شرایط فروش سهام عدالت ؛ واریز سود سهام عدالت در آینده نزدیک!

[ad_1]

بنابر اعلام جدید، شرایط فروش سهام عدالت مشخص شده و افرادی که سهام عدالت دارند نیز بایستی چشم به راه دریافت سود قسمت غیربورسی سهام خود باشند.

نحوه واگذاری و فروش سهام عدالت از همان ابتدا با ابهاماتی مواجه بوده و هنوز هم اطلاعات دقیقی در این باره در دست نیست. فروش سهام عدالت برای سهامداران یک مسئله حیاتی است. فروش این سهام البته از سوی کارشناسان اقتصادی چندان توصیه نمی‌شود، چراکه ایشان بر این اعتقاد هستند که فروش سهام عدالت با جراحت و زیان دنبال است.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید: 

شرایط فروش سهام عدالت

همه سهامداران عدالت باید به زودی شاهد دریافت سود قسمت غیربورسی سهام خود باشند. سود این سهام به زودی برای این افراد واریز خواهد شد.

نزد از این اعلام شده بود که بنابر مصوبه شورای عالی بورس، سود شرکت‌های غیربورسی سپس از اعمال افزایش اندوخته برخی از شرکت‌ها که از محل آورده نقدی بوده توسط سازمان خصوصی سازی دریافت و با همکاری شرکت‌ سپرده‌گذاری تا آخر شهریور پرداخت می‌شود.

اما حال و در شرایطی که به اواخر مهر نزدیک می‌شویم، خبری از پرداخت این سود نیست، پس تکلیف این سودها چه شد؟ نزد از این آقای قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی در خصوص سود شرکت‌های غیربورسی سهام عدالت گفته بود:

 این پول‌ها در حساب سازمان خصوصی‌سازی نزد خزانه‌داری کل سرزمین وجود دارد. رقم دقیق پرداخت سود هنوز مشخص نیست. باید میزان افزایش اندوخته شرکت‌ها از اون کسر شود و بقیه سود‌ها به حساب ذینفعان سهام عدالت واریز شود.

یک رتبه آگاه در پاسخ یکی از رسانه‌های دولتی گفته بود طبق مصوبات قبلی شورای عالی بورس سپس از اعمال افزایش اندوخته شرکت‌های غیر بورسی، سود این شرکت‌ها باید توسط سازمان خصوصی سازی به شرکت سپرده گذاری مرکزی ارسال شود و سپرده گذاری سود را پرداخت کند در هر شرایطی باید سازمان خصوصی واریز سود به سپرده گذاری را انجام دهد. او همچنین گفته بود:

اما اگر سودی آخر شهریور پرداخت نشود مسئول اون سازمان خصوصی سازی خواهد بود.

شرایط فروش سهام عدالت ؛ واریز سود سهام عدالت در آینده نزدیک!
واگذاری سهام عدالت / فروش سهام عدالت / قیمت سهام عدالت / قیمت روز سهام عدالت / واریز سود سهام عدالت

پیگیری‌ها از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز حاکی از این است که هنوز هیچ اتفاق و تصمیمی در خصوص سود شرکت‌های غیر بورسی گرفته نشده و این شرکت هم برای واریز چشم به راه تصمیمات است.

در خصوص گفت و گو واگذاری سهام عدالت و فروش اون نیز طی هفته جاری از سوی شورای هماهنگی اقتصادی دولت  تصمیماتی اتخاذ شد. بر این پایه در هفدهم مهر ماه اعلام شد:

 «در اجرای تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل سرزمین، کارها واجب برای واگذاری سریع‌تر سهام دولت و فروش اون به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز سازمان تامین اجتماعی انجام شود.»

گفت و گو واگذاری سهام البته در قبل نیز طرح شده بود. برای مثال در سال جاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی سپس از مطالبه‌گری جدی بازنشستگان در اسفند ماه سال قبل بناب رتصمیم مجلس توانست مبلغ 90 هزار میلیارد تومان از دیون خود را در قطعه شرکت‌های مختلف دولتی و بخشی از سهام دولت از شرکت‌ها بگیرد.

علی اکبر عیوضی عضو کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در این رابطه توضیح می‌دهد: «این دیون به نحوی افزایش یافته است که با وجود واگذاری ۹۰ هزار میلیارد تومان از اموال دولت به تامین اجتماعی در بهار سال جاری، همچنان سازمان تامین اجتماعی تا امروز حدود ۴۶۰ هزار میلیارد تومان دیگر نیز از دولت طلب دارد و بیش از چهل هزار میلیارد تومان طلب نیز بابت متناسب‌سازی سال‌های قبل باقی مانده است».

زیادتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره‌ شرایط فروش سهام عدالت چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]