سوزش ادرار علامت چیست؟

[ad_1]

سوزش ادرار علامت چیست؟

پزشک محمدرضا نوروزی، فوق تخصص اورولوژی، رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران سوزش ادرار را…

دلیل سوزش ادرار

یک فوق تخصص اورولوژی گفت: سوزش ادرار، علامت دهنده عفونت در دستگاه ادراری است و ممکن است گروه‌های مختلف سنی را درگیر کند. 

پزشک محمدرضا نوروزی، فوق تخصص اورولوژی، رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران سوزش ادرار را نابهنجاری وقت دفع ادرار تعریف کرد و در ادامه افزود: البته گاهی این حس بدون دفع ادرار است و درد در طول مجاری و در زیر شکم حس می‌شود.

زیادتر بفهمید : ادرار دردناک دنبال با سوزش

زیادتر بفهمید : همه چیز درباره سوزش ادرار

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران سوزش ادرار را از علایم شایع بیماری‌های دستگاه ادراری-تناسلی فهمید و گفت: این علامت در بسیاری از افراد جامعه و در همه سنین حتی بدون وجود دلیل زمینه‌ای ویژه ممکن است بروز کند.

رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران، سوزش ادرار را علامتی برای نمود بیماریهای مختلف اعم از عفونتهای دستگاه اداری تا بیماری‌های پیچیده همانند سرطان‌های دستگاه ادراری فهمید و افزود: جنسیت، سن و مکان درد در تشخیص نوع بیماری عامل موثر است.

وی در ادامه با نشانه با این مطلب که شیوع بیماری‌های دستگاه ادراری در زنان و مردان متفاوت است تصریح کرد: از بین علل موجود، عفونت‌های دستگاه ادراری در زنان و سرطان پروستات در مردان شایع‌تر است. 

پزشک نوروزی با نشانه به این مطلب که سوزش ادرار در افراد چاق زیادتر است گفت: در این افراد اکثریت آب بدن از سطح بدن و به شکل تعریق، تبخیر می‌شود و حجم کمی از مایعات در درون عروق و دستگاه ادراری باقی می‌ماند؛ به همین دلیل مقدار زیادی از مواد زائد با مقدار کمی آب از کلیه‌ها دفع می‌شود و این غلظت ادرار وقت عبور از مجاری ادراری سبب سوزش می‌شود.

پزشک نوروزی با ذکر این مطلب که کودکان و نوزادان نیز ممکن است بنا به دلایلی وابسته سوزش ادرار شوند به والدین توصیه کرد: دقت داشته باشید اگر کودک در وقت ادرار کردن، بی قراری و گریه می‌کند ممکن است به سوزش ادرار که زمینه‌ساز عفونت ادراری است مبتلا شده باشد.

وی در آخر با تاکید بر این مطلب که سوزش‌های دستگاه ادراری علامت دهنده بیماری است درمورد معالجه توضیح داد: سوزش‌های مداوم و طولانی زمان با معالجه‌های معمول متوقف نمی‌شوند و فرد باید به یک متخصص اورولوژی مراجعه نماید تا بیماری تشخیص و معالجه شود.

زیادتر بفهمید :  با مشاهده سوزش ادرار دنبال با خون به پزشک مراجعه کنید

زیادتر بفهمید :  سوزش ادرار علامت کدام بیماری هاست؟

زیادتر بفهمید : سوزش ادرار در خانم ها

زیادتر بفهمید : سوزش ادرار در چه کسانی زیادتر است ؟

زیادتر بفهمید : عفونت ادراری در مردان و هر آنچه باید بفهمید

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: tums.isna.ir

[ad_2]