شبکه خبر و یک صدا و سیما هک شد ؛ جزئیاتی دقیق از هک صداوسیما آشکار شد! [+ ویدیو]

[ad_1]

چند روز قبل شبکه خبر و یک صدا و سیما هک شد و این داستان فراوان زیاد در فضای غیر واقعی و رسانه‌های داخلی و خارجی بازتاب داشته است. در چند روز اخیر جزئیاتی دقیق از هک صدا و سیما آشکار شد. با جونی دنبال باشید.

به شرح جونی شنبه 16 مهر ماه 1401، اخبار ساعت 21 صدا و سیما که از شبکه یک و شبکه خبر به طور همزمان پخش می‌شود، برای چندین ثانیه توسط یک گروه هکری، هک شد.

هک اخبار 21 شبکه خبر و شبکه یک صدا و سیما

جزئیاتی جدید از هک شبکه خبر و شبکه یک صدا و سیما ؛ فایل آلوده در پلی اوت شبکه خبر!
جزئیاتی جدید از هک شبکه خبر و شبکه یک صدا و سیما ؛ فایل آلوده در پلی اوت شبکه خبر!

در این راستا خبرگزاری مهر در کانال تلگرامی خود درباره هک صدا و سیما عنوان کرد:

شبکه خبر برای چند ثانیه از دسترس خارج و توسط یک گروه هکری هک شد.

خبرگزاری ایرنا نیز دیروز جزئیات جدیدی از هک اخبار ساعت 21 شبکه یک و  خبر صدا و سیما را منتشر کرد و گفت:

بررسی‌های اولیه علامت می‌دهد پخش فایل آلوده در اخبار ساعت ۲۱ روز شنبه ناشی از هک پلی‌اوت شبکه خبر بوده است.

برای اطلاع زیادتر درباره کوتاه‌ای از قصـه هک اخبار صدا و سیما به لینک زیر مراجعه کنید:

زیادتر بخوانید:

فرتاک نیوز نیز در مطلبی تحت عنوان «ثانیه هک شدن شبکه خبر! + ویدئو» نوشت:

اخبار ساعت ۲۱ صداوسیما که از شبکه‌های اول و خبر صداوسیما پخش می‌شود برای چند ثانیه توسط عوامل ضدانقلاب هک شد.

همچنین این پایگاه خبری ویدیویی را منتشر کرد که علامت از هک اخبار ساعت 21 صدا و سیما است و در ادامه می‌توانید اون را مشاهده کنید:

یک روز پس از این اتفاق، یک منبع آگاه در سازمان صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، درباره نتایج اولین بررسی‌ها پیرامون هک شب قبل صدا و سیما، اظهار داشت:

بررسی‌های اولیه علامت می‌دهد پخش فایل آلوده در اخبار ساعت 21 روز شنبه ناشی از هک پلی‌اوت شبکه خبر بوده است. پشت منظره‌ برخی خبرسازی‌ها و شایعات منتشرشده و اکانت‌های سازمانی، برخی گروه‌ها و جریان‌ها هستند که تضعیف مدیریت سازمان صداوسیما را دنبال می‌کنند.

واکنش رئیس صدا و سیما به هک اخبار شبکه یک و خبر

واکنش رئیس صدا و سیما به هک اخبار شبکه یک و خبر
واکنش رئیس صدا و سیما به هک اخبار شبکه یک و خبر

چند روز نزد پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما سرانجام به هک اخبار صداوسیما واکنش علامت داد. هک شبکه خبر و یک صدا و سیما خرابکاری بود! این چیزی است که رئیس سازمان صدا و سیما تاکید داشت و اتفاق چند شب قبل شبکه خبر و یک صدا و سیما را خرابکاری نامید و نه هک!

به شرح جونی و به تعریف از خبرآنلاین، زیادتر گمانه ها در این باره بود که به سبب استفاده از سیستم کنداکتور دستی و عدم ارتباط آنتن زنده با شبکه اینترنت ، احتمال هک سیستم از خارج منتفی است و احتمالا آنچه چهره داده یک خرابکاری بوده است.

رسانه مردمی تا نزد از سخنان جبلی درباره هک اخبار شبکه خبر و یک صداوسیما بیصدا کرده بود. اتفاقی که انتقادات بسیاری را به دنبال داشت.

کنار‌های مرتبط با هک اخبار شبکه خبر و یک تا جایی نزد رفت که گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر رفتن خدابخشی از معاونت صداوسیما مطرح شده بود.

رئیس سازمان صدا وسیما نیز در واکنش به گمانه زنی های مرتبط با تغییر معاون سیاسی سازمان به این شایعات آخر داد. ویدیوی پیمان جبلی درباره این داستان را مشاهده کنید:

دیدگاه شما درباره هک اخبار شبکه یک و خبر صدا و سیما که چند روز نزد اتفاق افتاد چیست؟ آیا این داستان را زیادتر مانند به هک می‌دانید یا خرابکاری؟

زیادتر بخوانید:

[ad_2]