۷ گل به ثمر رسانده و فاصله زیادی با مسی دارد که در ۱۶۲ مسابه تنها ۸۶ گل به ثمر رسانده است

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *