شناور شدن نرخ کرایه تاکسی در تهران ؛ رقابت با تاکسی‌های اینترنتی شروع شد

[ad_1]

رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی تهران از شناور شدن نرخ کرایه تاکسی در تهران و افزایش 30 درصدی اون در برخی ساعات از شبانه روز خبر داد.

رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران، امیر علیپور، ضمن تایید خبر شناور شدن نرخ کرایه تاکسی در تهران اعلام کرد که این نرخ شناور در مصوبه نرخ کرایه سال 1401، توسط شورای اسلامی شهر تهران تایید شده است.

آرون گروپس

با توجه به این مصوبه باید شاهد افزایش نرخ تاکسی در ساعات پیک ترافیک در تهران باشیم. این طرح در واقع به منظور ترغیب رانندگان تاکسی غیر شیفت در برای کوشش در ساعات پیک در خط‌ ها تاکسی در نظر گرفته شده است.

زیادتر بخوانید: تنافض در اظهارات عضو شورای شهر ؛ سطل زباله 4 میلیونی چطور 15 میلیون شد؟

جزئیات شناور شدن نرخ کرایه تاکسی در تهران

علیپور در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد در تاریخ‌های پیک ترافیک سحر و عصر قیمت مسافربرهای اینترنتی فراوان زیاد افزایش پیدا می‌کند و به همین دلیل دیگر رانندگان تاکسی به کوشش در این خط‌ ها متمایل نیستند.

او در مورد تفاوت نرخ مسافربرهای اینترنتی با تاکسی گفت: «برای مثال کرایه تاکسی میدان ونک تا صادقیه حدود 12 هزار تومان است و اگر یک راننده تاکسی 3 الی 4 مسافر به مقصد برساند می‌تواند درآمدی تا حدود 36 هزار تا 48 هزار تومان را کسب کند، در همین شرایط یک راننده مسافربر اینترنتی از ونک تا محدوده صادقیه را در پیک ترافیک با قیمت حدود 100 هزار تومان انجام می‌دهد. این نرخ دو برابری در ساعات پیک دلیل ساختن عرضه و تقاضا می‌شود».

شناور شدن نرخ کرایه تاکسی در تهران

رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد تمایل مسافران به پرداخت مبالغ زیادتر در ساعات پیک گفت:

«در حال آماده برخی از مسافران حاضرند در ساعات پیک ترافیک با پرداخت مبلغ بیشتری از راه مسافربرهای اینترنتی، آژانس‌ها و سایر سرویس‌های دربستی به مقصد برسند؛ زیرا به دلیل ساعت پیک و گیر کردن تاکسی‌ها در ترافیک باید زمان زمانی زیادی را چشم به راه بمانند. در واقع ترافیک شدید شبکه معابر تهران در ساعات پیک منجر شده است که مسافران برای این صبر کمتر به استفاده از مسافرت درون شهری به شکل دربستی و اینترنتی با قیمت‌های بالاتر تمایل پیدا کنند».

او در سخنان پایانی خود اعلام کرد: «به همین جهت طبق مجوز شورای شهر و پس از بررسی‌های مختلف نرخ کرایه تاکسی را شناور کرده و صبر می‌رود به دلیل اطمینان شهروندان به ناوگان تاکسی و کم ارزش‌تر بودن نرخ کرایه شناور تاکسی نسبت به مسافربرهای اینترنتی این طرح مورد استقبال مردم قرار گیرد».

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره شناور شدن نرخ کرایه تاکسی در تهران و افزایش 30 درصدی نرخ اون در ساعات پیک ترافیک چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در بین گذاشته و اخبار تکنولوژی را با جونی دنبال کنید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *