شرایط زندان اوین کاملا عادی است

[ad_1]

تشکیل صف های تماس با خانواده در زندان اوین

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: زندانیان مقیم در اوین شب قبل با خانواده های خود تماس گرفتند.

زندانیان با خانواده‌های خود تماس گرفتند

 الآن شرایط در زندان اوین کاملا عادی بوده و امور روزمره زندان طبق روال معمول در حال انجام است.

به شرح روز یکشنبه ایرنا، طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه،  زندانیان اوین شب قبل با خانواده‌های خود تماس گرفتند و امروز هم امکان تماس طبق روال معمول در اختیار زندانیان است.

براساس این شرح، شب قبل و پس از اتفاق آتش سوزی  در زندان اوین، بلافاصله امکان تماس زندانیان با خانواده ها آماده شد و این شرایط تا نزدیک سحر ادامه داشت.  

این تصمیم دلیل شد نیمه شب قبل صف‌های تماس با خانواده در زندان اوین تشکیل شود که تا نزدیک سحر ادامه داشت و امروز نیز طبق روال معمول امکان تماس زندانیان با خارج از زندان آماده است.

شب قبل نیز مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:  پیگیری‌ها از سازمان زندان‌ها علامت می‌دهد در پی درگیری بین تعدادی از  زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت یک کارگاه کارآفرینی زندان وابسته حریق می‌شود. بلافاصله پس از بروز درگیری و آتش گرفتن کارگاه خیاطی طناب زندانیان محکومیت مالی و سرقت انتظامات زندان برای کنترل درگیری درون عمل شده و ایستگاه آتش نشانی مستقر در زندان نیز بلافاصله فعالیت‌ اطفا حریق را شروع کرده و هم الآن اتش سوزی مهار و خاموش شده است.

این شرح حاکی است نیروی انتظامی هم جهت کمک به برقراری هر چه زودتر راحتی در اوین به انتظامات زندان کمک کرده است.  

بر پایه این شرح درگیری بین زندانیان نیز با ورود انتظامات زندان تحت کنترل درآمده است.

شب قبل (شنبه ۲۳ مهر) یکی از نیروهای امدادی آماده در منظره‌ در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره آمار فوتی و مصدومان گفت: این حادثه تاکنون هیچ فوتی نداشته و آمار مصدومان نیز هشت نفر است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

[ad_2]