سِرُم در این استان نایاب شد

[ad_1]

سِرُم در این استان نایاب شد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با نشانه به کمبود شدید سرم در استان خوزستان، گفت: تامین سرم به قدرت خرید موسس داروخانه برمی‌گردد بنابراین برخی داروخانه‌ها نمی‌توانند سرم تهیه کنند.

کمبود سرم در خوزستان / برخی داروخانه‌ها نمی‌توانند سرم تهیه کنند

پزشک رضا گنجی با نشانه به کمبود سرم در سرزمین اظهار کرد: در توزیع سهمیه استانی سرم، اولویت با بیمارستان‌ها است که تاکنون وضعیت را مدیریت کرده‌ایم اما نمی‌توانیم بگوییم شرایط فراوان خوب است.

وی با نشانه به مشکلات قسمت خصوصی در تامین سرم افزود: با توجه به افزایش نرخ و همچنین خرید و فروش نقدی سرم، تامین سرم به قدرت خرید موسس داروخانه برمی‌گردد بنابراین برخی داروخانه‌ها نمی‌توانند سرم تهیه کنند.

گنجی بیان کرد: در حال آماده علاوه بر داروخانه‌های دولتی، در برخی داروخانه‌های قسمت خصوصی که توان مالی دارند نیز سرم موجود است اما واقعیت این است که بسیاری از داروخانه‌ها سرم ندارند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در مجموع وضعیت تامین سرم فراوان خوب نیست اما با توجه به اینکه واردات سرم در حال انجام است و خط‌های تولید شبانه‌روز در حال کوشش هستند، نزد‌بینی می شود در مهرماه شرایط خوب تر شود.

وی عنوان کرد: با توجه به کمبود شدید سرم، کارخانه سرم‌سازی خوزستان نیز بدون چشمداشت مالی در حال تولید سرم است تا مشکل رفع شود.

گردآوری: گروه خبر سمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *