شرح فوربس از معاملات صرافی‌ها : نیمی از معاملات جعلی است

[ad_1]

سایت فوربس حجم معاملات صرافی‌های کریپتوکارنسی را مورد بررسی قرار داده است. شرح فوربس از معاملات صرافی‌ها علامت‌دهنده جعلی بودن نیمی از معاملات ارز دیجیتال است.

فضای ارزهای دیجیتال کم سن و بی‌ثبات است. در حال آماده حدود 20 هزار توکن مجزا در بازار وجود دارد، اما بیت کوین (BTC) همچنان پرچمدار ثروت‌های دیجیتال به شمار می‌رود. حدود 40 درصد از ارزش بازار جهانی 1 تریلیون دلاری کریپتوکارنسی‌ها به بیت کوین اختصاص دارد.

آبان تتر

زیادتر بخوانید: نخوه خرید از پنکیک سواپ در تراست والت

جزئیات شرح فوربس از معاملات صرافی‌ها

پولشویی در بازار رمزارزها تا حد زیادی افزایش یافته است. اکثر معاملات صرافی‌های ارز دیجیتال ساختگی و جعلی هستند. یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران همیشه از اون انتقاد می‌کنند، عدم وجود نظارت کافی در صرافی‌هاست.

مجله خبری فوربس (Forbes) در شرح تحلیلی روز 26 آگوست نتیجه تحقیقات خود درباره نحوه کوشش 157 صرافی ارز دیجیتال را منتشر کرده است. شرح فوربس از معاملات صرافی‌ها علامت می‌دهد که حدود 51 درصد از کوشش تجاری روزانه بیت کوین به احتمال فراوان جعلی است.

گزارش فوربس از معاملات صرافی‌ها : نیمی از معاملات جعلی است

طبق نزد‌بینی‌های فوربس، حجم روزانه بیت کوین در ژوئن 2022 به 128 میلیارد رسیده است. این میزان 51 درصد کمتر از کل حجم شرح شده توسط منابع متعدد است. به اعتقاد منابع دیگر حجم روزانه معاملات بیت کوین حدود 262 میلیارد دلار خواهد بود.

شرکت‌هایی نظیر بایننس،‌بای بیت و MEXC Global، برخی از بزرگترین صرافی‌هایی هستند که در اون‌ها مشکل حجم ساختگی مشاهده می‌شود. این شرکت‌ها حجم زیادی از معاملات را پردازش می‌کنند. طبق شرح‌ها اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال با نظارت کم یا بدون نظارت کلی عمل می‌کنند. صرافی‌های کمتر معروف حدود 89 میلیارد دلار حجم واقعی دارند. بسیاری از منابع ادعا می‌کنند که این حجم برابر با 217 میلیارد دلار است.

95 درصد از معاملات بیت کوین ساختگی است

در دنیای مدرن غربی، به مخصوص در ایالات متحده آمریکا، تصور معامله بیت کوین در برابر دلار ایالات متحده، یورو یا حتی پوند انگلستان معمول است، اما بر خلاف تصورات، ارزهای فیات نظیر ین ژاپن و وون کره و همچنین استیبل کوین‌های دلار بایننس و USDT نیز سهم قابل توجهی در معاملات روزانه کاربران دارند.

بر پایه یافته‌های وایت پیپر (White Paper) منتشر شده توسط Bitwise در مارس 2019، نزد‌بینی شده است که 95 درصد حجم معاملات بیت کوین در پلتفرم CoinMarketCap نادرست و غیراقتصادی بوده است.

شرح فوربس از معاملات صرافی‌ها از راه ارزیابی کمی و کیفی تهیه شده است. فوربس با داده‌های خود حجم معاملات اعلام شده توسط صرافی‌ها را تغییر داد تا بتواند مطالعات خود را انجام دهد. بر خلاف سایر شرکت‌ها که آزمایش‌های خود را روی داده‌های تراکنش‌ها انجام می‌دهند، فوربس با تجزیه و تحلیل حداقل پنج مجموعه داده در کنار هم، اعتبار آزمایش را افزایش می‌دهد.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره شرح فوربس از معاملات صرافی‌ها چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید.

منبع: finbold

[ad_2]