سکته قلبی “بازیگر سرشناس سینما” را نیازمند دعا کرد!

[ad_1]

امین تارخ؛ بازیگر سرشناس سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان، ساعاتی قبل در یکی از بیمارستان‌های پایتخت بستری شد.

به شرح وقت سحر،  امین تارخ؛ بازیگر سرشناس سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان، ساعاتی قبل در یکی از بیمارستان‌های پایتخت بستری شد.

یکی از اعضای کادر معالجه بیمارستانی در پایتخت با تائید خبر بستری شدن امین تارخ در این مرکز اعلام کرد که تارخ به سبب سکته قلبی، به بیمارستان منتقل شد و در شرایط فعلی به دستگاه تنفسی متصل است.

کرامتی بازیگر سینما و از بستگان امین تارخ بازیگر سینما گفت: امین تارخ چندی نزد به سبب سکته قلبی به بیمارستان منتقل شد و هم‌الآن در قسمت آی‌سی‌یو بستری است.

این اتفاق به یکباره برای او چهره داد اما ایشان حدود سی سال نزد قلب خود را جراحی کرده بودند.

حامد تارخ برادرزاده امین تارخ درباره آخرین وضعیت این آرتیست سینما، تلویزیون و تئاتر سرزمین گفت: خداراشکر وضعیت ایشان دلواپس‌ کننده نیست و خطر رفع شده است. ایشان زیرنظر پزشکان هستند و همانطور که عرض کردم شرایط‌شان دلواپس کننده نیست.

بیوگرافی امین تارخ

امین تارخ ۲۰ مرداد ۱۳۳۲ در شیراز متولد شد. او در سال ۱۳۵۶ از دانشکده هنرهای نمایشی دانشگاه تهران راحت‌التحصیل شد و تحصیلات تکمیلی خود را در سال ۱۳۶۳ با کسب مدرک فوق لیسانس در رشته مدیریت فرهنگی به آخر برد.

وی به نام هنرپیشه و عضو هیات قضاوت در جشنواره‌های مردمی بیشمار و همین‌طور به نام عضو هیئت مدیره خانه سینما حضوری فعال داشته است. تارخ همچنین به نام میهمان به جشنواره‌های مسکو، ژاپن و آلمان دعوت شد.

نقش‌آفرینی او در آثار سینمایی مرگ یزدگرد، پرنده کوچک خوشبختی، دلشدگان، سارا و پابرهنه در بهشت همچنین سریال‌هایی تلویزیونی سربداران، بوعلی سینا، معصومیت از دست رفته، اغما و جراحت او را به یکی از هنرمندان محبوب بسیاری از علاقه‌مندان به هنر هفتم تبدیل کرده است.

وی سال ۱۳۷۳ اولین مدرسه بازیگری را به نام کارگاه آزاد بازیگری در تهران ساخت کرد که یکی از مؤسسات آموزش بازیگری سینما در ایران محسوب می‌شود، حبیب رضایی، مهتاب کرامتی، ترانه علیدوستی، پوریا پورسرخ، بیتا بادران، غزل صارمی، شهرام قائدی و شبنم مقدمی از جمله هنرمندان راحت التحصیل از این کارگاه بازیگری هستند که توسط او به عرصه سینما و تلویزیون معرفی شده‌اند.

تارخ در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی ماه و خورشید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از اون خود کرد و در دوره بیست‌وچهارم این جشنواره برای بازی در فیلم سینمایی پرونده‌های هاوانا نامزد دریافت جایزه شد.

همچنین این آرتیست برای نقش‌آفرینی در سریال به یاد ماندنی معصومیت از دست رفته برنده تندیس شبکه سوم سیما، تندیس حافظ و تندیس جشنواره عاشورائیان شد. وی در سال ۱۳۸۷ لوح ارزش فراوان داشتن «آرتیست مردمی» را دریافت کرد.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *