شروع فروش بلیط قطار سمنان مشهد +[قطار سمنان – مشهد راه‌اندازی شد]

[ad_1]

مدیرعامل راه آهن ضمن اعلام راه‌اندازی قطار مسافری از مبدأ سمنان، دامغان و شاهرود به مقصد مشهد مقدس و بالعکس گفت: فروش بلیط قطار سمنان مشهد شروع شد.

«سید میعاد صالحی» از راه‌اندازی قطار مسافری سمنان، دامغان، شاهرود به مشهد مقدس و بالعکس خبر داد.

شروع فروش بلیط قطار سمنان مشهد

صالحی افزود:

به منظور خدمت‌رسانی به زائران امام رضا (ع)، از روز پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ و به شکل همه روزه، قطار مسافری از مبدأ سمنان، دامغان و شاهرود به مقصد مشهد مقدس و بالعکس راه اندازه‌ای می‌شود.

آغاز فروش بلیط قطار سمنان مشهد +[قطار سمنان - مشهد راه‌اندازی شد]
بلیت قطار سمنان مشهد

سمنان که دارالمرحمه سرشناس است با مساحت نزدیک به ۹۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع یکی از پهناورترین استان‌های سرزمین ایران است که با پنج و ۹ دهم درصد مساحت کل سرزمین، از این نظر هفتمین استان ایران محسوب می‌شود.

این سرزمین از جانب شمال به استان‌های خراسان شمالی، گلستان و مازندران، از جنوب به استان‌های خراسان جنوبی و اصفهان، از شرق به استان خراسان رضوی و از غرب به استان‌های تهران و قم محدود است؛ بر این پایه و به سبب موقعیت جغرافیایی همجواری با پایتخت و هفت استان مهم سرزمین، این استان از با ارزش و مهم بودن زیادی برخوردار است.

جاده‌های استان سمنان به سبب قرارگیری در راه زائران امام رضا(ع) سالانه میزبان ۲۰ میلیون مسافر عبوری است و توجه بیش از نزد و نیرومند خط‌ ها ریلی این استان علاوه بر کاهش بار ترافیکی جاده‌ها، سبب کاهش اتفاقهای رانندگی می‌شود.

  • ساعت حرکت این قطار از سمنان، دامغان و شاهرود به ردیف ۱۰:۳۵، ۱۲:۰۵ و ۱۳:۱۰ بوده و ساعت ۱۸:۳۰ به مشهد خواهد رسید.
  • برای برگشت نیز این قطار ساعت ۲۳:۴۰ از ایستگاه مشهد حرکت کرده و ساعت ۷:۳۵ سحر به سمنان می‌رسد.
  • بلیت قطار سمنان مشهد از ساعت ۹ سحر دوشنبه ۲۵ مهر به‌شکل حضوری و اینترنتی به فروش می‌رسد.

اخبار زیادتر:

[ad_2]